Przedpremierowy pokaz Lexusa NX w Gdańsku

11 sierpnia 2021, 18:00
mJ

Przez dwa dni, 13-14 sierpnia, w salonie Lexus Trójmiasto będzie można przedpremierowo zobaczyć nową generację modelu NX.5 sierpnia demonstracyjne Lexusy NX wyruszyły w ogólnopolskie, przedpremierowe tournee. W ciągu kilkunastu dni odwiedzą 13 salonów Lexusa, w tym także ten trójmiejski. Pokazowy egzemplarz zaparkuje w obiekcie Lexus Trójmiasto przy al. Grunwaldzkiej 270Mapka w piątek, 13 sierpnia.

Lexus NX zadebiutował na motoryzacyjnym rynku w 2014 roku. Przez ten czas nabyło go ponad 170 tys. kierowców na świecie, w tym 10 tys. z Polski. To jeden z popularniejszych modeli Lexusa. Jednak nic nie trwa wiecznie i po niemal siedmiu latach od debiutu przyszła pora na drugą generację SUV-a.

Jak zapewnia japoński producent, nowy NX składa się z 95 proc. nowych części i komponentów, w porównaniu do swojego poprzednika. Debiutujący NX ma większe wymiary, otrzymał nowe multimedia i więcej systemów bezpieczeństwa.

W Polsce Lexus NX będzie dostępny wyłącznie w wersjach hybrydowych. Podstawowy wariant 350h z samoładującym elektrycznym napędem hybrydowym rozwija moc 242 KM, a to o 22 proc. więcej mocy niż w przypadku Lexusa NX 300h poprzedniej generacji. Przyspieszenie do "setki" zajmuje 7,7 sekundy.

Drugim dostępnym na naszym rynku układem napędowym jest hybryda typu plug-in. To wersja 450h+, która generuje moc 306 KM. Sprint od 0 do 100 km/h trwa 6,3 sekundy. Co więcej, hybryda ładowana z gniazdka może przejechać w trybie elektrycznym do 60 km. Obie wersje hybrydowe bazują na silniku benzynowym o pojemności 2,5 litra.

Cennik Lexusa NX startuje od kwoty 199 900 zł za przednionapędową wersje Elegance. Bardziej szczegółowe informacje przedstawimy po pierwszych jazdach testowych.

Osoby zainteresowane zobaczeniem na żywo Lexusa NX będą mieć na to dwa dni. W piątek, 13 sierpnia, auto będzie do dyspozycji odwiedzających w godzinach od 8 do 20, natomiast w sobotę, 14 sierpnia, od godz. 8 do 18.

mJ

Opinie wybrane


wszystkie opinie (76)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.