Zmotoryzowani z Trójmiasta grają z WOŚP

28 stycznia 2021, 14:00
mJ
Motoryzacyjne grupy z Trójmiasta kolejny raz łączą siły, tym razem na rzecz WOŚP. Więcej zdjęć (3)

Motoryzacyjne grupy z Trójmiasta kolejny raz łączą siły, tym razem na rzecz WOŚP.

mat. prasowe

Motoryzacyjne grupy z Trójmiasta kolejny raz łączą siły, tym razem na rzecz WOŚP.

mat. prasowe

Samochodowa "ściskawa" przy stadionie, zbiórka pieniędzy zorganizowana przez trójmiejskie grupy motomaniaków oraz kameralny spot, a także finał na autodromie - przed nami motoryzacyjne wydarzenia związane z 29. finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 31 stycznia.Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2021W tym roku WOŚP zbiera pieniądze na zakup sprzętu dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Hasłem przewodnim tegorocznego wydarzenia jest "finał z głową".

MotoWOŚP 2021Do ogólnopolskiej akcji włączyło się osiem trójmiejskich grup motoryzacyjnych, które wspólnymi siłami zbierają pieniądze dla WOŚP (Bavaria Trójmiasto, VAG Trójmiasto, Subaru Spot Trójmiasto, SimplyCruising3City, Audi Friends & Family Trójmiasto, Trójmiasto Night Racing, VWPomorze i Spoty 3City).

W połowie stycznia w mediach społecznościowych rozpoczęły się licytacje ciekawych rzeczy i usług. To m.in. nauka jazdy off-road, sesja fotograficzna samochodu, nauka jazdy na deskorolce, wodne szaleństwo na skuterze, samochodowe SPA, serwis klimatyzacji czy wymiana opon. Aktualne licytacje znajdziesz tutaj.

Do dzisiaj skarbonkę WOŚP dzięki zbiórce zmotoryzowanych z Trójmiasta zasiliło ponad 4,7 tys. zł. Zwieńczeniem dwutygodniowej zbiórki pieniędzy będzie tzw. spot, czyli kameralny zlot, który odbędzie się w sobotę, 30 stycznia, o godz. 20. Miejsce spotkania zostanie ogłoszone tuż przed weekendem.

Wielka "ściskawa" samochodowaWielka "ściskawa" samochodowa. Więcej zdjęć (3)

Wielka "ściskawa" samochodowa.

mat. prasowe

Wielka "ściskawa" samochodowa.

mat. prasowe

Drugie wydarzenie organizowane jest przez Regionalne Centrum Wolontariatu oraz Stadion Gdańsk, przy którym zorganizowana zostanie wielka samochodowa "ściskawa". Co to takiego? "Ściskawa" została zapoczątkowana dwa lata temu podczas finału WOŚP w Gdańsku i polega na tworzeniu wielkiego serca ze stojących obok siebie osób. Z uwagi na obowiązujące obostrzenia w tym roku "ściskawę" stworzą nie osoby, a samochody.

Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, punktualnie o godz. 12, na parkingu P4Mapka przy gdańskim stadionie. Samochody będą kierowane w taki sposób, aby ułożyły olbrzymie serce. Na miejscu pojawią się wolontariusze z puszkami WOŚP. Całość akcji odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego, dlatego też organizatorzy proszą o pozostanie w swoich pojazdach. Do samochodowej "ściskawy" może dołączyć każdy. Im więcej aut - tym lepiej.

Szkolenia na autodromieFinał WOŚP na Autodromie odbędzie się w formie szkoleń. Więcej zdjęć (3)

Finał WOŚP na Autodromie odbędzie się w formie szkoleń.

fot. Aerial Motion Crew

Finał WOŚP na Autodromie odbędzie się w formie szkoleń.

fot. Aerial Motion Crew

Kolejny raz z WOŚP gra Autodrom Pomorze w Pszczółkach, na którym odbędzie się całodniowa seria szkoleń z techniki jazdy. Dla osób zainteresowanych podniesieniem swoich umiejętności "za kółkiem", a przy okazji wsparciem zbiórki, przygotowano kilka sesji: doskonalenie techniki jazdy, skid training na płycie poślizgowej, quick race - szybkie przejazdy oraz szkolenie teoretyczne. Szczegóły wydarzenia znajdziecie tutaj.

Czy wspierasz zbiórkę WOŚP?
75%

tak

25%

nie

zakończona

łącznie głosów: 187

mJ

Opinie wybrane


wszystkie opinie (22)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.