stat

Gdyńska "filmówka" pokaże uczniom, jak tworzy się filmy

12 lutego 2019, 10:30
ws

Od czwartoklasistów z podstawówki aż po maturzystów - dzieci i młodzież z Gdyni mogą wziąć udział w bezpłatnych "Lekcjach z historii kina i form filmu Gdyńskiej Szkoły Filmowej". Zajęcia mają pomóc rozwinąć ich wrażliwość filmową i wspierać szkoły w przygotowaniu młodych ludzi do odbioru i tworzenia kultury i sztuki. Zajęcia w Gdyńskim Centrum Filmowym startują już w lutym, zaraz po zimowych feriach. Ta edycja potrwa do 30 czerwca 2019.Zajęcia odbędą się w Gdyńskim Centrum Filmowym. Do dyspozycji uczestników będą kina studyjne, sale wykładowe i studio filmowe, gdzie uczniowie będą mieli najlepsze, najbliżej związane z tematem zadania, kinowe i produkcyjno-filmowe warunki.

- Prowadzący zajęcia młodzi filmoznawcy przybliżą uczniom zagadnienia związane z powstawaniem i rozwojem kina oraz rozumieniem filmu. Uczestnicy odwiedzą na co dzień niedostępne pracownie, w których powstają filmy Gdyńskiej Szkoły Filmowej oraz zaplecze Kina Studyjnego GCF. Wezmą też udział w zajęciach warsztatowych dopasowanych do omawianego tematu - zapowiada Gdyńskie Centrum Filmowe.
Projekt ma w kompetentny, ciekawy, multimedialny i żywy sposób przybliżyć zagadnienia związane z powstaniem i rozwojem kina oraz formami, analizą i interpretacją filmu. Ma przybliżyć zrozumienie filmu, ale także zrozumienie świata dzięki filmowi.

Wprowadzą młodych ludzi w podstawy kinematografiiProjekt skierowany jest do klas IV-VIII szkół podstawowych oraz wszystkich klas szkół średnich. Zgłaszać się mogą szkoły i grupy uczniów pod opieką wychowawców i nauczycieli. Udział w zajęciach dla uczniów szkół publicznych w Gdyni jest bezpłatny.

W zależności od poruszanej problematyki i potrzeb konkretnej grupy zajęcia mogą trwać od 120 do 180 minut. Ich tematyka oraz forma warsztatowa zostaną tak przygotowane, aby odpowiadały możliwościom i umiejętnościom konkretnych uczestników. Multimedialne lekcje Gdyńskiej Szkoły Filmowej wprowadzą młodych ludzi w podstawy kinematografii, zgodnie z założeniami zapisanymi w szkolnej podstawie programowej.

Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu 695 363 353 oraz pod adresem e-mail: edukacja@festiwalgdynia.pl (kontakt jest równoznaczny z akceptacją RODO). Liczba uczestników jest ograniczona.

Projekt realizuje Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni we współpracy z Miastem Gdynia.

ws