Van niczym kamper. Firma z Gdańska buduje specjalne moduły kempingowe

19 czerwca 2020, 7:00
mJ

W czwartek w salonie Toyota Walder w ChwaszczynieMapka odbyła się prezentacja produktu firmy Escape Vans, która specjalizuje się w przerabianiu standardowych vanów w... samochody kempingowe. Wszystko za sprawą tzw. Escape Boxów, czyli funkcjonalnych zabudów.Firma Escape Vans, która na lokalnym rynku działa od trzech lat, oferuje swoim klientom wynajem przygotowanych już kamper-vanów, ale również projektuje zabudowy kempingowe pod wybrane pojazdy.

Vany zamieniają się w kampery dzięki dopasowanemu i rozkładanemu modułowi, który wkłada się do bagażnika. Kompaktowe skrzynie dostępne są w różnych rozmiarach i wariantach - od prostego łóżka po w pełni wyposażony moduł, który pasuje do większości vanów oferowanych na rynku.

Klient do wyboru ma trzy rodzaje wykończenia skrzyni: dąb, jesion lub orzech.

- Stworzyliśmy kampery Escape Vans z myślą o pasjonatach ekscytujących podróży i niezależności. Nasze kamper-vany są zaprojektowane tak, aby były równie funkcjonalne jak samochód kempingowy. Pojazdy posiadają wyposażenie w najwyższym standardzie oraz innowacyjne systemy bezpieczeństwa. Mamy nowatorskie podejście do naszych projektów i korzystamy z wielu głęboko przemyślanych i praktycznych rozwiązań tak, aby zapewnić komfortową przestrzeń mieszkalną, dającą maksimum możliwości podczas podróży - tłumaczy Katarzyna Smola z Escape Vans.
Firma Escape Vans do prezentacji swoich produktów wykorzystała Toyotę Proace Verso w najdłuższej dostępnej wersji nadwozia Long. Ten ośmioosobowy van mierzy 5309 mm długości. Instalacja modułu wymagała demontażu trzeciego rzędu siedzeń.

Wynajem kamperów w Trójmieście


Po otwarciu tylnej klapy mamy dostęp do dwóch wysuwanych skrzyń. W jednej z nich znajduje się lodówka, dwupalnikowa kuchenka gazowa zasilania ogólnodostępnymi kartuszami, trzy szuflady i niewielki blat do przygotowania posiłków. Druga szuflada pełni rolę dużego schowka, a także miejsca dla rozkładanego zlewu. Woda czysta pobierana jest z 23-litrowego zbiornika.

Lodówka, pompa wody czy ładowarka USB znajdująca się w tylnej części zabudowy mogą być zasilane z gniazda zapalniczki, ale również - tam gdzie to możliwe - z sieci elektrycznej. Istnieje możliwość podłączenia paneli fotowoltaicznych.

Dwuosobowe, blisko 2-metrowe łóżko rozkłada się w szybki i prosty sposób. Dzięki specjalnym poszerzeniom wykorzystuje się maksymalną szerokość auta. Rozłożenie łóżka wymaga złożenia drugiego rzędu foteli i zamontowania schowanej za nim płyty.

Escape Box składa się w sumie z ośmiu elementów, które po złożeniu mocowane są pasami transportowymi do oryginalnych punktów mocowania ładunku w samochodzie.

Istnieje możliwość zamówienia dodatkowego miejsca do spania w postaci namiotu dachowego, a także rozkładanej markizy.

Moduły budowane są w Gdańsku, a czas realizacji zamówienia wynosi od trzech do sześciu tygodni. Cena zabudowy Escape Boxa to 28 tys. zł. Wynajem kamper-vana to koszt 400 zł za dobę.

Co kryje w sobie kamper?

mJ