Rolkarze na ulicach Gdańska. Będą utrudnienia w ruchu

27 sierpnia 2010 (artykuł sprzed 10 lat)
Maciej Naskręt
Najnowszy artukuł na ten temat

W Gdańsku maszerowali po zdrowie

W sobotę odbędzie się II Maraton Sierpniowy. Ponad 500 rolkarzy przejedzie głównymi ulicami Gdańska. Utrudnienia w ruchu pojawią się w godz. od 10 do 14. W niedzielę rolkarze pojawią się też na ul. Słowackiego.W związku z organizacją II Maratonu Sierpniowego w sobotę 28 sierpnia, na gdańskich drogach w godz. od 10 do 14 pojawią się utrudnienia w ruchu.

Przejazd rolkarzy podczas II Maratonu Sierpniowego zaplanowano ulicami i alejami: Jana z Kolna zobacz na mapie Gdańska, Marynarki Polskiej zobacz na mapie Gdańska, Wyzwolenia zobacz na mapie Gdańska, Krasickiego zobacz na mapie Gdańska, Gdańska zobacz na mapie Gdańska, Uczniowska zobacz na mapie Gdańska Czarny Dwór zobacz na mapie GdańskaDąbrowszczaków zobacz na mapie Gdańska, Piastowska zobacz na mapie Gdańska, Chłopska zobacz na mapie Gdańska, Rzeczpospolitej zobacz na mapie Gdańska, Legionów zobacz na mapie Gdańska, Mickiewicza zobacz na mapie Gdańska, Hallera zobacz na mapie Gdańska.

Na niedzielę Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku zaplanował na ul. Słowackiego zobacz na mapie Gdańska zjazd rolkarzy, tzw. downhill. Przejazd wyznaczono na odcinku od ul. Złota Karczma zobacz na mapie Gdańska do ul. Potokowej zobacz na mapie Gdańska w godzinach od 9:50 do 11:20. Ruch aut z Matarni w kierunku Wrzeszcza podczas dwóch zjazdów rolkarzy będzie wstrzymany na czas zjazdu.

Organizatorzy maratonu oraz zjazdu przepraszają kierowców i mieszkańców za wszelkie nieudogodnienia w ruchu i zachęcają do kibicowania uczestnikom obu przejazdów.

Utrudnienia w ruchu komunikacji miejskiej na czas przejazdu II Maratonu Sierpniowego.

Tramwaje, poruszające się po liniach nr 2, 3, 5, 7, 8, 11 i 12, w miejscu krzyżowania się z trasą maratonu, będą zatrzymywane, celem przepuszczenia uczestników maratonu.

Linia 210
W kierunku "Osowa PKP" od przystanku "Dworzec Główny" do przystanku "Płowce" obowiązuje trasa zmieniona: ... - Dworzec Główny - Podwale Grodzkie - Hucisko - Nowe Ogrody - Powstańców Warszawskich - ... W tym czasie nie będą obsługiwane przystanki "Dworzec PKS" i "Nowe Ogrody".
W kierunku "Orunia Gościnna" od przystanku "Płowce" do przystanku "Brama Wyżynna" obowiązuje trasa zmieniona: ... - Powstańców Warszawskich - Pohulanka - Armii Krajowej - 3 Maja - Hucisko - Wały Jagiellońskie - ... W tym czasie nie obowiązuje przystanek "Dworzec Główny" dla tej linii.

Linia 148
W przypadku braku możliwości przejazdu, autobusy tej linii będą kursowały trasą linii 188: w kierunku Żabianka SKM od przystanku "Władysława IV" do przystanku "Krasickiego Akademik n/ż" obowiązuje trasa zmieniona: ... - Na Zaspę - Rybołowców - Oliwska -Krasickiego - .... (na trasie objazdu obowiązują przystanki linii 188),
w kierunku Nowy Port od przystanku "Krasickiego Akademik n/ż" do przystanku "Pl. Wolności" obowiązuje trasa zmieniona: ... - Krasickiego - Oliwska - Rybołowców - Wolności - .... (na trasie objazdu obowiązują przystanki linii 188).

W przypadku braku możliwości przejazdu ul. Dąbrowszczaków, autobusy linii 139 i 199 w kierunku Oliwa PKP od przystanku "Obrońców Wybrzeża - Dąbrowszczaków" do przystanku "Czerwony Dwór" zostaną skierowane na trasę objazdową: ... - Dąbrowszczaków - Obrońców Wybrzeża - Chłopska - Bora Komorowskiego - ... Na trasie objazdu obowiązują wszystkie istniejące przystanki.