Ogólnopolski test salonów: wysokie oceny trójmiejskich obiektów

25 września 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Michał Jelionek
Najnowszy artukuł na ten temat

Usługa door-to-door w salonach samochodowych

Po raz 16. portal motoryzacyjny "Auto Świat" przeprowadził Wielki Test Salonów. Audytorzy odwiedzili w sumie 359 autoryzowanych salonów należących do 22 dealerów w całej Polsce. Zawitali również do trójmiejskich stacji, które otrzymały bardzo wysokie oceny.Salony samochodowe w Trójmieście - oceny czytelnikówWielki Test Salonów to badanie cieszące się dużą popularnością wśród klientów, dealerów i importerów. Jego celem jest sprawdzenie i ocenienie obsługi klienta w autoryzowanych salonach samochodowych. W tym roku, w maju i czerwcu, kilkudziesięciu tajemniczych klientów odwiedziło łącznie 359 obiektów w całej Polsce.

Testerzy sprawdzali, na jaką obsługę mogą liczyć osoby planujące kupić nowy samochód. Po zakończeniu wizyty w salonie wypełniali obszerny, pięciostronicowy protokół, który zawierał aż 70 pytań. To pozwoliło na wystawienie obiektywnych ocen.

Największy wpływ na końcowy rezultat miała oczywiście obsługa klienta. Ważne były także punkty przyznane za przeprowadzoną jazdę testową i ogólną organizację obiektu.

Audytorzy nie ominęli oczywiście Trójmiasta. Zawitali do kilkunastu salonów zlokalizowanych w Gdańsku i w Gdyni. Co ważne, aż 10 trójmiejskich obiektów otrzymało ocenę wzorową bądź bardzo dobrą.

Mercedes-Benz i Dacia z oceną wzorowąW tym roku portal motoryzacyjny "Auto Świat" przyznał maksymalną liczbę punktów - a zarazem ocenę wzorową - 63 salonom w całej Polsce, w tym dwóm z Trójmiasta: Mercedes-Benz BMG Goworowski z Gdańska oraz Dacii Zdunek z Gdyni.

Audytorzy ocenili obsługę klienta i funkcjonowanie obu tych salonów na 100 proc.

Osiem salonów na "piątkę"Wśród salonów ocenionych bardzo dobrze (wynik w przedziale 95-99,5 proc.) znalazło się w sumie 81 stacji dealerskich. Na "piątkę" zapracowało osiem obiektów z Trójmiasta.

W tej grupie salonów najwyższą notę otrzymał Lexus Trójmiasto. Jedyny trójmiejski przedstawiciel tej japońskiej marki otrzymał ocenę 99 proc. i zajął trzecie miejsce w zestawieniu. To najlepszy rezultat Lexusa wśród wszystkich salonów tej marki w Polsce. Co ciekawe, był to debiut marki w Wielkim Teście Salonów.

Nieznacznie gorszą ocenę (98 proc.) przyznano gdyńskiemu przedstawicielowi Peugeota - firmie JD Kulej. Dealer zajął piąte miejsce.

Na ósmej pozycji z dorobkiem 96,5 proc. uplasował się drugi z salonów należących do BMG Goworowski - Mazda.

Miejsce niżej znalazły się aż cztery trójmiejskie salony: Opel Konocar, Peugeot Intervapo (oba z Gdańska) oraz Renault Zdunek i Volkswagen Plichta (oba z Gdyni). Wszystkim tym obiektom przyznano ocenę 96 proc.

Czołową dziesiątkę zamknął przedstawiciel Citroena - ASO 11 (95,5 proc.).


Jak oceniasz obsługę klienta w trójmiejskich salonach?
16%

bardzo dobrze, nigdy nie narzekałe(a)m

17%

dobrze, bez zarzutów

31%

może być, ale salon salonowi nierówny

18%

raczej kiepsko, niektóre salony mają nad czym pracować

18%

nie wiem, nie bywam w salonach samochodowych

zakończona

łącznie głosów: 350