Dni otwarte liceów w Gdańsku. Sprawdź oferty szkół

19 marca 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Wioleta Stolarska

Rekrutacja do szkół średnich rusza już w maju, jednak zanim uczniowie zdecydują, do której placówki będą aplikować, powinni zobaczyć, co oferują szkoły. Najlepiej sprawdzić to podczas tzw. dni otwartych, które szkoły średnie organizują w marcu i kwietniu. O przyjęcie ubiegać się będą w tym roku dwa równoległe roczniki - absolwenci podstawówek oraz zlikwidowanych gimnazjów - na Pomorzu to ok. 45 tys. osób. Podpowiadamy, kiedy będą dni otwarte w liceach ogólnokształcących w Gdańsku.Dokumenty do wybranych placówek uczniowie będą mogli składać od 13 maja 2019 r. do 18 czerwca 2019 r. Na pomorzu przewidywana liczba uczniów - absolwentów szkoły podstawowej oraz oddziałów III klas gimnazjalnych w roku 2019/2020 według kuratorium oświaty będzie wynosiła 44897.

Czytaj też: Egzamin ósmoklasisty. Jak będzie wyglądał i czy trzeba się martwić?

W przyszłym roku szkolnym 2019/2020 w szkołach średnich spotkają się absolwenci gimnazjum i szkoły podstawowej. Każda z tych grup będzie jednak realizowała odrębny program nauczania, dlatego nie ma możliwości, aby spotkały się w tej samej klasie.

Uczniowie kończący VIII klasę podstawówki mogą zostać przyjęci do 4-letniego liceum ogólnokształcącego, 5-letniego technikum lub 3-letniej branżowej szkoły I stopnia. Z kolei absolwenci ostatniej klasy gimnazjum będą mogli ubiegać się o miejsce w 3-letnim liceum ogólnokształcącym, 4-letnim technikum lub w 3-letniej branżowej szkole I stopnia.

Szkoły średnie w TrójmieścieKiedy jest dzień otwarty w LO w Gdańsku?Zanim absolwenci podstawówek i gimnazjów zdecydują, do której szkoły czy szkół złożą swoje dokumenty, powinni zapoznać się z ich ofertą. Właśnie w czasie dni otwartych mają okazję zwiedzić budynek, poznać nauczycieli i dyrekcję, porozmawiać z uczniami, dowiedzieć się, jakie są planowane profile klas, czy są przewidziane dodatkowe egzaminy (np. językowe, sprawnościowe), oceny z których przedmiotów będą brane pod uwagę podczas rekrutacji do danej klasy itd.

Podpowiadamy, kiedy organizowane są dni otwarte w poszczególnych szkołach:


Jaką szkołę średnią kończyłe(a)ś?
75%

liceum ogólnokształcące

20%

technikum

5%

szkoła zawodowa

zakończona

łącznie głosów: 582