Kiedy powrót do szkół? "Nie możemy podać twardego terminu"

6 kwietnia 2021, 14:45
ws
Nauka stacjonarna wszystkich uczniów jest zawieszona do 11 kwietnia we wszystkich szkołach. Więcej zdjęć (1)

Nauka stacjonarna wszystkich uczniów jest zawieszona do 11 kwietnia we wszystkich szkołach.

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Nauka stacjonarna wszystkich uczniów jest zawieszona do 11 kwietnia we wszystkich szkołach.

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Jeszcze niespełna dwa tygodnie temu szef resortu edukacji mówił, że stacjonarna nauka może wrócić już 12 kwietnia. Teraz jednak nie jest to takie pewne. - Wszystko jest zależne od sytuacji epidemicznej; w związku z tym twardego terminu w kwestii potencjalnego powrotu dzieci do szkół w tej chwili podawać nie możemy - podkreślił we wtorek podczas konferencji rzecznik rządu Piotr Müller. Czy uczniowie jeszcze wrócą do szkoły w tym roku szkolnym?Rzecznik rządu podczas wtorkowej konferencji zapytany o powrót dzieci do szkół stwierdził, że każdy chciałby, aby jak najszybciej została uruchomiona stacjonarna nauka w szkołach. Przyznał jednak, że wszystko jest zależne od sytuacji epidemicznej.

Czytaj też: Powrót do szkoły w połowie kwietnia? Szkoły uczą zdalnie, ale nie wszystkie

- Bez względu na to, jak późno lub jak szybko poprawi się sytuacja, chcemy, aby dzieci na możliwie długi termin wróciły do szkół. Natomiast tej gwarancji w tej chwili dać nie możemy, bo to zależy od kwestii epidemicznych związanych ze wzrostem liczby zachorowań, z obłożeniem miejsc w szpitalach, wykorzystaniem respiratorów, ale również od tego, jak duże będzie zainteresowanie programem szczepień - zaznaczył Piotr Müller.

Ranking liceów i techników w TrójmieścieNauka zdalna potrwa do końca roku szkolnego?O to, czy istnieje prawdopodobieństwo, że nauka zdalna potrwa do końca roku szkolnego, pytany był we wtorek rano w Radiu Zet wiceszef resortu edukacji i nauki Dariusz Piontkowski.

- Mamy nadzieję, że tak nie będzie, że uczniowie jednak wrócą do szkół, być może jeszcze w kwietniu, jeżeli to będzie możliwe ze względu na epidemię, a najpóźniej w maju i czerwcu - mówił.
Zapewnił też, że na razie nie ma powodu, dla którego miałby się zmieniać termin egzaminów maturalnych. Te rozpoczną się już 4 maja.

- Próbne matury i egzaminy ósmoklasisty, które odbyły się w marcu, pokazały, że podobnie jak w roku ubiegłym w tym reżimie sanitarnym, w bezpieczny sposób można te egzaminy przeprowadzić - zaznaczył wiceszef resortu edukacji.
Wiceministra pytano też, czy nie należy zrezygnować z przeprowadzenia egzaminu ósmoklasisty.

- Według większości specjalistów zachowanie tego zewnętrznego systemu egzaminów jest najlepszym obiektywnym sposobem weryfikowania wiedzy uczniów i powinien być on utrzymany, jeżeli jest to tylko możliwe - odpowiedział Piontkowski.
Pod koniec marca minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podtrzymał swoją wypowiedź, że stopniowy powrót uczniów do nauki stacjonarnej jest możliwy w kwietniu. Jednocześnie wskazał, że zależy to od tego, czy wszyscy będą przestrzegać obostrzeń i uda się powstrzymać trzecią falę epidemii.
Uważasz, że uczniowie wrócą jeszcze w tym roku szkolnym do stacjonarnej nauki?
13%

myślę, że tak

40%

tak, ale tylko najmłodsze klasy 1-3

47%

myślę, że nie

zakończona

łącznie głosów: 919

ws

Opinie wybrane


wszystkie opinie (105)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.