stat

Trójmiejskie premiery Mitsubishi ASX i L200

9 października 2019, 11:00
mJ

We wtorkowy wieczór w gdańskim salonie Motor Centrum byliśmy świadkami dwóch premierowych pokazów spod znaku Mitsubishi - to kolejne generacje modeli ASX i L200. Kompaktowy crossover dostępny jest od kwoty 74 490 zł, natomiast cennik pick-upa startuje od 135 990 zł.Rzadko zdarza się, aby jednego wieczoru dealerzy prezentowali swoim klientom dwa nowe modele aut. Tak stało się we wtorek w salonie Motor Centrum. Trójmiejski przedstawiciel marki Mitsubishi podczas kameralnego wydarzenia pokazał zaproszonym gościom dwa bardzo ważne samochody w swojej gamie - ASX i L200. Oba są już dostępne w sprzedaży oraz do jazd testowych.

Mitsubishi ASXASX to jeden z trzech najlepiej sprzedających się modeli Mitsubishi na świecie, a zarazem najpopularniejszy model tej japońskiej marki w Polsce. Największym rynkiem zbytu dla crossovera jest Europa (udział sprzedaży w gamie wynosi 27 proc.). Przez blisko dziewięć lat na Starym Kontynencie zakupiono 333 tys. sztuk tego modelu. Nieco ponad 19 tys. egzemplarzy sprzedano w polskich salonach. To piąty wynik w całej Europie.

Co oferuje nowy ASX? Przede wszystkim bardziej wyrazistą stylistykę nadwozia z rzucającymi się w oczy światłami Bi-LED, dostępnymi już w wersji podstawowej. W wykonanej z lepszej jakości materiałów kabinie zamontowano nowy system multimedialny SDA z 8-calowym ekranem dotykowym. Nawigację można obsługiwać dotykowo lub wydając komendy.

Kompaktowy crossover oferowany jest z 2-litrowym silnikiem benzynowym, który generuje moc 150 KM i 195 Nm maksymalnego momentu obrotowego. W porównaniu do poprzednika to o 33 KM więcej, natomiast maksymalny moment obrotowy podniesiono o 31 Nm.

Jednostka napędowa może zostać zestrojona z 5-biegową manualną skrzynią biegów bądź automatyczną, bezstopniową przekładnią CVT. W przypadku CVT klienci będą dodatkowo wybierać między napędem na przednią oś bądź na wszystkie koła.

Mierzące 4365 mm długości Mitsubishi ASX dysponuje prześwitem na poziomie 19 cm i oferuje 406 litrów przestrzeni bagażowej.

Model dostępny jest z 5-letnią gwarancją fabryczną i nielimitowaną przebiegiem gwarancją Mitsubishi Assistance Package. Cennik startuje od kwoty 74 490 zł.

Mitsubishi L200Drugim modelem, który zadebiutował we wtorek przy Miałkim Szlaku w Gdańsku była szósta generacja L200. To doskonale znany, kultowy wręcz pick-up, który na rynku motoryzacyjnym jest od ponad 40 lat. W tym czasie wyprodukowano około 5 mln egzemplarzy japońskiego woła roboczego.

Mitsubishi L200 oferowane jest z nowym, czterocylindrowym, turbodoładowanym silnikiem wysokoprężnym o pojemności 2,2 litra. Jednostka generuje moc 150 KM, a maksymalny moment obrotowy wynosi 400 Nm. Silnik może współpracować z 6-biegowym manualem bądź 6-biegowym automatem.

Pick-up otrzymał najnowszej generacji napęd 4x4 z oferowaną w standardzie blokadą tylnego mechanizmu różnicowego, a także reduktorem. Dzięki nowej funkcji off-Road kierowca sam może wybrać jeden z czterech trybów pracy układu: gravel (szuter), mud/snow (błoto/śnieg), sand (piasek) i rock (kamienie). Co istotne, z napędu 4x4 Super Select można korzystać przy dowolnej prędkości jazdy i na dowolnym rodzaju nawierzchni, także na asfalcie.

Podobnie jak ASX, na L200 również nałożona jest 5-letnia gwarancja. Cennik japońskiego pick-upa startuje od kwoty 135 990 zł.


mJ