stat

Gdyńskie liceum wyróżnione przez francuskie MSZ

23 listopada 2017 (artykuł sprzed 2 lat)
Arnold Szymczewski

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 uzyskał jako piąta szkoła w Polsce prestiżowy certyfikat jakości kształcenia języka francuskiego - LabelFrancEducation. Od blisko 20 lat gdyńska placówka prowadzi zajęcia w klasach dwujęzycznych.Oficjalne przyznanie certyfikatu odbyło się w czwartek o godz. 11 w placówce przy ul. Wolności 22b zobacz na mapie Gdańska. Wyróżnienie zostało przyznane przez francuskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Rozwoju Międzynarodowego na wniosek komisji złożonej z przedstawicieli tego ministerstwa oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej Francji i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Czytaj także: Szkoły z historią: II LO w Gdyni

Gdyńskie liceum jednym z pięciu szkół z certyfikatem w kraju

Do tej pory taki certyfikat otrzymało tylko 209 szkół na całym świecie w tym cztery w Polsce, teraz jako piąta dołączyła gdyńska "dwójka". Na uroczystości wręczenia certyfikatu pojawili się przedstawiciele ambasady francuskiej m.in. wręczający wyróżnienie Attaché ds. współpracy edukacyjnej Ambasady Francji w Polsce Nathalie Hirschprung oraz Attaché ds. współpracy językowej Roselyne Marty. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele miasta Gdynia: Wiceprezydent Miasta Gdyni Katarzyna Gruszecka-Spychała, Przewodnicząca Rady Miasta Gdyni Joanna Zielińska oraz Naczelnik Wydziału Edukacji UM Krystyna Przyborowska. Obecna była również Monika Kończyk Pomorska Kurator Oświaty.

- Czuję ogromną dumę, że mogę kierować zespołem, który tworzą tacy nauczyciele. To przede wszystkim ich zasługa, za co jestem im ogromnie wdzięczna. Ponadto mamy bardzo zdolną młodzież, bez której nie udałoby nam się uzyskać tego certyfikatu. Gratuluję nauczycielom, uczniom i wszystkim osobom związanym z naszą szkołą - mówiła Elżbieta Zaręba, dyrektor szkoły.
Historia, chemia czy geografia w języku francuskim

Od blisko 20 lat gdyński Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 może pochwalić się klasami dwujęzycznymi z językiem francuskim. W gdyńskiej dwójce w języku francuskim prowadzone są takie przedmioty jak: historia, chemia oraz geografia. A od tego roku szkolnego ZSO nr 2 współpracuje ze Szkołą Podstawową nr 26 w Gdyni. Dzięki temu uczniowie klas 7 mogą poznawać i pogłębiać wiedzę nt. dwujęzycznego nauczania, by w przyszłości móc bez problemu uczyć się obu języków w gdyńskim liceum.