Nauczyciele nagrodzeni

14 października 2003 (artykuł sprzed 18 lat)
ebo
W Pomorskiem w oświacie zatrudnionych jest 35 tysięcy nauczycieli. Ponad dwustu spośród nich odebrało wczoraj nagrody nadane przez ministra edukacji narodowej i sportu, prezydenta Gdańska i pomorskiego kuratora oświaty. Nauczyciele świętowali w Dworze Artusa.

Uroczystości nadania nauczycielom medali i wręczenia nagród poprzedziły dzisiejsze obchody Dnia Edukacji Narodowej, zwanego popularnie Dniem Nauczyciela. Przedstawiciele oświaty w Gdańsku odebrali w trakcie spotkania w Dworze Artusa podziękowania za pracę i życzenia wytrwałości i sukcesów m.in. od prezydenta Pawła Adamowicza oraz Jerzego Kortasa, pomorskiego kuratora oświaty. Kurator wręczył odznaczonym medale. W tym roku Srebrny Krzyż Zasługi odebrało osiem osób, brązowy jedenaście. Medalami Komisji Edukacji Narodowej udekorowano dwudziestu jeden pedagogów z Gdańska. Nagrodę drugiego stopnia ministra edukacji narodowej i sportu otrzymali: Hanna Długińska ze Szkoły Podstawowej nr 65, Anna Sternicka z Gimnazjum nr 25 oraz Elżbieta Bielecka-Cimaszkiewicz z Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 3. Dwudziestu czterech pracowników oświaty odznaczono nagrodami kuratora a 68-nagrodami przyznanymi przez prezydenta Gdańska.

- Nagroda jest na pewno satysfakcjonująca i nie wywołuje we mnie żadnych skojarzeń politycznych dotyczących planowanych redukcji w gdańskiej oświacie - powiedziała "Głosowi" Henryka Mucek, nauczycielka z V LO w Gdańsku, odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi. - W szkole pracuję od trzynastu lat. Cenię swoją pracę, ponieważ robię to, co lubię.


ebo