Wynajem dostawczaków na minuty już dostępny

30 października 2018 (artykuł sprzed 1 roku)
mJ
Najnowszy artukuł na ten temat

Kolejna kradzież kół z auta "na minuty"

W Trójmieście usługa współdzielonego transportu cieszy się sporą popularnością. Teraz - obok samochodów i skuterów - na minuty będzie można wypożyczać także auta dostawcze. Swoją działalność rozpoczyna CityBee.Aktualnie w Trójmieście w ramach usług współdzielonego transportu działa już czterech operatorów, którzy oferują skutery elektryczne (Blinkee, EcoShare i Yumi) oraz samochody (Traficar). W niedalekiej przyszłości uruchomiona zostanie także wypożyczalnia hulajnóg elektrycznych Lime.

Kolejnym graczem z branży transportu współdzielonego, który już teraz wszedł na trójmiejski rynek jest CityBee. Na początek firma oferuje dziesięć biało-pomarańczowych volkswagenów crafterów, które są do dyspozycji klientów w wybranych strefach.

Ile to kosztuje? Za pierwsze 50 przejechanych kilometrów obowiązuje jedynie opłata za czas użytkowania pojazdu. "Kilometrówka" naliczana jest dopiero po przejechaniu 50 km - wówczas każdy kolejny kilometr kosztować będzie 65 gr.

Stawki za czas korzystania z dostawczaka są dość zróżnicowane, zależą od długości wynajmu i wynoszą: 99 gr za minutę, 49 zł za godzinę, 219 zł za cały dzień lub 1299 zł za tydzień. Paliwo, ubezpieczenie OC i pozostałe koszty techniczne wliczone są w cenę.

A co w przypadku, gdy wypożyczamy auto na tydzień i skończy się paliwo?

- Paliwo zawsze jest wliczone w cenę. Jeśli podczas dłuższego najmu się skończy - wynajmujący powinien zatankować samochód na stacji Orlenu lub Bliska korzystając z bezgotówkowej karty paliwowej, która znajduje się w kabinie. Warto dodać, że w przypadku wypożyczenia trwającego dłuższej niż jedna doba - na każde kolejne 24 godziny wynajmu przysługuje 50 km, za które nie pobierana jest opłata kilometrowa - tłumaczy Łukasz Belowski z biura prasowego CityBee.

Obok Trójmiasta, CityBee oferuje swoje usługi w Krakowie, Warszawie i Wrocławiu. Dzięki temu możliwa jest podróż autem dostawczym do jednego z tych miast i zakończenie w nim wynajmu.

Proces samego wynajmu jest w zasadzie taki sam, jak w przypadku osobówek. Aplikacja lokalizuje pojazdy w najbliższych strefach, a po zarezerwowaniu auta użytkownik ma 15 minut na dotarcie na miejsce. Samochód otwiera się za pomocą aplikacji, kluczyki znajdują się w kabinie, a płatność następuje automatycznie po zakończeniu wynajmu.

Warto zaznaczyć, że ze względu na duże rozmiary aut dostawczych - te będą dostępne w wyznaczonych przez operatora strefach. Tych w Trójmieście jest aktualnie 18.

Dostawczak na minuty to dobra i przede wszystkim tańsza alternatywa dla klasycznych "bagażówek". Za skorzystanie z usług firm specjalizujących się np. w przeprowadzkach zapłacie więcej, ale w pakiecie z autem otrzymacie również tragarzy.


Czy korzystasz z tzw. transportu współdzielonego?
20%

tak, bardzo często

32%

tak, ale raczej sporadycznie

17%

nie, nawet nie wiedziałe(a)m o istnieniu takiego transportu, na pewno skorzystam

31%

nie, nie korzystam i nie zamierzam

zakończona

łącznie głosów: 624

mJ