Wybiorą miss wśród ciężarówek

2 września 2019, 13:00
mJ

Przed nami 18. edycja wyborów Pomorskiej Miss Scania. W najbliższą sobotę, 7.09.2019, miłośnicy szwedzkich ciężarówek spotkają się na terenie gdańskiego oddziału Scanii w Kowalach i wybiorą najpiękniejszy, a zarazem najciekawiej wystylizowany pojazd. Impreza startuje o godz. 12. Wstęp jest bezpłatny.Pomorska Miss Scania jest wydarzeniem, które od blisko dwóch dekad przyciąga do gdańskiego oddziału setki odwiedzających. To zlot szwedzkich ciężarówek połączony z piknikiem dla całych rodzin, którego głównym punktem programu jest wybór najpiękniej wystylizowanego ciągnika siodłowego.

Jak na konkurs miss przystało - nagrody główne zostaną przyznane w kilku kategoriach. Będzie w czym wybierać, bo na placu przed siedzibą Scanii zaparkuje około 50 ciągników siodłowych.

Walczyli o tytuł najlepszego kierowcy ciężarówki


Najważniejszą kategorią jest oczywiście tytuł Pomorskiej Miss Scania 2019. Organizatorzy wręczą także nagrodę publiczności, nagrodę dyrektora gdańskiego oddziału oraz wyróżnienie dla najpiękniejszej ciężarówki wyprodukowanej przed rokiem 1990 (Pomorska Miss Scania Weteran Szos).

To nie koniec nagród, bo w tym roku konkurs zostanie urozmaicony dodatkowymi kategoriami. Jurorzy przyznają tytuł Pomorskiej Miss Scania LNG, o który powalczą właściciele pojazdów Scania zasilanych gazem, a także - z okazji wyjątkowego jubileuszu 50-lecia Scania V8 - oceniane będą pojazdy z silnikiem V8 w kategorii Miss V8. Uroczyste wręczenie nagród zaplanowano na godz. 16.

Piknik Scanii to nie tylko wybór najładniejszych ciężarówek, to także atrakcje przeznaczone dla całych rodzin, w tym koncerty. Około godz. 15 na scenie pojawi się muzyczna gwiazda wydarzenia - Norbi. Tradycyjnie zwieńczeniem i ozdobą festynu będzie parada ciężarówek marki Scania. Kawalkada wystylizowanych ciągników wyruszy z Kowal około godz. 16:30. Kolumna pod eskortą policji przejedzie ulicami Gdańska. Organizatorzy apelują do gdańskich kierowców o wyrozumiałość, gdyż możliwe jest wystąpienie utrudnień na drogach.

Program imprezy:
12:00 koncert zespołu 3 Promile
13:00 oficjalne rozpoczęcie imprezy
13:30 koncert zespołu Cocktail
15:00 koncert Norbi
16:00 ogłoszenie wyników konkursów i zwycięzców Pomorskiej Miss Scania
16:30 parada pojazdów ulicami Gdańsk

Warto wspomnieć, że już o godz. 10:30 rozpocznie się całodniowa zbiórka krwi dla dzieci poszkodowanych w wypadkach.

Brytyjscy policjanci zachwyceni polską ciężarówką


Ciężarówka wymalowana na 100-lecie odzyskania niepodległości


mJ