stat

Jak sprawdzić wyniki egzaminu ósmoklasisty i gimnazjalisty?

12 czerwca 2019, 8:00
ws

Już w piątek ósmoklasiści i gimnazjaliści poznają wyniki napisanych w kwietniu i czerwcu egzaminów. To właśnie od nich w dużej mierze zależy, do jakich szkół średnich pójdą uczniowie. Podpowiadamy, jak sprawdzić wyniki online.Centralna Komisja Egzaminacyjna termin ogłoszenia wyników wyznaczyła na 14 czerwca 2019.

Uczniowie otrzymają informacje o wynikach, jakie uzyskali, od dyrektorów szkół, do których uczęszczają. Dyrektorzy otrzymają te wyniki właśnie w piątek.

Jak sprawdzić wyniki ósmoklasisty?Uczniowie VIII klasy szkoły podstawowej będą mogli sprawdzić wyniki, jakie uzyskali z poszczególnych przedmiotów egzaminacyjnych, w ogólnopolskim systemie informatycznym ZIU - wyniki.edu.pl.

Logowanie do systemu odbywa się za pomocą loginu i hasła, które każdy uczeń będzie mógł otrzymać od dyrektora szkoły w środę 12 czerwca br. Wyniki będą dostępne w systemie informatycznym 14 czerwca br. od godz. 10.

Jak sprawdzić wyniki gimnazjalisty?Uczniowie III klasy gimnazjum będą mogli również sprawdzić wyniki, jakie uzyskali z poszczególnych przedmiotów egzaminacyjnych w systemach informatycznych prowadzonych przez okręgowe komisje egzaminacyjne - wyniki.oke.gda.pl.

Wyniki będą dostępne w systemach informatycznych 14 czerwca br. od godz. 10. Logowanie do serwisu odbywa się za pomocą loginu i hasła, które każdy uczeń już otrzymał bądź otrzyma od dyrektora szkoły, do której uczęszcza.

Zaświadczenie o wynikach egzaminu gimnazjalnego lub egzaminu ósmoklasisty zostanie przekazane każdemu uczniowi w dniu zakończenia roku szkolnego (19 czerwca br.) razem ze świadectwem ukończenia szkoły.
Jaka szkoła średnia jest najlepsza?
44%

liceum ogólnokształcące

46%

technikum

10%

szkoła zawodowa (branżowa)

zakończona

łącznie głosów: 500

ws