Zlot kabrioletów z przystankiem na Targu Węglowym

26 sierpnia 2021, 6:00
Rafał Borowski
Podczas przystanku na Targu Węglowym będzie można zobaczyć mnóstwo kabrioletów z bliska, a także porozmawiać z ich właścicielami. Więcej zdjęć (4)

Podczas przystanku na Targu Węglowym będzie można zobaczyć mnóstwo kabrioletów z bliska, a także porozmawiać z ich właścicielami.

mat. pras.

Podczas przystanku na Targu Węglowym będzie można zobaczyć mnóstwo kabrioletów z bliska, a także porozmawiać z ich właścicielami.

mat. pras.

Ponad setka kabrioletów, od kilkudziesięcioletnich klasyków po najnowsze modele. W piątek, 27 sierpnia, rozpocznie się Summer Patrol by Cabrio Poland 2021, czyli przejazd miłośników aut pozbawionych dachu. Uczestnicy przejadą trasę wzdłuż polskiego wybrzeża, a startują z Wyspy Sobieszewskiej. Około południa zatrzymają się na godzinę na Targu WęglowymMapka.Cabrio Poland to fundacja z Poznania, która skupia miłośników kabrioletów z całego kraju. Jej członkowie organizują różnego rodzaju imprezy środowiskowe, a jedną z nich jest wyprawa Summer Patrol.

Jej trasa jest nadzwyczaj malownicza, gdyż przebiega wzdłuż polskiego wybrzeża. W tym roku przejazd potrwa od piątku do niedzieli, tj. w dniach 27-29 sierpnia.

Z Gdańska do Międzyzdrojów- To już trzecia edycja imprezy dla miłośników wiatru we włosach, czyli Summer Patrol by Cabrio Poland. Wyruszamy z Gdańska, a dokładnie z Wyspy Sobieszewskiej, i kierujemy się przez nadmorskie kurorty do Międzyzdrojów. Podczas dwóch poprzednich edycji kierunek był odwrotny - jechaliśmy z Międzyzdrojów na Hel - mówi Arkadiusz Szczepański, organizator imprezy.
Początek imprezy w Gdańsku będzie prawdziwą gratką dla fanów motoryzacji. Po odprawie na Wyspie Sobieszewskiej, kawalkada aut bez dachu przejedzie na Targ Węglowy, gdzie zatrzyma się na godzinę. Postój zaplanowano około południa. W tym czasie, wszyscy chętni będą mogli zobaczyć przeróżne modele kabrioletów z bliska, zrobić sobie z nimi zdjęcia, a także porozmawiać z ich właścicielami, którzy chętnie udzielą wszelkich informacji na temat swojej motoryzacyjnej pasji.

Fundacja Cabrio Poland skupia miłośników kabrioletów z całego kraju. Więcej zdjęć (4)

Fundacja Cabrio Poland skupia miłośników kabrioletów z całego kraju.

mat. pras.

Fundacja Cabrio Poland skupia miłośników kabrioletów z całego kraju.

mat. pras.


Przystanek na Targu Węglowym- Zrobimy pierwszy przystanek na Targu Węglowym, aby zamienić parę słów ze wszystkimi, którzy chcą poznać motoryzację, spod znaku cabrio. Naszym zdaniem, wokół kabrioletów krąży wiele krzywdzących stereotypów. Przede wszystkim, że są to samochody wyłącznie dla ludzi bardzo majętnych lub że można nimi jeździć tylko dwa miesiące w roku. A my to wszystko przełamujemy - zapewnia nasz rozmówca.
Na Targu Węglowym będzie można podziwiać ponad setkę kabrioletów. Przekrój modeli będzie naprawdę zróżnicowany: od klasyków - np. brytyjskiego Bulldoga z 1952 r. - po najnowsze modele porsche czy maserati. Większość uczestników będą stanowić Polacy, ale pojawią się także goście z zagranicy, np. z Estonii, Niemiec i Austrii.

W zlocie wezmą udział zarówno właściciele klasyków, jak i najnowszych modeli. Więcej zdjęć (4)

W zlocie wezmą udział zarówno właściciele klasyków, jak i najnowszych modeli.

mat. pras.

W zlocie wezmą udział zarówno właściciele klasyków, jak i najnowszych modeli.

mat. pras.


Wiele niespodzianek na trasieCo ciekawe, uczestnicy przejazdu nie znają atrakcji, które będą czekały na nich na trasie. Organizatorzy uchylą rąbka tajemnicy dopiero podczas odprawy na Wsypie Sobieszewskiej. Wszystko po to, aby przejazd stał się naprawdę niezapomnianą przygodą. Relację z imprezy będzie można śledzić na facebookowym profilu fundacji Cabrio Poland.

- Atrakcje będą polegać w głównej mierze na działaniach zadaniowych. Po części wywodzimy się z ekipy harcerskiej, więc lubimy tego typu przygody. Uczestnicy wezmą udział np. w podchodach, gdzie trzeba będzie ochronić proporzec swojej ekipy, w zwiedzaniu latarni morskich czy będą musieli wykazać się sprawnością na polu golfowym. Bez względu na wiek - a będą też z nami dzieci - każdy powinien się dobrze bawić - kwituje Szczepański.
Miłośnicy kabrioletów przekonują, że wokół posiadania takich pojazdów narosło wiele stereotypów. Więcej zdjęć (4)

Miłośnicy kabrioletów przekonują, że wokół posiadania takich pojazdów narosło wiele stereotypów.

mat. pras.

Miłośnicy kabrioletów przekonują, że wokół posiadania takich pojazdów narosło wiele stereotypów.

mat. pras.

Czy jeździłe(a)ś kabrioletem?
39%

tak, jestem jego właścicielem

19%

tak, ale tylko jako pasażer

30%

nie, ale chętnie spróbował(a)bym

12%

nie, nie interesuje mnie to

zakończona

łącznie głosów: 304

Opinie wybrane


wszystkie opinie (28)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.