Dealerzy wietrzą magazyny i kuszą rabatami

1 grudnia 2018 (artykuł sprzed 2 lat)
mJ

Nie jest tajemnicą, że koniec roku to dobry moment na zakup nowego samochodu. W trójmiejskich salonach sypnęło promocjami. Sprzedawcy nakładają spore rabaty na auta z rocznika, obniżają ceny akcesoriów i kuszą promocyjnymi warunkami finansowania. Przejrzeliśmy aktualne oferty wyprzedażowe wybranych dealerów.Ostatnie miesiące roku to bardzo pracowity okres dla salonów samochodowych. W tym roku pracy jest jeszcze więcej, bo przecież od stycznia w życie wejdą nowe - niekorzystne dla kupujących - zasady rozliczania leasingu samochodów osobowych. Stąd też zainteresowanie, szczególnie modelami z wyższej półki, jest teraz bardzo duże. A czasu pozostało już niewiele.

Niedawno Polaków ogarnął zakupowy szał w ramach "czarnego piątku". Można powiedzieć, że w salonach samochodowych "black friday" trwa przez dwa ostatnie miesiące roku. Zaglądamy do promocyjnych ofert trójmiejskich dealerów.

Naszą wycieczkę rozpoczynamy od wizyty w stacjach Toyoty - Walder i Carter.

- Wyprzedaż w salonach Toyota Walder to nie tylko atrakcyjna oferta na zakup samochodów, ale też spore rabaty na akcesoria. Zachęcamy do zapoznania się z promocyjnymi ofertami na opony zimowe, czujniki parkowania oraz nawigacje i zabezpieczenia w postaci alarmów - zachęca Aneta Janczewska z Toyota Walder.
Na jakie rabaty mogą liczyć klienci Toyoty? Tradycyjnie, największą popularnością w ofercie wyprzedażowej cieszy się Yaris, który dostępny jest od 39 tys. zł. Rabaty na ten model sięgają 9150 zł. Oczywiście im większe i droższe auto - tym upusty są większe. Dla przykładu: model Avensis można nabyć o 26,5 tys. zł taniej, na Land Cruisera nałożono rabat w wysokości nawet 22 700 zł, a na RAV4 21 200 zł.

Kusząco wyglądają także oferty mniejszych modeli: C-HR i Corolla dostępne są z rabatami do ponad 15 tys. zł, a na model Auris przewidziano zniżkę w wysokości nawet 13,5 tys. zł.

Nie zapominajmy, że firma Walder to także trójmiejski przedstawiciel marki Lexus. W gdyńskim salonie tej japońskiej marki również sypnęło rabatami.

- W naszym salonie Lexusa bardzo mocno odczuwa się wpływ zapowiadanych zmian w rozliczaniu umów leasingu. W związku z tym olbrzymim zainteresowaniem cieszą się droższe modele, takie jak LS oraz LC. W przypadku tych aut rabaty sięgają aż 60 tys. zł - dodaje.
Zaglądamy do obiektów Grupy Zdunek. W pierwszej kolejność pod lupę bierzemy salon Renault. Największy rabat, sięgający 23 tys. zł, klienci mogą uzyskać przy kupnie największego w gamie Espace. Ponadto dealer kusi pokaźnymi upustami w kwocie do 20 tys. zł na modele: Talisman (sedan i kombi) i Koleos. Z kolei o 10 tys. zł taniej można zakupić Kadjara czy Megane. Warto dodać, że dodatkiem do rabatów jest komplet opon zimowych.

Zaglądamy do oferty Nissana. Zdunek KMJ największy rabat, bo sięgający aż 14 tys. zł, daje na model Qashqai. Promocyjne ceny nałożono także na inne modele: Micra (rabat do 4 tys. zł), Juke (do 9 tys. zł) i X-Trail (do 8 tys. zł).

Z kolei w stacjach BMW Zdunek rabaty zostały zastąpione promocyjnymi warunkami finansowania. Oferta dotyczy sześciu modeli: Serii 1, Serii 3, Serii 5, X1, X2 oraz X3. W zależności od wybranego modelu dealer dorzuca m.in. 0 proc. opłaty wstępnej, 5-letni pakiet serwisowy, alufelgi, skórzaną kierownicę wielofunkcyjną czy czujniki parkowania.

Co słychać w salonie Mazda BMG Goworowski? Dealer w ramach akcji wyprzedaży rocznika do modeli CX-3, CX-5 i nowej "szóstki" dokłada komplet kół zimowych. W przypadku Mazdy MX-5 klienci mogą liczyć na lakier metalizowany w cenie pojazdu, a także prezent dodatkowy w postaci vouchera do SPA.

