Przegląd trójmiejskich torów gokartowych

11 lipca 2018 (artykuł sprzed 3 lat)
Michał Jelionek
Niedawno otwarty, nowoczesny tor dla gokartów elektrycznych w Galerii Morena. Więcej zdjęć (6)

Niedawno otwarty, nowoczesny tor dla gokartów elektrycznych w Galerii Morena.

fot. KartCenter

Niedawno otwarty, nowoczesny tor dla gokartów elektrycznych w Galerii Morena.

fot. KartCenter

Od lat tory gokartowe cieszą się niesłabnącą popularnością. I choć nie jest to rozrywka, która należy do najtańszych - to większość z nas, co jakiś czas, lubi oddać się torowemu szaleństwu w gronie znajomych. Sprawdziliśmy, gdzie i za ile można pojeździć gokartami w Trójmieście.Spora prędkość, ciasne zakręty, rywalizacja zderzak w zderzak czy w końcu sowity zastrzyk adrenaliny - to mieszanka, która jest gwarantem dobrze spędzonego czasu. Jazda gokartami to świetna rozrywka dla każdego, niezależnie od umiejętności, wieku czy płci.

Co prawda, trójmiejskie tory nie przeżywają już takiego oblężenia, jak za czasów startów Roberta Kubicy w Formule 1, ale na brak zainteresowania nie narzekają. Gdzie zatem w Trójmieście można pojeździć gokartami?

Gdańsk

Mały rekonesans rozpoczynamy od Gdańska, który oferuje największy wybór torów, zarówno tych pod dachem, jak i na świeżym powietrzu. W Gdańsku możecie również spróbować swoich sił w gokartach elektrycznych.

Całkiem niedawno nasza redakcja przetestowała nowo otwarty tor należący do firmy KartCenter, który znajduje się na parkingu Galerii Morena zobacz na mapie Gdańska (poziom -2). Blisko 300-metrowy tor powstał na powierzchni około 2200 m kw. Do dyspozycji klientów oddano nowoczesne gokarty Sodi-RSX, które napędzane są silnikami elektrycznymi, pozwalającymi osiągnąć prędkość do 60 km/h.

8-minutowa sesja kosztuje 45 zł. Do tego należy doliczyć obowiązkową dla każdego kominiarkę (10 zł) i kartę GokartSystem (10 zł). Z toru zlokalizowanego przy ul. Schuberta 102A zobacz na mapie Gdańska można korzystać przez cały tydzień w godz. od 10 do 22.

W Gdańsku pojeździcie również przy Stadionie Energa Gdańsk zobacz na mapie Gdańska. Firma PitStop na terenie obiektu posiada dwa tory - zewnętrzny i wewnętrzny. Ten na świeżym powietrzu liczy 600 metrów długości i jest przeznaczony dla gokartów spalinowych, których jednocześnie na torze może przebywać aż 14. Obiekt posiada oświetlenie, można zatem rywalizować po zmroku, przy świetle sztucznym.

Od poniedziałku do czwartku 8 minut szaleństwa na torze kosztuje 30 zł (z legitymacją szkolną obowiązuje 10-procentowa zniżka). W piątek, sobotę i niedzielę wszystkie ceny są wyższe o 5 zł. W przypadku 15-minutowej jazdy zapłacie 55 zł (od poniedziałku do czwartku) i 65 zł w weekend. Z toru można korzystać w poniedziałki w godz. od 12 do 20, a w pozostałe dni od godz. 10 do 21.

Drugi z torów znajduje się pod dachem stadionu i jest otwarty codziennie od godz. 10 do 22. Na liczącej około 400 metrów długości nitce toru o najlepszy czas powalczycie w gokartach elektrycznych. Na tym torze PitStop oferuje jedynie przejazdy 8-minutowe, a ich ceny są takie same, jak w przypadku toru dla gokartów spalinowych.

Trójmiejskie tory gokartowe

Tor zlokalizowany na podziemnym parkingu Multikina. Więcej zdjęć (6)

Tor zlokalizowany na podziemnym parkingu Multikina.

fot. indoorkarting.pl

Tor zlokalizowany na podziemnym parkingu Multikina.

fot. indoorkarting.pl

Kolejny gdański obiekt gokartowy należy do firmy Indoor Karting i znajduje się na podziemnym parkingu Multikina przy al. Zwycięstwa 14 zobacz na mapie Gdańska. W zależności od konfiguracji ten halowy tor może mierzyć od 420 do 450 metrów długości.

Za 8-minutową sesję gokartami spalinowymi, od poniedziałku do czwartku, zapłacicie 25 zł (za 20 minut - 55 zł). Z kolei od piątku do niedzieli ceny są wyższe - 8 minut kosztuje 30 zł, a 20 minut - 65 zł. Z toru można korzystać od poniedziałku do piątku w godz. od 14 do 22, natomiast w weekend od godz. 12 do 22.

Sopot

Tor KartCenter w Sopocie. Więcej zdjęć (6)

Tor KartCenter w Sopocie.

fot. KartCenter

Tor KartCenter w Sopocie.

fot. KartCenter

Zaglądamy do Sopotu, w którym czeka na was tor KartCenter, zlokalizowany przy ul. 3 maja 69c zobacz na mapie Sopotu (nieopodal SKM Sopot Wyścigi). Asfaltowy tor ma długość 500 metrów i szerokość od 5 do 7 metrów. Co pozwala na jednoczesne ściganie nawet 10 gokartów. Ciekawostką jest, że ten tor - jako jedyny w Polsce - posiada ponad 40-metrowy stalowy most z tunelem i dwoma 4-metrowymi przejazdami.

Na tym obiekcie możecie rywalizować w klasycznych gokartach spalinowych i takich, które pomieszczą dwie osoby. Za 8 minut jazdy standardowym gokartem (GT5R 270 CC) zapłacicie 45 zł, natomiast za dwuosobową maszynę (2Drive) 45 zł. Pamiętajcie o doliczeniu 20 zł za obowiązkową kominiarkę i kartę GokartSystem.

Gdynia

Jedyny gdyński tor gokartowy. Więcej zdjęć (6)

Jedyny gdyński tor gokartowy.

fot. KartCenter

Jedyny gdyński tor gokartowy.

fot. KartCenter

Pora na nasz ostatni przystanek. W Gdyni czeka na was tor należący również do KartCenter. Gdyński tor znajduje się na parkingu przy Galerii Szperk zobacz na mapie Gdyni. Jego długość to 325 metrów.

8 minut szaleństwa gokartem jednoosobowym uszczupli wasz portfel o 35 zł. Za gokart dwuosobowy zapłacicie 50 zł. Tutaj również musicie doliczyć koszt kominiarki i karty GokartSystem.

Wszystkie trójmiejskie tory KartCenter czynne są przez cały tydzień od godz. 10 do 22.

Przetestowaliśmy nowy gdański tor gokartowy.

Który trójmiejski tor gokartowy jest najlepszy?
11%

KartCenter Gdańsk

21%

KartCenter Sopot

3%

KartCenter Gdynia

23%

PitStop (gokarty spalinowe)

9%

PitStop (gokarty elektryczne)

5%

Indoor Karting

28%

trudno powiedzieć, nie jeździłe(a)m na każdym

zakończona

łącznie głosów: 419