Zlot Porsche w Gdańsku. Przyjechało ponad 70 aut

24 maja 2021, 10:00
mJ

W miniony weekend polską stolicą marki Porsche stał się Gdańsk. Nad polskie morze przyjechało ponad 70 egzemplarzy tej sportowej marki, zarówno tych współczesnych, jak i klasycznych. Wszystko po to, aby wystartować w turystycznym rajdzie P-series Rally, a przy okazji zintegrować się z innymi pasjonatami niemieckiej marki.Wydarzenie zapowiadaliśmy w oddzielnym artykule oraz w kalendarzu imprez.

P-series Rally to cykl imprez turystyczno-sportowych, organizowanych z myślą o właścicielach samochodów marki Porsche. W gdańskiej imprezie wystartowało ponad 70 załóg, głównie w kultowych już "911". Oprócz nich w Trójmieście zobaczyliśmy m.in. 718 Spyder, 993, 928, 944, Boxster i Cayman.

P-series Rally w Gdańsku. Więcej zdjęć (44)

P-series Rally w Gdańsku.

fot. Adam Burdyło

P-series Rally w Gdańsku.

fot. Adam Burdyło

Uczestnicy rajdu spotkali się w już w piątek na Wyspie Sobieszewskiej, na której zlokalizowana była baza wydarzenia. Pierwszego dnia odbył się wieczorny odcinek rajdu, podczas którego kawalkada Porsche przejechała przez Gdańsk. Uczestnicy pojawili się m.in. na terenach postoczniowych oraz w Głównym Mieście. Była to świetna okazja do zobaczenia na żywo różnych modeli Porsche.

Drugiego dnia, w sobotę, odbyła się główna część rajdu. Uczestników podzielono na dwie klasy - turystyczną (trasa liczącą około 300 km) oraz sportową (150 km). Impreza zakończyła się w marinie firmy Galeon w Wiślince. Uczestnicy opuścili Wyspę Sobieszewską w niedzielę.

mJ

Opinie wybrane


wszystkie opinie (24)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.