Proace City: użytkowa nowość od Toyoty

21 marca 2020, 7:00
mJ

Proace City to pierwszy model Toyoty w segmencie kompaktowych vanów. Auto oferowane jest jako użytkowa furgonetka, a także w osobowej odmianie Verso. Sprawdziliśmy możliwości dostawczej wersji, której cennik startuje od kwoty 46 800 zł.Toyota Proace City dostępna jest w dwóch długościach nadwozia - 4,4 m (standard) i 4,7 m (long). W obu odmianach ładowność pojazdu sięga nawet 1000 kg, a pojemności przestrzeni ładunkowej - od 3,3 do 4,4 m sześc. Dostawczak może ciągnąć przyczepę o masie do 1,5 tony.

Egzemplarz widoczny na zdjęciach, który został udostępniony przez dealera Toyota Carter Gdańsk, to krótsza odmiana w wersji Furgon Active. Mierzy dokładnie 4403 mm długości, 1848 mm szerokości i 1796 mm wysokości. Rozstaw osi liczy 2785 mm.

Podczas konfiguracji kabiny swojego egzemplarza, klienci mają do wyboru dwa indywidualne fotele bądź trzyosobową kanapę. Drugie rozwiązanie pozwala na montaż systemu Smart Cargo, który łączy otwieraną przegrodę z unoszonym przednim siedzeniem pasażera. Wszystko po to, aby zwiększyć długość przestrzeni bagażowej o 1,3 metra, a jej pojemność o 0,4 m sześc.

Dwa słowa o wymiarach "paki". Długość podłogi bagażnika krótszej wersji wynosi 1817 mm (ze Smart Cargo 3090 mm). Maksymalna wysokość bagażnika to 1270 mm, natomiast szerokość między bocznymi ścianami 1630 mm (wersja z bocznymi drzwiami). Wysokość progu załadunku to 547 mm. Przewożony ładunek może zostać przymocowany do w sumie sześciu punktów w podłodze bagażnika.

Demonstracyjny egzemplarz został wyposażony w jednostkę wysokoprężną D-4D o pojemności 1,5 litra i mocy 100 KM. Silnik został zestrojony z 5-biegową, manualną skrzynią biegów. Dostawczak do "setki" rozpędza się w 12 sekund, a prędkość maksymalna wynosi 170 km/h.

Salony samochodowe w Trójmieście


Proace City w bazowej wersji wyposażony został w system eCall, który automatycznie nawiązuje kontakt ze służbami ratowniczymi. W podbramkowej sytuacji system przekaże służbom kluczowe informacje: geograficzne położenie samochodu oraz liczbę pasażerów na pokładzie. Pozwoli także na komunikację pasażerów z operatorem alarmowym, nawet w przypadku ich unieruchomienia.

Na liście wyposażenia podstawowego znajduje się także m.in. radio z USB i Bluetooth, elektryczne szyby, czujnik zmierzchu oraz podgrzewane i sterowanie elektrycznie lusterka zewnętrzne, a także fotel kierowcy z regulacją odcinka lędźwiowego.

Promocyjny cennik Toyoty Proace City startuje od kwoty 46 800 zł (1,5 D-4D o mocy 75 KM). Testowany egzemplarz został wyceniony na kwotę 61 840 zł.

Co istotne, japońska furgonetka objęta jest gwarancją Pro na 3 lata bądź na milion kilometrów. Oferta obejmuje także 3-letnią gwarancję na skazy powłoki lakierniczej i 6-letnią na perforację korozyjną nadwozia.

mJ