W samochodzie jednak bez maseczek

20 października 2020, 7:00
mJ
Najnowszy artukuł na ten temat

Koronawirus: jak długo trwa odporność po zakażeniu?

12 października wyjaśniliśmy w jakich okolicznościach należy zakładać maseczki podróżując autem. Tamten artykuł jest już nieaktualny, bo w ciągu kilku dni sytuacja zmieniała się dynamicznie. Najnowsze rozporządzenie rozwiało wszelkie wątpliwości, ale i kontrowersje.We wspomnianym artykule napisaliśmy, że maseczkę należy zakładać w aucie, gdy podróżujecie z osobami, z którymi nie zamieszkujecie w jednym gospodarstwie domowym. Ten zapis budził wiele kontrowersji wśród komentujących.

W międzyczasie w sieci pojawiły się plotki mówiące o zaostrzeniu zasad zakładania maseczek w samochodzie. Informowano, że nawet w przypadku podróżowaniu autem z małżonką czy mężem - będzie trzeba zakrywać twarz.

Plotki o absurdalnym zaostrzeniu przepisów zostały jednak szybko zdementowane, a zapis o zakładaniu maseczki w aucie w towarzystwie osób, z którymi się nie mieszka... wykreślony (rozporządzenie z dnia 16 października).

Zatem teraz, w świetle obowiązujących przepisów, nie musicie zakrywać twarzy w aucie, niezależnie od tego, czy współpasażer z wami mieszka, czy też nie.

mJ