Relacja: KJS z AK ORSKI (24.02.2001)

1 marca 2001 (artykuł sprzed 20 lat)
KJS'y to samochodowe rajdy dla amatorów, które umożliwiają im polepszenie techniki jazdy w warunkach bezpiecznych i kontrolowanych. Kolejne odcinki są tak planowane, aby nawet przeciętny kierowca mógł je przejechać w spokojnym tempie, a jeżli umiejętności mu na to pozwalają - zrobić to zdecydowanie szybciej.

Jak zwykle w sobotę na parkingu przy Operze Leśnej w Sopocie spotkało się wielu fanów amatorskiego sportu motorowego. Tym razem nie było niespodzianki w postaci lodu, próby odbywały się przy ubitym śniegu, przy temperaturze poniżej zera, momentami padającym śniegu. Obyło się bez spektakularnych kraks - ze względu na panujące warunki atmosferyczne organizator ograniczył próbę sopocką do placu parkingowego. Kolejne przejazdy pokazały, że nie liczy się moc i 'szarża' a jedynie technika i opanowanie.
Drugi etap - Babie Doły (Gdynia) charakteryzowała trasa o bardzo zmiennej nawierzchni (śnieg, odsnieżony asfalt). Kilkanascie zakrętów i szykana sprawiły, że próba ta bardzo przypominała prawdziwy 'OS'. Zakręty o różnej trudności, w różnych kombinacjach, mogły przyprawić trudności nawet najlepszym. Wiele aut wykręcilo tak zwane bąki.

Prezentowane zdjęcia pochodzą z etapu sopockiego.

  kat. do 1300 ccm
Miejsce Kierowca
1 Wojciech Worek
2 Marta Pycz
3 Bartosz Konuszewski
4 Karol Żurek
5 Michał Złomańczuk
6 Tomek Pacholewicz
  kat. do 1600 ccm
Miejsce Kierowca
1 Karol Falk
2 Tomasz Barwik
3 Andrzej Brzeski
4 Marek Kędra
5 Jakub Szymański
6 Piotr Panow
7 Tomasz Dziedzic
8 Jakub Kurowski
  kat. pow 1600 ccm
Miejsce Kierowca
1 Sławomir Kulaszewicz
2 Tomasz Burcon
3 Piotr Grzesiak
4 Adrian Rykowski
5 Krzysztof Balicki
6 Marcin Sieński

Info o następnych KJS'ach: www.orski.pl