Rekordowy rok Toyoty Walder. Pomorze stawia na hybrydy

24 stycznia 2020, 7:00

Bez wątpienia rok 2019 należał do Toyoty. Japońska marka wprowadziła na rynek szereg nowych samochodów, które dzięki udoskonalonym napędom, bogatemu wyposażeniu standardowemu i świeżej stylistyce zaskarbiły sobie przychylność klientów. Toyota Walder podsumowała ten niezwykle udany rok.Rok nowości i aż 2,2 tys. sprzedanych autNowa generacja Toyoty RAV4 ponownie jest jedną z najlepszych propozycji w segmencie średniej wielkości SUV-ów. Na rynku kompaktów króluje nowa Toyota Corolla, dostępna w aż trzech wersjach nadwoziowych: hatchback, kombi oraz sedan. Natomiast do klasy dużych sedanów powróciła kultowa Toyota Camry. Na jej powrót na europejski rynek czekaliśmy kilkanaście lat. Warto było. Z pewnością reakcja rynku na wprowadzone nowości daje duże powody do zadowolenia największemu w północnej Polsce autoryzowanemu dealerowi Toyoty - Grupie Walder.

- Rok 2019 był rekordowy pod względem sprzedaży. W naszych salonach zlokalizowanych w Chwaszczynie i w Rumi sprzedaliśmy łącznie 2,2 tys. nowych samochodów. Ten niesamowity wynik jest efektem wielkiego zaangażowania zarządu oraz pracowników naszej firmy. Na każdym etapie procesu sprzedażowego oraz obsługi posprzedażnej przykładamy niezwykłą wagę do spełniania najwyższych norm jakościowych narzucanych dealerom Toyoty - informuje Aneta Janczewska, marketing manager w Toyota Walder.
Za nowościami Toyoty przemawiają przede wszystkim napędy hybrydowe. Jednostki, które napędzają nowe generacje modeli RAV4, Corolli i Camry cechuje bardzo dobra dynamika, przy zachowaniu imponująco niskiego zużycia paliwa. Zainteresowanie solidnymi hybrydami z roku na rok rośnie, a to wyraźnie przekłada się na statystyki sprzedaży. Blisko 60 proc. samochodów sprzedanych w salonach w Chwaszczynie i w Rumi stanowią jednostki z napędem hybrydowym.

Wielka inwestycjaMiniony rok dla Grupy Walder był wyjątkowy nie tylko ze względu na niesamowite wyniki sprzedażowe. Był to czas dużych inwestycji, a najważniejszą z nich bez wątpienia było uruchomienie nowego salonu Lexus Trójmiasto w Gdańsku, przy al. Grunwaldzkiej 270.

Jest to obecnie największy i najnowocześniejszy salon japońskiej marki w Polsce. Zakończony i oddany do użytku pierwszy etap inwestycji obejmuje 3 tys. m kw. powierzchni, na której uruchomiono salon sprzedaży nowych samochodów i wielostanowiskowy serwis wraz ze stanowiskiem mycia oraz przygotowania pojazdów. Drugi etap inwestycji obejmie dodatkowe 4 tys. m kw., gdzie docelowo znajdzie się salon sprzedaży samochodów używanych.

- Doskonały wynik sprzedażowy to dla nas pozytywny bodziec do dalszych działań w 2020 roku. Planowane są kolejne inwestycje, które pozwolą znacząco umocnić pozycję salonu Toyota Walder na lokalnym rynku. Wszystko wskazuje na to, że Pomorze postawiło na japońską solidność dealera oraz zdecydowanie wskazało hybrydowy kierunek dla motoryzacji - zapowiada Janczewska.

Wyprzedaż rocznika i debiut nowej C-HRW chwili obecnej dealer koncentruje się na wyprzedaży modeli z rocznika 2019.

- Oferta wyprzedażowa spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem klientów. Bijemy kolejne rekordy sprzedażowe takich modeli jak: Yaris, Corolla czy RAV4. Spodziewamy się też sporego zainteresowania w trakcie dni otwartych, podczas których będziemy promować odświeżoną Toyotę C-HR, która debiutuje w wersji z nowym dwulitrowym układem hybrydowym, generującym moc aż 184 KM - dodaje Aneta Janczewska.
Toyota Walder zaprasza wszystkich zainteresowanych na dni otwarte nowej Toyoty C-HR, które odbędą się w dniach 25 i 26 stycznia w salonach zlokalizowanych w Chwaszczynie przy ul. Oliwskiej 58 oraz Rumi przy ul. Jana III Sobieskiego 28.

W sobotę salony będą czynne w godz. od 8 do 15, natomiast w niedzielę w godz. od 10 do 14. Więcej informacji na temat oferty wyprzedażowej znajduje się na stronie toyotawyprzedaz.com.pl.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Artykuł sponsorowany - brak możliwości dodawania opinii