- W zasadzie jedynym modelem, który nie jest objęty żadną akcją wyprzedażową jest Mazda 3. Jest to podyktowane faktem, iż wszystkie modele obecnej generacji zostały już wyprzedane. Od grudnia będziemy przyjmować zamówienia na nową Mazdę 3 już z 2019 roku produkcji - zdradza Marcin Kaszubowski z Mazda BMG Goworowski.
Interesujące oferty czekają także w salonie Ford Euro-Car. W ramach wyprzedaży rocznika 2018 dealer proponuje klientom następujące modele: Ka+, EcoSport, Focus Mk3 oraz Mk4, Kuga, Mondeo oraz Edge.

Największy rabat przyznawany jest na model Kuga z silnikiem 1.5 EcoBoost. To aż 20 tys. zł. Upust do 13 tys. zł nakładany jest na Forda Edge (wersje Trend, Titanium i ST-Line), a 12 tys. zł można zyskać przy zakupie Mondeo w wersji Vignale.

Czytaj także: Grunwaldzka - aleja dealerów samochodowych

Zaglądamy do salonów Volvo Drywa, w których... próżno szukać promocji wyprzedażowej rocznika. Powód? Świetny rok, ogromne zainteresowanie klientów i niewielka liczba egzemplarzy z rocznika 2018. Dealer na "pozostałości" przyznaje dodatkowe 5 proc. upustu.

- Tak naprawdę zamiast hasła wyprzedaży rocznika, już teraz dajemy możliwość zamówienia samochodu marki Volvo z roku produkcyjnego 2019 w "starej" cenie i z tym samym wsparciem handlowym. Oznacza to, że nasi klienci mogą liczyć na zakup modeli z serii 90 z rabatami przekraczającymi 50 tys. zł - przyznaje Agata Marszał z Volvo Drywa.
Pora na Opla i dealerów Konocar oraz Motor Centrum. W obu salonach najwyższe rabaty, bo aż do 13 tys. zł, przyznawane są dla modelu Astra Hatchback. Ponadto, w zależności od wybranego dealera, klienci mogą uzyskać następujące upusty na modele: Crossland X (do 8 tys. zł), Grandland X (do 11,5 tys. zł) czy Astra Sedan (do 8 tys. zł).

Firma Konocar kusi rabatem w kwocie do 10 tys. zł na Opla Insignię, z kolei Motor Centrum oferuję Mokkę X tańszą o 7,5 tys. zł albo Combo Life z upustem sięgającym 14 tys. zł.

Dealer Motor Centrum obniżył ceny także dla modeli swoich dwóch pozostałych marek - Suzuki i Mitsubishi. I tak, nowa Vitara dostępna jest już od kwoty 64 900 zł, natomiast na modelu Eclipse Cross można zyskać do 10 tys. zł.

Na naprawdę konkretne rabaty mogą liczyć osoby przymierzające się do zakupu samochodu marki Infiniti. Wietrzenie magazynów tyczy się kilku egzemplarzy, a największy upust w kwocie aż 53 tys. zł został nałożony na hybrydowe Q70. Na spore zniżki można liczyć przy zakupie modeli: Q60 (do 36 tys. zł), QX60 (do 36 tys. zł), Q50 (do 31 tys. zł) czy Q30 (do 27 tys. zł).

Peugeot JD Kulej oferuje rabaty na modele: 208 (do 15 900 zł), 2008 (do 16 400 zł), 308 (do 19 100 zł) oraz 308 SW (do 29 600 zł).

Z kolei w salonie Hyundai Margo największy upust, w wysokości aż 17 tys. zł, można uzyskać przy zakupie Tucsona przed faceliftingiem. W przypadku odświeżonego SUV-a można liczyć na zniżkę do 11 tys. zł.

Poza tym rabaty przyznawane są do modeli: i20 (do 7 tys. zł), i30 hatchback i wagon (do 13 700 zł), Kona (do 6 tys. zł) i Ioniq (do 9 tys. zł).

Promocyjnych ofert nie mogło zabraknąć u trójmiejskich przedstawicieli Grupy FCA - Auto Plus i Auto-Mobil.

- Na samochody marki Jeep przyznajemy procentowe rabaty, korzystne finansowanie, ale również roczne pakiety ubezpieczeń w cenie symbolicznej złotówki. Taka oferta obowiązuje do końca roku. Zniżki na model Renegade sięgają 12 proc., na Compassa do 17 proc., a na Wranglera do 10 proc. - wylicza Paweł Kozłowski z Auto-Mobil.
Równie atrakcyjnie jest w ofercie Alfy Romeo. Tutaj rabaty sięgają nawet 20 tys. zł na model Stelvio, 16 tys. zł na Giulię i ponad 9 tys. zł na Giuliettę.

mJ