W sobotę zlot amerykańskich aut

22 października 2020, 6:00
mJ

W najbliższą sobotę właściciele amerykańskich samochodów zakończą sezon 2020. Kameralny zlot odbędzie się w Gdańsku, przy restauracji MysteryMapka. Początek o godz. 13. Wejście jest bezpłatne.Lipcowy zlot zorganizowany przez grupę Amcary Trójmiasto zakończył się sporym sukcesem. Dlatego też miłośnicy motoryzacji zza wielkiej wody idą za ciosem, choć przez obowiązujące obostrzenia łatwo nie mają. Zakończenie sezonu 2020 będzie miało nieco inną formułę niż standardowe zloty. Organizatorzy chcą uniknąć kumulowania się właścicieli aut i odwiedzających w jednym miejscu i czasie, dlatego zdecydowali się maksymalnie wydłużyć czas wydarzenia, żeby rotacja pojazdów i osób była jak największa. Wydarzenie potrwa do godz. 21.

- To prawda. Ze względu na sytuację epidemiologiczną w Gdańsku nie organizujemy szybkiego zlotu, a rozciągamy wszystko w czasie na cały dzień. Oczywiście wydarzenie odbędzie się z zachowaniem rygoru sanitarnego. Tak więc nie bój się, zabierz maseczkę i spędź z nami ten dzień. Na pewno będzie na czym zawiesić oko, zrobić zdjęcie czy posłuchać charakterystycznego mruczenia silników V8 - zachęca Bartłomiej Adamczewski, organizator.
Organizatorzy liczą, że mimo trudnego okresu zlot odwiedzi około 60 wypieszczonych "amcarów". Będą to zarówno auta klasyczne, jak i współczesne, a wśród nich przedstawiciele wielu marek, takich jak: Ford, Dodge, GMC, Chevrolet, Pontiac, Cadillac, Lincoln, Hummer czy Jeep.

- Nasze spotkania zawsze są otwarte dla osób odwiedzających, a właściciele aut z chęcią chwalą się swoimi maszynami, i to nie tylko z zewnątrz. Lubimy zarażać ludzi miłością do amerykańskiej motoryzacji, więc spotkania są otwarta dla wszystkich. Jedyna prośba, aby tym razem przy jednym samochodzie gromadziło się maksymalnie 10 osób - dodaje.

mJ