stat

Salony Audi i Skody powstaną przy stadionie

19 marca 2020, 7:00
Michał Jelionek
Najnowszy artukuł na ten temat

Usługa door-to-door w salonach samochodowych

Rok temu głośno zrobiło się wokół temat nabycia przez Grupę Plichta atrakcyjnego terenu o powierzchni 54 tys. m. kw zlokalizowanego przy ul. Marynarki Polskiej. Dziś już wiemy, że na działce sąsiadującej ze Stadionem Energa Gdańsk powstanie salonowy kompleks dwóch marek: Audi i Skody.Trójmiejski potentat branży motoryzacyjnej, firma Plichta, rośnie w siłę. W ciągu ostatnich kilku miesięcy dealer otworzył dwa nowe salony - Forda w Gdańsku i Volvo w Gdyni. W Trójmieście ma ich łącznie 12. Teraz planuje budowę dwóch kolejnych w Letnicy, tuż przy gdańskim stadionie.

Kompleks nowych salonów będzie liczył łącznie około 120 tys. m kw. powierzchni całkowitej. Planowo budowa miała ruszyć w kwietniu, ale w związku z zaistniałą sytuacją i rozprzestrzenianiem się koronawirusa w kraju, raczej na pewno zostanie odroczona. Realizacja inwestycji ma potrwać 10 miesięcy od momentu rozpoczęcia.

W Letnicy tylko Audi i Skoda, bez VolkswagenaPierwotny plan zakładał budowę obiektów trzech marek - obok Audi i Skody miał powstać także salon Volkswagena. W zasadzie pewne jest, że nie powstanie. Powód jest oczywisty - kilkaset metrów dalej zlokalizowany jest całkiem nowy salon VW CityMotors.

Zatem na pewno przy Letnicy powstaną salony Audi i Skody, a także prawdopodobnie duży serwis blacharsko-lakierniczy. Niewykluczone, że salon Volkswagena powstanie w Oliwie, ale o tym przeczytacie na końcu artykułu.

Salony samochodowe w Trójmieście


Salon Audi w najbardziej sportowym wydaniuZdecydowanie najważniejszym obiektem powstającego kompleksu będzie nowoczesny salon Audi. Będzie to trzeci trójmiejski obiekt tej marki należący do firmy Plichta. Przypomnijmy, że niespełna pięć lat temu otwarto terminal Audi Centrum Gdańsk, a pod koniec 2016 roku, zainaugurowało Audi Centrum Gdynia.

Drugi gdański salon spod znaku czterech pierścieni będzie inny od wspomnianych terminali - jego działalność skupi się wokół sportowej dywizji Audi Sport. Nieoficjalnie mówi się, że będzie nosił nazwę "Audi Centrum Trójmiasto" bądź "Audi Centrum Letnica".

W nowoczesnej stacji sprzedawane i serwisowane będą najszybsze modele ze stajni Audi, wszystkie z oznaczeniem R lub RS. Wygląda więc na to, że dealer przeniesie autoryzację Audi Sport, którą uzyskał w 2018 roku, z salonu przy ul. Lubowidzkiej do powstającego obiektu w Letnicy. W nowym kompleksie powstanie także m.in. Audi Select Plus, czyli obiekt z autami używanymi.

Na przedstawionych wizualizacjach niezwykle interesująco prezentuje się 8-piętrowa platforma, która prawdopodobnie posłuży jako innowacyjna strefa demonstracyjna nowych modeli. Warto jednak nadmienić, że widoczne w artykule wizualizacje zdążyły ulec modyfikacjom. W rzeczywistości kompleks Grupy Plichta będzie wyglądał nieco inaczej.

Innowacyjny salon Volkswagena w biurowcuNie będzie salonu Volkswagena w kompleksie przy stadionie, ale prawdopodobnie powstanie w... biurowcu. Nieoficjalnie mówi się, że dealer planuje otwarcie obiektu Volkswagen Home na parterze jednego z biurowców w Oliwie. W niewielkim obiekcie eksponowane będą najważniejsze i najnowsze modele VW.

To nowy pomysł Volkswagena na prezentowanie i sprzedawanie samochodów. Klient w takich obiektach ma czuć się jak w domu. Pierwszy w Polsce Volkswagen Home powstał w Warszawie.

Czytaj także: Brzeźno i Letnica - kolejne motoryzacyjne centrum Trójmiasta?
Jak ocenisz lokalizację nowych salonów Grupy Plichta przy stadionie?
27%

stadion i Letnica to niezwykle atrakcyjna lokalizacja

30%

całkiem dobre miejsce na salon samochodowy

21%

raczej niezbyt korzystna lokalizacja, salony powinny być budowane na obrzeżach miasta

22%

bardzo słaba lokalizacja, to nie jest dobre miejsce na salon

zakończona

łącznie głosów: 571