Salon samochodowy w miejscu Media Markt

28 stycznia 2015 (artykuł sprzed 5 lat)
mJ

Trójmiejski dealer Fota-Groblewski zwyciężył w konkursie na dzierżawę nieruchomości należącej do Uniwersytetu Gdańskiego przy al. Grunwaldzkiej 270 zobacz na mapie Gdańska. Nowy salon samochodowy powstanie w miejscu byłej siedziby Media Markt.Dotychczas na działce zlokalizowanej przy głównej arterii Gdańska znajdowało się Centrum Handlowe Okay, w którym do 2012 roku funkcjonował Media Markt. Teraz, na okres 29 lat nieruchomość należąca do Uniwersytetu Gdańskiego zostanie wydzierżawiona dealerowi samochodowemu Fota-Groblewski.

- Zgodnie z regulaminem konkursu do oferty została przedłożona koncepcja modernizacji obiektu, który musi zostać dostosowany do architektury nowoczesnych budynków Bałtyckiego Kampusu Uniwersytetu Gdańskiego w Gdańsku Oliwie - zdradza Beata Czechowska-Derkacz, rzecznik prasowy UG.

Czytaj także: Nowe salony samochodowe w Trójmieście

Konkurs na dzierżawę działki został rozstrzygnięty 20 stycznia 2015 roku. Aktualnie trwa procedura uzyskania pozwolenia od Senatu UG oraz Ministra Skarbu Państwa. Oficjalne zawarcie umowy i wydanie nieruchomości nastąpi za około dwa miesiące. Prawdopodobnie budynek, który aktualnie znajduje się przy ul. Grunwaldzkiej 270 zostanie wyburzony, a nowy salon dealera samochodowego powstanie od podstaw.

Fota-Groblewski to autoryzowany dealer i serwis dwóch niemieckich marek: Audi i Volkswagena. Aktualna siedziba importera znajduje się w Gdańsku przy ul. Jagiellońskiej 12a zobacz na mapie Gdańska.

mJ