Wypożycz auto marzeń. Mustang Bullit czy Cadillac Escalade?

25 września 2020, 7:00

Marzy ci się przejażdżka piekielnie szybkim Fordem Mustangiem Bullittem albo ostentacyjnie wielkim Cadillakiem Escalade? Żaden problem. Wystarczy, że skorzystasz z oferty gdańskiej wypożyczalni samochodów Mestenza. O działalności i planach firmy porozmawialiśmy z jej właścicielem, a zarazem pasjonatem motoryzacji, Rafałem Grzebinem.Trojmiasto.pl: Marka Mestenza to nowość na motoryzacyjnej mapie Trójmiasta. Czym państwa wypożyczalnia wyróżnia się na tle konkurencji?

Rafał Grzebin: Wypożyczalnia samochodów Mestenza swoją działalność rozpoczęła w 2020 roku. Oferujemy unikalne w skali kraju samochody, jak chociażby potężny Cadillac Escalade, rasowe Infiniti Q50 Sport, Infiniti QX30 Luxe Tech czy w pełni elektryczny van Nissan e-NV200.

Wynajem - to wasza specjalność.

Zgadza się. Zajmujemy się wynajmem samochodów zarówno bez naszego kierowcy, jak i z kierowcą. Auta z szoferem wynajmowane są na różnego rodzaju wydarzenia, takie jak śluby i wesela, wieczory kawalerskie i panieńskie, spotkania biznesowe etc. Oferujemy także wynajem dwóch lub więcej samochodów wraz z dowolnym zestawem usług dodatkowych zależnym od potrzeb klientów. Najpopularniejsze wynajmy to dwa Cadillaki Escalade lub Cadillac w parze z elektrycznym vanem Nissana, który jest idealny do przewożenia np. kwiatów i prezentów weselnych. Często zdarzają się także wynajmy dla przedsiębiorców i biznesmanów, którzy przylatują do Trójmiasta samolotem lub przyjeżdżają Pendolino, a następnie wynajmują samochód w naszej wypożyczalni i podróżują komfortowym, eleganckim autem. Podobnie sytuacja wygląda z rodzinnymi wyjazdami na weekend, czy parami, które wspólnie zwiedzają wybrzeże, podróżując naszymi samochodami. Zdarza się, że nasze pojazdy stanowią ważny element... oświadczyn.

Firma Mestenza oferuje na wynajem m.in. dwa egzemplarze Cadillaka Escalade. Więcej zdjęć (6)

Firma Mestenza oferuje na wynajem m.in. dwa egzemplarze Cadillaka Escalade.

fot. Mestenza

Firma Mestenza oferuje na wynajem m.in. dwa egzemplarze Cadillaka Escalade.

fot. Mestenza

Cadillac Escalade - to brzmi rewelacyjnie. Jestem przekonany, że to gwiazda państwa floty. Zasiąść za kółkiem tego amerykańskiego giganta to marzenie wielu kierowców.

Escalade to ucieleśnienie amerykańskiego snu o motoryzacyjnej potędze. Potężny, ociekający luksusem SUV, wyposażony jest w silnik o pojemności 6,2 litra, który generuje moc 409 KM. Jednostka została zestrojona oczywiście z automatyczną skrzynią biegów. Escalade jest bogato wyposażony, a do tego oferuje bardzo dużo przestrzeni w kabinie. Same wrażenia z jazdy są niesamowite. Polecam przejażdżkę, bo to trzeba przeżyć samemu. Aktualnie oferujemy 50-procentowy rabat. Można zatem Escalade'a wynająć już za 299 zł za dobę. Wolnych terminów jest coraz mniej, więc trzeba spieszyć się z rezerwacjami.

Dlaczego postawiliście państwo na niszowe na naszym rynku marki? Infiniti to wciąż duża egzotyka w Polsce, tak samo Cadillac.

Wypożyczalni samochodów na polskim rynku nie brakuje, jednak większość flot jest do siebie bardzo podobna i oferuje samochody - powiedzmy to wprost - przeciętne. My chcemy pokazać coś innego, oryginalnego. Liczymy, że nasi klienci będą chcieli spróbować czegoś nowego.

Czy w najbliższym czasie planujecie powiększyć flotę aut?

