Gdynia szuka młodych biznesmenów w szkołach

13 stycznia 2020, 10:15
ws

Mają energię do działania, głowę pełną pomysłów i chcą zmieniać swoje otoczenie - kreatywni uczniowie ze smykałką do biznesu będą mogli znów poddać swoje pomysły pod ocenę jury. Do końca stycznia potrwają zgłoszenia do piątej już edycji konkursu Junior Biznes.Uczniowie szkół średnich i podstawowych z całej Gdyni mogą sprawdzić swoje szanse w biznesie, zgłaszając się do piątej edycji konkursu Junior Biznes. Wszystko po to, żeby poszerzyć wiedzę na temat ekonomii, działać na rzecz lokalnej społeczności i nauczyć się współpracy w grupie.

Zadaniem uczestników konkursu kategorii "Junior Biznes" jest stworzenie, przedstawienie i zrealizowanie projektu inicjatywy przedsiębiorczej, jednorazowej lub stałej, możliwej do zrealizowania w lokalnej społeczności, takiej jak szkoła, dzielnica czy całe miasto. Nagrodą są środki finansowe na realizację pomysłu oraz prestiżowe badania predyspozycji zawodowych uczestników metodą Thomas International.

Czytaj też: "Doradcy kariery" pomogą gdyńskim uczniom

"Moja firma marzeń"Druga z kategorii, "Junior Biznes SP", to konkurs dla uczniów VI, VII i VIII klasy szkół podstawowych na stworzenie filmu na temat "Moja firma marzeń". Nagrodą są karnety wstępu do obiektów rekreacyjno-kulturalnych w Gdyni dla każdego z trzech wybranych zwycięskich zespołów oraz przede wszystkim prezentacja nagrodzonych filmów w Gdyńskim Centrum Filmowym.

- W obu kategoriach oceniana będzie m.in. oryginalność i innowacyjność pomysłu oraz spójność koncepcji. To nie wszystko - uczestnicy przygotują się do realizacji projektów i wezmą udział w bezpłatnych warsztatach z zarządzania projektami, wystąpień publicznych, twórczego rozwiązywania problemów oraz w warsztatach filmowych - informują organizatorzy konkursu.
Zgłoszenia grup liczących od trzech do maksymalnie siedmiu osób będą przyjmowane do 31 stycznia 2020 roku. Tu można pobrać formularze zgłoszeniowe. Konkurs realizowany jest we współpracy m.in. z Fundacją Gospodarczą w Gdyni oraz Gdyńską Szkołą Filmową.

Więcej informacji, w tym regulaminy i formularze zgłoszeniowe wraz z oświadczeniami, znajdują się na stronie - Tu można pobrać formularze zgłoszeniowe, oraz na facebookowym fanpage'u Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości.
Jak oceniasz aktywność obywatelską uczniów?
31%

bardzo dobrze, widać, że chcą jak najwięcej działać

11%

dobrze, ale może być lepiej

35%

przeciętnie, wciąż sporo myśli tylko i wyłącznie o sobie

23%

kiepsko, postępuje bierność i lenistwo wśród młodych

zakończona

łącznie głosów: 26

ws