Poradnik. Gdy zdarzy się "świąteczna" stłuczka lub wypadek

14 grudnia 2012 (artykuł sprzed 9 lat)

Jak radzić sobie w razie stłuczki w gorącym, świątecznym okresie?Wraz z gorączką zakupów wśród kierowców, w parze idzie ochłodzenie temperatury i w efekcie bardzo trudne warunki jazdy. Szał zakupów i szklanka na drodze - nic dziwnego, że to czas stłuczek i kolizji. - Trzeba uważać, ale dzisiaj kierowca może liczyć na profesjonalną opiekę - mówi Elżbieta Jacuk, nasz ekspert ds. motoryzacji.Widmo kolizji czy stłuczki niepokoi każdego kierowcę. Trzeba zrobić zakupy, a tu zaczął padać śnieg... Nawet osoby, które nie są asami kierownicy muszą wybrać się do centrum handlowego. Dzisiaj jednak kierowcy nie muszą obawiać się, że stłuczka zamieni święta w koszmar. Co więc zrobić, kiedy stłuczka przydarzy się również nam? Okazuje się, że nie ma powodów do niepokoju, bo dzisiejszy rynek usług motoryzacyjnych jest w pełni profesjonalny.

- Dzisiaj jeden telefon do wyspecjalizowanej firmy motoryzacyjnej pozbawia nas wszelkich kłopotów - podkreśla Elżbieta Jacuk, właścicielka i szefowa firmy Auto - Jacuk z Łęgowa koło Pruszcza Gdańskiego. - Natychmiast wysyłamy lawetę z wyszkolonym pracownikiem, który załatwi wszelkie formalności i zajmie się naszym uszkodzonym samochodem.

Okazuje się, że firmy takie jak Auto - Jacuk lub ANRO nie tylko zabierają uszkodzony samochód do warsztatu, ale odwożą kierowcę do domu. - Uszkodzone auto możemy także zabrać z dowolnego miejsca, również z domu czy garażu kierowcy - dodaje Elżbieta Jacuk.

Dzisiejsza oferta wyspecjalizowanych warsztatów samochodowych to kompleksowa opieka nad klientem. Rozpoczyna się od zabezpieczenia uszkodzonego samochodu. Po jego szczegółowych oględzinach wraz z ekspertem z towarzystwa ubezpieczeniowego, następuje proces naprawy. - Używamy części renomowanych producentów, oszczędności w tej sprawie na pewno się nie opłacają - stwierdza Mariusz Korsztun, szef serwisu w Auto - Jacuk. Dlaczego? - Dzisiejszy klient jest bardzo wymagający i jeśli jakakolwiek część nie spełnia jego oczekiwań, nigdy nie wróci do danej firmy. Tym bardziej, że trzeba płacić niemałe składki ubezpieczenia.

Ostatnim elementem procesu naprawy jest przegląd samochodu na niezależnej stacji diagnostycznej. Kiedy wszystko jest w porządku, auto zostaje gruntownie umyte, odświeżone, aby mogło znowu cieszyć swojego kierowcę. - To dla nas miła sytuacja, kiedy kierowca odwiedza nas później zlecając nam zwykłe przeglądy swojego auta - wymiany olejów, filtrów i inne czynności, wchodzące w zakres naszego warsztatu - dodaje Elżbieta Jacuk.

Jeden podpis zlecający bezgotówkową naprawę daje nam gwarancję komfortu, ale co począć, kiedy samochód jest w naprawie? - Kiedy auto zabiera laweta, w tym samym czasie potrafimy dostarczyć na miejsce wypadku samochód zastępczy - dowiadujemy się w firmie Auto - Jacuk. Właścicielka firmy nie ma wątpliwości: - Kolizja nie może pozbawić nas możliwości prowadzenia własnych interesów, czy utrudnić życie rodzinne. Dlatego firmy Auto-Jacuk czy ANRO dysponują dużą flotą samochodów zastępczych, gwarantują nawet samochody dostawcze na czas naprawy uszkodzonego pojazdu. Koszty podobnie jak sama naprawa są rozliczane bezgotówkowo.

Podsumowując: pamiętajmy o ważnym numerze telefonu, czynnym całą dobę: 502 340 694. Wybierajmy firmy fachowe, z doświadczeniem, takie jak Auto - Jacuk czy ANRO. Dzięki temu naprawa samochodu może być bezproblemowa, szybka. Odświeżone i naprawione auto - jeśli tego chcemy - może zostać dostarczone wprost przed nasz dom. I to wszystko mimo kryzysu na świecie i coraz chłodniejszej zimy...

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie (20) 7 zablokowanych

 • Pozdrawiam Pana Korsztuna

  Miałem przyjemność korzystać z usług tej firmy, lepiej i milej niż u janisza, specjalne podziękowania dla Pana Mariusza - mało jest takich fachowców.

  • 10 11

 • Podziękowania Dla Firmy AUTO -Jacuk

  Szybka i profesjonalna obsługa .Auto zastępcze na czas naprawy ,samochód po naprawie czysciutki i pachnący . Polecam innym kierowcom do korzystania z usług tego warsztatu .

  • 9 10

 • Pozdrawiam Auto-Jacuk (1)

  Korzystam z usług warsztatu i rzeczywiście szybko i sprawnie załatwiają sprawy związane z likwidacją szkody. Mechanika również na wysokim poziomie. Po odbiorze zawsze wysprzątany i pachnący samochód. Czuje się profesjonalizm, znają się na rzeczy. Można liczyć na samochód zastępczy, a nie każdy warsztat chętnie użycza...

  • 11 9

  • ja swój sam sprzątam
   byłoby mi wstyd żeby ktoś ten mój syf oglądał i musiał po mnie sprzątać

   • 5 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.