Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne

11 stycznia 2022, 6:00
mJ
Zdaje się, że kwestią czasu jest wprowadzenie opłat na wszystkich państwowych odcinkach autostrady. Więcej zdjęć (1)

Zdaje się, że kwestią czasu jest wprowadzenie opłat na wszystkich państwowych odcinkach autostrady.

fot. GDDKiA

Zdaje się, że kwestią czasu jest wprowadzenie opłat na wszystkich państwowych odcinkach autostrady.

fot. GDDKiA

Mamy złą wiadomość dla kierowców podróżujących po naszym kraju - w przyszłości wszystkie autostrady w Polsce będą płatne. Tę informację potwierdził szef resortu infrastruktury Andrzej Adamczyk. Powód? "Nie stać nas na darmowe".Przypomnijmy, że od 1 grudnia 2021 r. kierowcy aut osobowych muszą opłacać przejazdy autostradami państwowymi. Wprowadzono nowy, rządowy system poboru opłat e-TOLL. Obecnie kierowcy muszą płacić za korzystanie z dwóch odcinków autostrad A2 (Konin - Stryków) i A4 (Wrocław - Sośnica).

Pojawiły się opinie, że wdrożenie nowego systemu poboru opłat na wspomnianych wyżej odcinkach może być tylko początkiem zmian, a płatnych odcinków będzie przybywało. Sugerowano, że każda autostrada zarządzana przez GDDKiA będzie w przyszłości płatna. Wygląda na to, że ten plan się realizuje.

Czytaj dalej:

Autostrady A2 i A4: nowy system poboru opłat e-TOLLPodczas otwarcia nowego, 50-kilometrowego odcinka A1 potwierdził to szef resortu infrastruktury - Andrzej Adamczyk. Wprost powiedział, że nie stać nas na utrzymywanie bez końca darmowych autostrad. Dlatego też odpłatne przejazdy będą wprowadzane sukcesywnie na kolejnych krajowych odcinkach.

Kiedy to się stanie? To niedaleka przyszłość, ale na pewno nie wydarzy się to w tym roku, a zapewne i nie w przyszłym. Środki finansowe pozyskane w ten sposób zasilą Krajowy Fundusz Drogowy i posłużą kolejnym inwestycjom dla kierowców.

Czytaj dalej:

Otwarto nowy odcinek autostrady A1

Autostrady w Polsce powinny być:
58%

całkowicie darmowe

23%

częściowo płatne

19%

całkowicie płatne

zakończona

łącznie głosów: 2593

mJ

Opinie wybrane


wszystkie opinie (281)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.