Citroen z przytupem wrócił do Trójmiasta

7 stycznia 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
mJ
Najnowszy artukuł na ten temat

Usługa door-to-door w salonach samochodowych

Miesiąc temu, dokładnie 8 grudnia, oficjalnie działalność rozpoczął salon Citroen Zdunek. To druga stacja tej francuskiej marki, która w 2018 roku została otwarta w Trójmieście i okolicach. Teraz klienci mają do wyboru już trzy autoryzowane punkty. Można zatem śmiało napisać, że francuska luka została zapełniona.Jeszcze całkiem niedawno, bo w 2016 roku, po utracie autoryzacji przez firmę Auto-Postek, udział tej francuskiej marki na trójmiejskim rynku motoryzacyjnym był znikomy. W tym czasie w Trójmieście jedynym przedstawicielem Citroena było gdyńskie ASO11 i coraz głośniej mówiono o braku salonu z prawdziwego zdarzenia w Gdańsku.

Krajowy importer dość długo poszukiwał godnej zaufania firmy, która mógłby przejąć stery po poprzednim kontrahencie. Po niespełna dwóch latach poszukiwań wybór padł na doświadczonego dealera JD Kulej, który otrzymał autoryzację Citroena pod koniec marca 2018 roku. Kilka miesięcy po tym wydarzeniu trzecia trójmiejska firma otrzymała prawa do sprzedaży i serwisowania modeli Citroena. Mowa oczywiście o Grupie Zdunek.

Tadeusz Zdunek powiększył swoją motoryzacyjną rodzinę o kolejną markę. Do BMW, Mini, Renault, Nissana i Dacii dołączył Citroen. Gdańska stacja francuskiej marki zlokalizowana jest przy al. Grunwaldzkiej 295 zobacz na mapie Gdańska, w bezpośrednim sąsiedztwie wchodzącego w skład Grupy Zdunek salonu Nissana. Dokładnie w tym samym budynku, w którym niegdyś działała stacja Seat KMJ Kaszubowscy.

W nowym salonie znajduje się strefa ekspozycyjna na sześć modeli Citroena. Również sześć stanowisk posiada serwis (jedno miejsce przeznaczone jest dla aut dostawczych). Do dyspozycji klientów dealer oddał pięć samochodów demonstracyjnych do jazd testowych. To modele: C-Elysee, C3, C3 Aircross, C4 Cactus i SpaceTourer.

Już niebawem ta flota powiększy się o kolejny model - Citroena C5 Aircross. Premiera tego samochodu zostanie połączona z dniami otwartymi nowego salonu i planowana jest pod koniec stycznia.

W ciągu miesiąca handlowcom Citroen Zdunek udało się sprzedać 12 egzemplarzy.

- Myślę, że liczba aut sprzedanych w tak krótkim czasie mówi sama za siebie. Zwłaszcza że działamy jeszcze bez hucznego otwarcia. Gołym okiem widać, że w Gdańsku po prostu brakowało salonu Citroena - wyjaśnia Marta Kochalska z salonu Citroen Zdunek.
Warto na koniec dodać, że nie jest to docelowa lokalizacja salonu Citroena w Gdańsku, bo jak potwierdził Tadeusz Zdunek, prawdopodobnie za 2-3 lata powstanie obiekt zbudowany od podstaw.

Czytaj także: Grunwaldzka - aleja dealerów samochodowych

mJ