Utrudnienia w ruchu - Tour de Pologne

2 września 2001 (artykuł sprzed 20 lat)
Już jutro, 3 września, rusza Tour de Pologne. W związku z przejazdem kolarzy spodziewane są niewielkie utrudnienia w ruchu drogowym Trójmiasta i okolic.

O godz. 12.15-12.40 z miejsca startu honorowego na Długim Targu sportowcy przejadą do ul. Spacerowej (Oliwa), gdzie nastąpi właściwy start.

Planowane zamknięcia ulic podczas przejazdu przez Gdańsk w godz. 12.05-12.55: Kołodziejska, Węglarska, Szeroka, Targ Drzewny, Wały Jagiellońskie, Podwale Grodzkie, Błędnik, al. Zwycięstwa, Grunwaldzka, Opata J. Rybińskiego, Stary Rynek Oliwski, Spacerowa.

Następnie kolarze przejadą pomiędzy godz. 12.40 - 16.00 trasą Osowa > Chwaszczyno > Wejherowo > Sobieńczyce > Krokowa > Jastrzębia Góra > Władysławowo > Puck > Rumia > Gdynia - te odcinki będą okresowo wyłączane z ruchu.

Zamknięcia ulic w Gdyni, godz. 13.00-16.30: Hutnicza, Estakada Kwiatkowskiego, J. Wiśniewskiego, Dworcowa, 10 lutego, al. Zjednoczenia, Borchardta, Sędzickiego, Sienkiewicza, Mickiewicza, Siemiradzkiego, Legionów, Stryjska.

Finisz pierwszego etapu przewidziany jest w Sopocie, gdzie kolarze spodziewani są około godziny 16.00, ale już dużo wcześniej, bo pomiędzy godz. 11.30 a 18.00 będą zamknięte następujące ulice: Haffnera, Powstańców Warszawy, Grunwaldzka, 3 Maja, Kościuszki oraz Podjazd.

Organizatorzy 58 Tour de Pologne proszą widzów oraz kierowców o stosowanie się do poleceń służb zabezpieczających oraz policji.

Więcej informacji o samym wyścigu na oficjalnej stronie Tour de Pologne.

Opinie (15)

 • Moja opinia

  Godziny od 13 do 16, to godziny powrotu z pracy. Jak wiadomo duża ilość osób mieszka na pogorzu, obłużu, oksywiu, sparaliżuje to maksymalnie ruch samochodowy w tym rejonie, Tras powinna być przeprowadzona innymi ulicami !!!

  • 0 1

 • Jak w takim razie dojechać do Sopotu? Wszystkie drogi dojazdowe zamknięte i to prawie przez cały dzień?!!! Wiadomo (a może nie?), że Sopot to cała masa jednokierunkowych uliczek i trzeba przejechać pół miasta, żeby na przykałd do stać się do Sopotu Dolnego.
  Ale władze żadko kiedy myslą o mieszkańcach....

  • 0 0

 • ...

  To znaczy którymi??? Może tymi dziurawymi mało uczęszczanymi, żeby się pochwalić wszystkim jakie piękne i zadbane jest nasze Trójmiasto... Tak by było najlepiej, chociaż i tak znalazł by sie z tuzin protestujących...
  rozwiń...

  To znaczy którymi??? Może tymi dziurawymi mało uczęszczanymi, żeby się pochwalić wszystkim jakie piękne i zadbane jest nasze Trójmiasto... Tak by było najlepiej, chociaż i tak znalazł by sie z tuzin protestujących...
  A może by tak pomyśleć ile ten jeden dzień utrudnień w ruchu drogowym przyniesie korzyści dla naszych trzech miast? Jak duża jest to dla nas promocja? Nieee, po co? Lepiej ponarzekajmy jeszcze trochę, bo czuję niedosyt w tej materii...

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.