Trójmiejski dealer dostarczy auta policji

17 kwietnia 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
mJ

Grupa Zdunek z Trójmiasta wygrała przetarg i w ciągu najbliższych dwóch miesięcy dostarczy polskiej policji w sumie 82 egzemplarze marki BMW. Dealer przekaże Komendzie Głównej Policji 31 nieoznakowanych i 51 w pełni oznakowanych radiowozów. Będą to egzemplarze modelu serii 3 w nadwoziach sedan i Gran Turismo.Przypomnijmy, że w 2017 roku rozstrzygnięto przetarg na dostarczenie 140 nieoznakowanych radiowozów dla polskiej policji. Zamówienie o wartości około 27 mln zł zrealizował warszawski dealer Auto Fus Group, który dostarczył mundurowym BMW serii 3. Osiem z nich trafiło do pomorskiej policji.

KGP postanowiła jednak zwiększyć flotę swoich samochodów i ogłosiła przetarg na dostawcę nowych aut dla drogówki. W ogłoszonym postępowaniu przetargowym najkorzystniejszą ofertę złożyła Grupa Zdunek. Swoje propozycje przedstawili także dwaj dealerzy marki Skoda - dobrze znana firma Plichta z Trójmiasta oraz CRH Żagiel Auto z Lublina.

Czytaj także: Przejechaliśmy się nieoznakowanym radiowozem BMW

Prawdopodobnie nieoznakowanymi radiowozami, które zostaną przekazane policji, będą egzemplarze BMW serii 3 w wersji Gran Turismo. Każdy z nich, zgodnie z wytycznymi, będzie napędzany silnikiem o pojemności co najmniej 2 litrów i mocy nie niższej niż 245 KM. Takie parametry mają pozwolić na przyspieszenie pojazdu od 0 do 100 km/h w mniej niż 7 sekund, a jego prędkość maksymalna nie może być mniejsza niż 210 km/h. KGP zażyczyła sobie również, aby samochody miały napęd na wszystkie koła i automatyczne skrzynie biegów. 31 nieoznakowanych BMW ma kosztować 7 mln 161 tys. zł.

To nie koniec zakupów policji. Grupa Zdunek dostarczy KGP również 51 samochodów w pełnym, policyjnym oznakowaniu. Wartość zamówienia wynosi 6 859 500 zł. Będą to prawdopodobnie egzemplarze BMW serii 3 w nadwoziu sedan. Wedle przyjętych kryteriów, auta będą wyposażone w silniki o pojemności co najmniej 1,8 litra i minimalnej mocy 180 KM. Pojazdy mają rozpędzać się do prędkości przekraczającej 205 km/h.

Zamówienie na nowe radiowozy ma zostać zrealizowane do 14 czerwca.

Czytaj także: BMW serii 3 - to już siódma generacja

Nowe nieoznakowane samochody pomorskiej policji.

Czy kiedykolwiek zostałe(a)ś zatrzymany(a) przez nieoznakowany radiowóz?
20%

tak, kilkukrotnie

19%

tak, raz w życiu

61%

nie, nigdy

zakończona

łącznie głosów: 982

mJ