To był rok nowych salonów samochodowych

30 grudnia 2019, 7:00
Michał Jelionek
Najnowszy artukuł na ten temat

Usługa door-to-door w salonach samochodowych

Motoryzacyjny rynek Trójmiasta rośnie w siłę, a najlepszym tego dowodem jest rok 2019, w którym powstało wiele nowych salonów samochodowych. Nie brakowało też obiektów, które przeszły gruntowną metamorfozę.Dwie gwiazdy wśród salonówTo był niezwykle ważny rok dla obu trójmiejskich przedstawicieli marki Mercedes-Benz. Dealerzy BMG Goworowski i Witman zaprosili swoich klientów do nowych siedzib, które powstały w dotychczasowych lokalizacjach.

Potężny salon BMG Goworowski działa już od kilku miesięcy, ale oficjalna inauguracja zaplanowana jest w 2020 roku. Aktualnie trwa budowa ostatniego etapu inwestycji - skrzydła, w którym już niebawem zaparkują najnowsze maszyny spod znaku AMG oraz samochody na prąd. Salon marki Mercedes-Benz zlokalizowany jest w Gdyni przy ul. Łużyckiej 9. Łatwo do niego trafić, bo swoistym drogowskazem jest gigantyczna, trójramienna gwiazda, która obraca się na dachu obiektu.

Drugi z dealerów, Mercedes-Benz Witman, swoją inwestycję przy al. Grunwaldzkiej 493 ukończył szybciej. Oficjalne otwarcie AMG Brand Center odbyło się pod koniec września. To jedyny taki salon AMG na Starym Kontynencie i dopiero piąty na świecie. Podobnymi stacjami mogą pochwalić się dealerzy w Tokio, Sydney, Pekinie i Szanghaju.

Grupa Zdunek wciąż budujeChciałoby się napisać: Grupa Zdunek nie zatrzymuje się i wciąż buduje lub modernizuje swoje obiekty. Przypomnijmy, trójmiejski potentat na początku 2019 roku otworzył salon Citroena przy al. Grunwaldzkiej 295 w Gdańsku. Natomiast kilka miesięcy później, pod koniec maja, oficjalnie działalność rozpoczęła flagowa inwestycja Grupy Zdunek - stacja BMW przy ul. Miałki Szlak 59.

Mało tego, w salonowym kompleksie przy Miałkim Szlaku powstaje nowy salon dwóch marek: Renault i Dacia. Pierwsi klienci zostaną zaproszeni do nowoczesnej stacji prawdopodobnie w marcu. Nieco szybciej, bo na przełomie stycznia i lutego, otwarty zostanie salon marki DS Automobile. Obiekt powstaje vis-a-vis wspomnianego salonu Renault i Dacii.

Lexus: przeprowadzka z Gdyni do Gdańska23 grudnia informowaliśmy o długo oczekiwanej inauguracji największego salonu Lexusa w Polsce. Obiekt należący do firmy Walder powstał przy al. Grunwaldzkiej 270, w dawnym budynku Media Markt w Gdańsku. Przypomnijmy, że dotychczasowa stacja tej japońskiej marki działała w Gdyni-Orłowie.

Hyundaie dwaNa początku kwietnia pierwszych klientów w swoim nowym salonie Hyundaia ugościł dealer Margo. Obiekt koreańskiej marki zlokalizowany jest w Gdańsku przy ul. Kartuskiej 381.

To nie koniec zmian w Hyundaiu, bo drugi z przedstawicieli tej koreańskiej marki, dealer Auto Mobil, gruntownie zmodernizował swój wejherowski salon. W ciągu trzech miesięcy, od lipca do września, obiekt mieszczący się przy ul. Gdańskiej 17 dostosowano do najnowszych standardów Hyundaia.

Nowy salon Land Rovera i Jaguara już niebawemBudowa nowego obiektu British Automotive Gdańsk rozpoczęła się w styczniu tego roku. Nowa stacja dealerska Land Rovera i Jaguara powstaje w Strzyży, przy al. Grunwaldzkiej 239, w bezpośrednim sąsiedztwie 10-piętrowego hotelu. Dealer szacuje, że pierwszych klientów do nowo otwartego salonu zaprosi w pierwszym kwartale 2020 roku.

Hondę znajdziecie przy obwodnicyNa początku lipca Honda Gdańsk oficjalnie rozpoczęła działalność w świeżo wybudowanym obiekcie przy ul. Jabłoniowej w Gdańsku. Przypomnijmy, że pod koniec ubiegłego roku gdyński przedstawiciel marki Honda wykupił udziały Przedsiębiorstwa Motoryzacyjnego Auto Gdańsk, które kojarzone było z salonem zlokalizowanym przy al. gen. Józefa Hallera 132. Nowy właściciel postanowił wskrzesić nieco zapomnianą w Gdańsku markę i wnieść nową jakość.

Nowych salonów powstało więcejGigant motoryzacyjny, dealer Plichta, powiększył swoją trójmiejską ofertę o kolejne marki. Pierwszy z salonów już działa - to stacja Volvo, która powstała przy ul. Morskiej 314 w Gdyni. Drugą marką, której salon buduje się na Szadółkach, jest Ford. Dealer Plichta posiada już stację Forda, ale w Bydgoszczy. Teraz przyszedł czas na Trójmiasto.

Warto również wspomnieć o nowym salonie Volkswagena, który wybudowano nieopodal Stadionu Energa Gdańsk. Firma CityMotors rozpoczęła pracę w nowej siedzibie latem.