Nauka w szkole w USA. Uczennica z Gdyni ze stypendium realizuje marzenia

5 października 2021, 14:00
ws
W tym roku z Polski - spośród ponad 2 tysięcy aplikujących do programu - wyjechało 41 uczniów. Więcej zdjęć (2)

W tym roku z Polski - spośród ponad 2 tysięcy aplikujących do programu - wyjechało 41 uczniów.

mat. prasowe

W tym roku z Polski - spośród ponad 2 tysięcy aplikujących do programu - wyjechało 41 uczniów.

mat. prasowe

Wyjazd do szkoły za granicę jest dziś realną możliwością wykorzystywaną przez wielu młodych ludzi w Polsce. Do szkoły w USA uczniowie mogą pojechać nie tylko na studia, ale także jeszcze przed maturą. Pola Petryńska, uczennica III LO w Gdyni, dostała stypendium FLEX Future Leaders Exchange Program na rok szkolny 2021/2022 fundowane przez Departament Stanu USA. W tym roku z Polski - spośród ponad 2 tysięcy aplikujących do programu - wyjechało 41 uczniów.Szkoły językowe w Trójmieście


Pola Petryńska, uczennica gdyńskiego III LO, mieszka w San Antonio w Teksasie i uczy się przez obecny rok szkolny w Brennan High School. Uczy się między innymi astronomii, podstaw biznesu, debaty i przemowy publicznej. Mieszka u rodziny goszczącej, dzięki której zyskała trójkę młodszego rodzeństwa.

Pola Petryńska, uczennica gdyńskiego LO, mieszka w San Antonio w Teksasie i uczy się przez obecny rok szkolny w Brennan High School. Więcej zdjęć (2)

Pola Petryńska, uczennica gdyńskiego LO, mieszka w San Antonio w Teksasie i uczy się przez obecny rok szkolny w Brennan High School.

mat. prasowe

Pola Petryńska, uczennica gdyńskiego LO, mieszka w San Antonio w Teksasie i uczy się przez obecny rok szkolny w Brennan High School.

mat. prasowe

- Jestem bardzo szczęśliwa, że zostałam finalistką programu FLEX, podczas wyjazdu realizuję moje marzenia, poznaję wspaniałych ludzi i zwiedzam piękny Teksas, jak również dzielę się i promuję bogatą kulturę Polski i Kaszub - mówi Pola. - Stypendium to daje również szansę na naukę nowych i ciekawych przedmiotów, jakich w Polsce się nie spotyka. Bardzo lubię przedmiot Speech & Debate, uczę się, jak szukać informacji, poprawnie przedstawiać argumenty i odważnie mówić przed publicznością po angielsku. Zachęcam wszystkich, którzy marzą o nauce za granicą, do aplikowania do programu FLEX - dodaje.

Wymiana kulturowaProgram FLEX jest całorocznym, w pełni finansowanym przez Departament Stanu USA programem wymiany uczniów szkół średnich, którzy wyjeżdżają do Stanów Zjednoczonych na cały rok szkolny.

Jest to wymiana kulturowa, organizacja nie zapewnia dyplomu ukończenia liceum w USA. Po powrocie do Polski uczeń kontynuuje edukację w Polsce (stypendium pokrywa wszystkie koszty związane z nauką w USA). To właśnie dzięki uczestnikom programu Amerykanie mogą dowiedzieć się więcej o kulturze i dziedzictwie narodowym innych krajów, a uczniowie mogą stać się częścią amerykańskiej szkoły i lokalnej społeczności. W roku szkolnym 2021/2022 ponad 900 uczniów z całego świata wyjeżdża do USA w ramach Programu FLEX. Każdy stypendysta mieszka przez rok z rodziną goszczącą w USA i uczy się w amerykańskiej szkole średniej.

Rekrutacja do programu FLEX na rok szkolny 2022/2023 trwa do 15 października 2021.

Od 26 lat w Programie FLEX uczestniczyło ponad 27 000 uczniów szkół średnich z Europy, Eurazji oraz Azji Środkowej. Celem programu jest promowanie wzajemnego szacunku i zrozumienia pomiędzy obywatelami Stanów Zjednoczonych a mieszkańcami określonych regionów.

ws

Opinie (16) 2 zablokowane

 • Że się ludzie nie boją migrantki pod dach przyjąć, tam musi być jakaś inna cywilizacja.

  • 24 23

 • Stypendia , rozumiem. Uczciwy sposób na

  zdobycie edukacji dzięki swoim zdolnościom i talentowi . Znamy jednak przypadki , kiedy latorośle mieszkają i studiują w USA dzięki wykorzystywaniu stanowiska do osiągnięcia prywatnych celów. Korupcja, stołki w radach nadzorczych , lewe mieszkania za przychylne zmiany zagospodarowania przestrzennego, tworzenie mafijnych zależności.

  • 19 7

 • Chyba bym musiał na głowę upaść by puszczać do ich zlewaczalych (2)

  szkół moje dziecko.

  • 9 33

  • Buhaha

   Akurat Teksas to zagłębie ultraprawicy. Mieszkają tam same dziewice i prawniczki, jak u nas z Konfy i PiS-u. Zresztą połowa Ameryki żyje w pruderyjnym zakłamaniu.

   • 4 0

  • pomyliło ci sie z europą

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.