Tak wygląda nowy Nissan Micra

14 lutego 2017 (artykuł sprzed 4 lat)
Michał Jelionek

Nowa Micra prezentuje się bardzo korzystnie.

Oficjalna, trójmiejska premiera najnowszej odsłony Nissana Micry odbędzie się dopiero w połowie marca. Jednak już miesiąc przed uroczystą prezentacją mieliśmy okazję z bliska przyjrzeć się piątej generacji japońskiego modelu. Zrewolucjonizowana Micra została wyeksponowana przed gdańskim Hotelem Hilton zobacz na mapie Gdańska przez dealera... ze Szwecji.Firma Mobility Motors, która na terenie Szwecji posiada kilka salonów samochodowych marki Nissan, zorganizowała w gdańskim hotelu spotkanie dla swoich pracowników. Przy tej okazji przedpremierowo zaprezentowała najnowszą - jeszcze niedostępną w naszym kraju - Micrę.

Debiutująca w 1982 roku pierwsza generacja Nissana Micry okazała się strzałem w dziesiątkę. Japończycy stworzyli samochód, który zrewolucjonizował segment małych aut miejskich. Przy kolejnych trzech odsłonach Micry coś poszło nie tak, bo te samochody charakteryzowała... nijakość. A to z kolei przełożyło się na słabą sprzedaż. Teraz producent podkreśla, że nowa Micra pójdzie śladami premierowej generacji i osiągnie podobny sukces. Auto ma podbić bardzo konkurencyjny segment B. Patrząc na najnowszą Micrę, mamy wrażenie, że ten scenariusz może się ziścić.

Micra zmieniła się nie do poznania. Nudna stylistyka trzech poprzednich generacji idzie w zapomnienie. Nowy hatchback może pochwalić się oryginalnym wyglądem. Poza tym, auto względem swojego poprzednika jest niższe, szersze i dłuższe, a co za tym idzie - przestronniejsze. Linia nadwozia trafnie wpisuje się w stylistyczny kod pozostałych modeli Nissana. Trzeba przyznać, że interesujący pas przedni, liczne przetłoczenia oraz wyraźne załamania nadają zadziorności niewielkiemu "mieszczuchowi".

Najnowsza Micra będzie oferowana w dziesięciu kolorach nadwozia oraz licznych opcjach indywidualizacji. Jak podają Japończycy, Micrę będzie można spersonalizować na 125 różnych sposobów.

Wnętrze nowego Nissana Micry. Więcej zdjęć (6)

Wnętrze nowego Nissana Micry.

fot. Nissan

Wnętrze nowego Nissana Micry.

fot. Nissan

Zaglądamy do środka. Elementem rzucającym się w oczy jest dotykowy ekran o przekątnej 7 cali. Centrum sterowania pozwala na obsługę systemu audio, nawigacji oraz aplikacji ze smartfona.

Z kolei o bezpieczeństwo podróżujących zadba szereg systemów, m.in. asystent pasa ruchu, monitorowanie martwego pola, system rozpoznawania znaków czy system awaryjnego hamowania z funkcją rozpoznawania pieszych.

Na samym początku auto będzie dostępne w dwóch wariantach silnikowych - trzycylindrowym "benzyniakiem" o pojemności 0,9 litra oraz czterocylindrowym dieslem o pojemności 1,5 litra. Obie jednostki będą generowały moc 90 KM. W niedalekiej przyszłości do oferty trafi również 1-litrowy silnik benzynowy legitymujący się mocą 73 KM.

Nieoficjalnie mówi się, że cennik nowej Micry otworzy kwota 47 tys. zł.

Prawdopodobnie trójmiejska premiera Nissana Micry odbędzie się w czwartek, 16 marca. Przy tej okazji przedstawiciel marki, firma Zdunek KMJ, zaprezentuje gościom również nowego Leafa oraz zmodernizowany salon, który zlokalizowany jest przy al. Grunwaldzkiej 295 zobacz na mapie Gdyni w Gdańsku.