Usługa door-to-door w salonach samochodowych

24 kwietnia 2020, 7:00
mJ

W celu zminimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa w większości salonów samochodowych wprowadzono usługę door-to-door. To duże ułatwienie dla klientów i potencjalnych nabywców, którzy nie muszą osobiście odwiedzać dealera, ponieważ to dealer odwiedza ich.Trudna sytuacja gospodarcza daje w kość niemal każdej branży. Łatwo nie maja dealerzy samochodowi, którzy robią wszystko, aby zachować ciągłość pracy. W tym celu większość z nich wprowadziło do swojej oferty usługę door-to-door.

To dzięki niej klient nie musi tak naprawdę wychodzić z domu. Wystarczy, że przekaże kluczyki kierowcy, który przyjedzie po jego auto. Wyjątkiem jest oczywiście jazda testowa.

Najpopularniejszą opcją door-to-door są usługi serwisowe. Pracownik firmy dealerskiej najpierw odbierze auto spod domu klienta, następnie dostarczy je do serwisu, a po zakończonej naprawie odstawi samochód w to samo miejsce.
Door-to-door to także wspomniane jazdy testowe nowymi, ale i używanymi samochodami oferowanymi przez dealerów. Jak to wygląda w praktyce? Klient dzwoni do dealera, wybiera egzemplarz, który go interesuje, a następnie doradca handlowy podstawia auto pod wskazany adres.

Niektóre firmy dostarczają swoje samochody lawetami. Jazda testowa odbywa się z reguły indywidualnie, bez obecności doradcy handlowego. Taka przejażdżka trwa zazwyczaj około 30 minut.

Salony samochodowe w Trójmieście


Trzecią możliwością jest zakup samochodu bez wychodzenia z domu. To bardzo proste: klient najpierw konfiguruje swój egzemplarz on-line, następnie zdalnie dopełnia wszelkich formalności z doradcą, no i czeka na dostarczenie auta lawetą pod dom. Oczywiście w przypadku indywidualnej personalizacji - czas oczekiwania na swój samochód będzie dłuższy niż w przypadku zamówienia egzemplarza dostępnego "od ręki".

Oczywiście w każdym z powyższych przypadków zachowywane są wszelkie środki ostrożności. Auta każdorazowo są dezynfekowane i zabezpieczane foliami ochronnymi (koło kierownicy, drążek zmiany biegów i fotele).

Dealerzy z reguły nie pobierają za tę usługę dodatkowych opłat.

Jak często korzystasz z auta w czasie pandemii?
13%

w zasadzie to w ogóle nie korzystam z samochodu

28%

z racji na pracę z domu korzystam z auta zdecydowanie rzadziej

16%

raczej porównywalnie do okresu przed pojawieniem się wirusa

30%

jeżdżę tak samo często, jak przed pandemią

13%

teraz robię więcej kilometrów niż wcześniej

zakończona

łącznie głosów: 366

mJ