Ranking: najlepsze warsztaty samochodowe w Trójmieście

1 marca 2020 (artykuł sprzed 1 roku)
Marta Kreczmer
W rankingu Najlepsze w Trójmieście przy pomocy naszych czytelników wyłaniamy najwyżej oceniane firmy. Więcej zdjęć (1)

W rankingu Najlepsze w Trójmieście przy pomocy naszych czytelników wyłaniamy najwyżej oceniane firmy.

fot. 123rf.com/bialasiewicz

W rankingu Najlepsze w Trójmieście przy pomocy naszych czytelników wyłaniamy najwyżej oceniane firmy.

fot. 123rf.com/bialasiewicz

Ranking najlepszych to comiesięczny cykl, w którym prezentujemy najwyżej oceniane trójmiejskie firmy z katalogu Trojmiasto.pl. Miesiąc temu opublikowaliśmy ranking najlepszych trójmiejskich pracowni aranżacji wnętrz. Poniżej prezentujemy lutowe zestawienie najlepszych warsztatów samochodowych w Trójmieście, zaś 2 kwietnia o godz. 11 ogłosimy ranking salonów fryzjerskich.Czytaj także: wiosenne porządki w aucieRanking obiektów wyliczany jest na podstawie:
  • średniej oceny (minimum trzy opinie),
  • liczby ocen (im więcej, tym wyższy wynik),
  • aktualności ostatniej opinii (z ostatniego miesiąca),
  • prezentacji na stronach Portalu Trojmiasto.pl.

Każdemu obiektowi przeliczana jest ocena w skali od 1 do maksymalnie 10 punktów. Opinie klientów w największym stopniu decydują o pozycji w rankingu. Nasz dział moderacji dokłada wszelkich starań, by oceny były wiarygodne.

Top podzielony jest na dwie części: trzy najlepsze obiekty w całym Trójmieście oraz zestawienie zwycięzców w Gdańsku, Gdyni i Sopocie.


Top 3: Najlepsze warsztaty samochodowe w Trójmieście1

Red-Line Karol Wansel

Gdynia, Chwarznieńska 140
9.3/10
+ Oceń

2

Auto-Alp

Gdańsk, Litewska 16
9.2/10
+ Oceń

3

RENO ART Profesjonalny Serwis Marki Renault

Gdańsk, Trakt Świętego Wojciecha 253
9.1/10
+ Oceń


Co o zwycięzcach mówią nasi czytelnicy?- Polecam. Już kilkakrotnie korzystałem z usług tego warsztatu. Za każdym razem jestem bardzo zadowolony, a ceny są adekwatne do wykonanej pracy - pisze nasz czytelnik Franciszek, na temat serwisu Red-Line.
- Świetny warsztat. Oddałem auto dwa razy do zrobienia i dwa razy byłem bardzo zadowolony. Samochód odzyskałem szybko (nawet tego samego dnia), ceny były rozsądne. Najważniejsze jednak to obsługa - komunikatywna, bezproblemowa, pomocna, z pasją. Wytłumaczono mi wszystkie rzeczy, które mnie interesowały. W wielu innych warsztatach trafiamy na milczących mechaników, którzy wydają się nie być zainteresowani problemem klienta, a jak się z nich nie wyciągnie szczegółów, to sami nic nie powiedzą. W Auto-Alp jest zupełnie odwrotnie - 100 proc. profesjonalizmu - ocenia Tomek pod wizytówką Auto-Alp.

Najlepsze warsztaty samochodowe w Gdańsku:Auto-Alp

Gdańsk, Litewska 16
9.2/10
+ Oceń

RENO ART Profesjonalny Serwis Marki Renault

Gdańsk, Trakt Świętego Wojciecha 253
9.1/10
+ Oceń

RAF-CAR

Gdańsk, Mostowa 14
8.8/10
+ Oceń


- Mam rzadszą wersję Renault Kangoo 4x4, która ma dość specyficzne i charakterystyczne usterki, dlatego niestety nie każdy mechanik ogarnia temat i po sześciu różnych warsztatach trafiłem do Reno Art. Fakt - znają te auta bardzo dobrze, byłem zaskoczony, kiedy zaczęli z pamięci recytować budowę tego konkretnego modelu (zwykle mechanicy, do których jeździłem widzieli taki po raz pierwszy). Drugi fakt - są bardzo dokładni i terminowi. Trzeci fakt - to prawda, mają oryginalne części i nawet taniej, niż w ASO. W ciągu kilku wizyt regenerowałem już u nich skrzynię, silnik i osprzęt, naprawiałem zawieszenie, hamulce, przekładnię kierowniczą - póki co auto śmiga, zatem warto - taką opinią dzieli się zadowolony Michał na temat RENO ART.
- Jestem już któryś raz w tym warsztacie, zawsze wszystko perfekcyjnie zrobione i niewygórowane ceny, najlepszy warsztat na Pomorzu, polecam - chwali RAF-CAR czytelnik Krzysiek.

Najlepsze warsztaty samochodowe w Gdyni:Red-Line Karol Wansel

Gdynia, Chwarznieńska 140
9.3/10
+ Oceń

Careno

Gdynia, Żwirowa 62
9.1/10
+ Oceń

Japan Service

Gdynia, Hutnicza 1
9.0/10
+ Oceń


Co jeszcze chwalą zadowoleni klienci?- Jedyny warsztat, który naprawił beznadziejny przypadek. Od kilku miesięcy walczyłam z naprawą Corsy, kilka warsztatów rozłożyło ręce, ale nie Careno. Polecam - samochód stał długo, ale zapłaciłam tylko za części... - pisze Em o usługach Careno.
- Byłem na spotkaniu służbowym w Trójmieście kiedy moje auto stanęło. Traf chciał, że było to przy tym serwisie. Panowie mi pomogli i jeszcze tego samego dnia mogłem wrócić sprawnym autem. Polecam - pisze Arek o firmie Japan Service.

Najlepsze warsztaty samochodowe w Sopocie:Centrum Napraw Powypadkowych

Gdynia, kmdr. Zygmunta Horyda 15
8.7/10
+ Oceń

Ba-Car

Sopot, Leśna 6
8.0/10
+ Oceń


- Naprawiałem tutaj samochód po kolizji i nie mam zastrzeżeń co do jakości wykonania, lakierowania czy spasowania elementów, więc jestem w pełni zadowolony - chwali Centrum Napraw Powypadkowych klient Tomasz.
- Warsztat więcej niż ok. Warsztat do, którego chce się wracać z problemami. Pomimo napiętych urlopowych terminów starają się pomóc. Po za tym fachowa diagnoza i miła obsługa. Bardzo polecam, będę stała klientką - opisuje Ba-Car zadowolona Ewa.
Mamy nadzieję, że nasz ranking przybliżył spektrum trójmiejskich firm, ułatwiając wybór właściwego warsztatu zarówno do rutynowych serwisów auta, jak i nagłych usterek, których oczywiście życzmy jak najmniej!

Czekamy na wasze kolejne opinie i oceny miejsc i obiektów, które odwiedzacie. Przypominamy, że już za miesiąc - 2 kwietnia 2020 r. - opublikujemy ranking kategorii: salony fryzjerskie.
W jakim warsztacie naprawiasz samochód?
58%

mam swój ulubiony, sprawdzony od lat warsztat

9%

wybieram miejsce w zależności od usterki

13%

zawsze korzystam z autoryzowanego serwisu obsługi

3%

jadę tam, gdzie mają najbliższe, wolne terminy

17%

staram się naprawiać samodzielnie

zakończona

łącznie głosów: 849

Marta Kreczmer