Tak, w ostatnim czasie dołączył do naszej floty samochodów absolutnie wyjątkowy, legenda motoryzacji w limitowanej wersji - mowa o Mustangu Bullicie. Natomiast w najbliższej przyszłości planujemy zakup kolejnych samochodów. Naszym celem jest pozyskanie modeli ze stajni Tesla, Ferrari i Porsche. Niewykluczone, że uda nam się zakupić także Lamborghini.

A może Infiniti? Q50 lub QX30. Więcej zdjęć (6)

A może Infiniti? Q50 lub QX30.

fot. Mestenza

A może Infiniti? Q50 lub QX30.

fot. Mestenza

299 zł za Escalade'a, a ile kosztuje wynajem pozostałych aut?

Jak już wspomniałem wcześniej, aktualnie obowiązuje promocja i wszystkie wynajmy są o połowę tańsze. Dobowe wypożyczenie Infiniti Q50 lub QX30 zaczyna się od kwoty 149 zł, a elektrycznego vana e-NV200 od 99 zł. Cenniki oraz pełna oferta z aktualnymi promocjami znajdują się na naszej stronie mestenza.com. Zachęcamy także do obserwowania naszych profili w mediach społecznościowych - na Facebooku i Instagramie. Wówczas będziecie państwo na bieżąco z wszystkimi informacjami.

Jakie jeszcze promocje oferujecie?

Aktualnie oferujemy także promocję wynajmu wybranych samochodów za 1 zł za pierwszą dobę oraz promocję na wynajem aut na wydarzenia. Tutaj także przyznajemy duże rabaty na wybrane modele, a także upusty na wynajem więcej niż jednego samochodu. Użyczenie auta z kierowcą zaczyna się już od 300 zł za godzinę.

Potrzebujesz coś przewieźć? Wypożycz w pełni elektrycznego Nissana e-NV200. Więcej zdjęć (6)

Potrzebujesz coś przewieźć? Wypożycz w pełni elektrycznego Nissana e-NV200.

fot. Mestenza

Potrzebujesz coś przewieźć? Wypożycz w pełni elektrycznego Nissana e-NV200.

fot. Mestenza

Jaki jest minimalny i maksymalny czas wynajmu auta?

Minimalny czas wynajmu to jedna doba. Maksymalny czas nie jest ograniczony. Oferujemy także wynajem długoterminowy.

A co z limitami kilometrów?

Nie nakładamy limitów kilometrów.

Muszę jeszcze zapytać o kaucję. Czy takową pobieracie przed wynajem auta?

Tak, kaucja to normalna praktyka w wypożyczalniach samochodów i jest ona niezbędna.

Eleganckie etui na kluczyk od Infiniti. Więcej zdjęć (6)

Eleganckie etui na kluczyk od Infiniti.

fot. Mestenza

Eleganckie etui na kluczyk od Infiniti.

fot. Mestenza

Jak wygląda kwestia samego wypożyczenia? Jakie dokumenty należy okazać, co podpisać i gdzie się zgłosić po odbiór auta?

Do wypożyczenia samochodu potrzebny jest przede wszystkim dowód osobisty lub paszport. Wymagane jest także okazanie prawa jazdy. Z wynajmującym podpisywana jest umowa, która wraz z regulaminem znajduje się także do wglądu na naszej stronie internetowej. Nasze samochody parkują na poziomie 0 parkingu Galerii Metropolia przy ul. Kilińskiego 4 w Gdańsku, czyli w bezpośrednim sąsiedztwie ważnego węzła przesiadkowego. Galeria posiada bezpośrednie wyjścia na dwa perony dworca Wrzeszcz PKP. Możliwe jest także podstawienie samochodu w dowolnie wskazane miejsce, np. na lotnisko czy pod wybrany hotel. Analogicznie w przypadku odbioru auta.

Dziękuję bardzo za rozmowę.

Dziękuję również.

Osoby zainteresowane ofertą wypożyczalni Mestenza proszone są o kontakt mailowy pod adresem bok@mestenza.com lub telefoniczny pod numerem 58 733 50 50. Szczegóły oferty na stronie internetowej mestenza.com. Zarezerwuj wymarzony samochód za połowę ceny.


Klienci często korzystają z opcji wynajmu Cadillaków Escalade w duecie. Więcej zdjęć (6)

Klienci często korzystają z opcji wynajmu Cadillaków Escalade w duecie.

fot. Mestenza

Klienci często korzystają z opcji wynajmu Cadillaków Escalade w duecie.

fot. Mestenza

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Artykuł sponsorowany - brak możliwości dodawania opinii