Volvo wypożyczyło choinki na święta, a teraz drzewka wrócą do lasów

26 września 2019 (artykuł sprzed 2 lat)
Michał Jelionek
Choinkowa akcja Volvo została odebrana bardzo pozytywnie, dlatego w tym roku wypożyczalnia drzewek zostanie uruchomiona już po raz trzeci. Więcej zdjęć (2)

Choinkowa akcja Volvo została odebrana bardzo pozytywnie, dlatego w tym roku wypożyczalnia drzewek zostanie uruchomiona już po raz trzeci.

fot. Volvo

Choinkowa akcja Volvo została odebrana bardzo pozytywnie, dlatego w tym roku wypożyczalnia drzewek zostanie uruchomiona już po raz trzeci.

fot. Volvo

Przed ubiegłorocznymi Świętami Bożego Narodzenia Volvo Car Poland uruchomiło wypożyczalnię choinek. W stacjach dealerskich Volvo na terenie całego kraju można było wypożyczyć choinkę, którą po kilkunastu dniach należało zwrócić. Wszystko po to, by drzewka zostały ponownie zasadzone w lasach. Do trójmiejskich klientów trafiło łącznie 60 drzewek, które 26 września wrócą do Borów Tucholskich.Volvo Car Poland już po raz drugi otworzyło świąteczną wypożyczalnię choinek i na pewno powtórzy akcję w tym roku. Przypomnijmy, w ubiegłym roku, w dniach od 17 do 22 grudnia, m.in. w salonie Volvo Drywa można było wypożyczyć choinkę na święta. Osoba wypożyczająca musiała zapłacić 55 zł i zwrócić drzewko w dobrym stanie do 5 stycznia 2019 roku.

Łącznie Volvo Car Poland wypożyczyło 500 choinek, 60 z nich trafiło do klientów z Trójmiasta. Co istotne, za każde wypożyczone drzewko importer zobowiązał się do zasadzenia kolejnych dziesięciu, co łącznie umożliwi zwrócenie naturze 5 tys. choinek.

- Co roku na święta wycinanych jest w Polsce ponad 6 mln choinek. Wszystko po to, aby tylko na kilka chwil przyozdobić wnętrza naszych domów. W Volvo wierzymy jednak w długofalowe rozwiązania i zrównoważony rozwój. Przed podjęciem każdej decyzji zastanawiamy się, jak wpłynie ona na środowisko i życie człowieka. Dlatego w zeszłym roku Volvo Car Poland, wraz z dealerami, ruszyło z wypożyczalnią żywych choinek w doniczkach na terenie całej Polski, w tym Trójmiasta. Chcieliśmy w ten sposób wspólnie zadbać o środowisko również w czasie świąt - tłumaczy Agata Marszał z Volvo Drywa.
Zasada akcji jest prosta: wypożyczasz choinkę w salonie Volvo, dbasz o nią i oddajesz ją po kilkunastu dniach, następnie drzewko wraca do szkółki leśnej. Więcej zdjęć (2)

Zasada akcji jest prosta: wypożyczasz choinkę w salonie Volvo, dbasz o nią i oddajesz ją po kilkunastu dniach, następnie drzewko wraca do szkółki leśnej.

fot. Volvo

Zasada akcji jest prosta: wypożyczasz choinkę w salonie Volvo, dbasz o nią i oddajesz ją po kilkunastu dniach, następnie drzewko wraca do szkółki leśnej.

fot. Volvo

Jest wiele powodów, dla których wypożyczenie choinki jest lepsze niż kupowanie ściętego drzewka. To przede wszystkim działanie w zgodzie z naturą. Do domu zabierasz drzewko zadbane i ukorzenione, pochodzące ze sprawdzonego źródła. No i oczywiście tradycja żywej choinki trwa, a ty możesz cieszyć się pięknym i pachnącym drzewkiem, które po świętach z powrotem trafi do szkółki leśnej, gdzie będzie dalej rosnąć i produkować tlen.

W grudniu świąteczna wypożyczalnia choinek zostanie uruchomiona już po raz trzeci. Trójmiejski przedstawiciel marki zapewnia, że zamówi więcej drzewek, bo akcja okazała się hitem.

Czy podoba ci się choinkowa akcja Volvo?
66%

tak, świetna inicjatywa

14%

raczej tak, dobry pomysł

10%

raczej nie, nie jestem przekonany(a)

10%

nie, po co w ogóle wycinać choinki?

zakończona

łącznie głosów: 364

Opinie (26) 1 zablokowana

 • ciekawe czy te doniczkowe trzymane są po zwrocie w odpowiednich warunkach (4)

  bo jeśli spróbują je od razu ponownie zasadzić to raczej nici z tego, takie drzewko zwiędnie

  • 10 1

  • (1)

   Jest napisane, że ponownie zasadzą 26 września, ale co faktycznie się z nimi działo do tego czasu, nie wiemy :/

   • 3 1

   • Volvo?

    Nie, dziękuje .

    • 0 4

  • A w Volvo wierzą w Boga? (1)

   • 1 2

   • a jakie to ma znaczenie?

    • 1 1

 • Lepsza akcja marketingowa niż od RMF, co rozdaje na skwerku w Gdyni parę tysięcy ściętych drzewek.

  Trudno jest kojarzyć dealera samochodów z troską o środowisko, ale tutaj ktoś miał dobry pomysł.

  • 35 3

 • hahha jaka reklama (2)

  pokazcie mi to za kilka lat jak bedzie wygladac. ja tam sobie wycinam i wywalam na smietnik jak zwykly czlowiek, jescze wozic to tyle autem, potem cale auto w iglach ile to sprzatania

  • 3 16

  • Mogą po latach nie wyglądać

   Mogą nie wyglądać, skoro Volvo zasadzi w to miejsce 10 nowych :)

   • 0 0

  • wożenie choinki autem w dwie strony generuje gazy cieplarniane

   gdzie tu ekologia?

   • 0 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.