Nie masz planów na Sylwestra? Oto nasze propozycje

16 grudnia 2015 (artykuł sprzed 4 lat)
Ewa Palińska
Najnowszy artukuł na ten temat

Mężczyzna wypadł z okna podczas zabawy sylwestrowej

Tegoroczna impreza na Skwerze Kościuszki będzie autorskim przedsięwzięciem miasta Gdyni. Czy przebije tę ubiegłoroczną, organizowaną wspólnie z Polsatem, przekonamy się już wkrótce.


Ekonomicznie pod chmurką, na wystawnych balach, na imprezach tematycznych w klubach, na spektaklu czy koncercie? Organizatorzy imprez prześcigają się w pomysłach, więc każdy z pewnością znajdzie ciekawy sposób na spędzenie nocy sylwestrowej. Oto nasze propozycje.Pod chmurką

W Gdańsku z Rayem Wilsonem

Na gdańskim Targu Węglowym pobawimy się od godz.22. W Nowy Rok wprowadzi imprezowiczów Ray Wilson, ostatni wokalista grupy Genesis, który wspólnie ze swoją grupą Genesis Classic zaprezentuje takie przeboje, jak "Another Day In Paradise", "No Son Of Mine", "Follow you follow me","Congo", "Jesus he knows me", "Mama" czy "Land of Confusion". Koncert otworzy młody, trójmiejski zespół funkowy, Funkloopy. O północy niebo nad śródmieściem rozświetli spektakularny, 13-minutowy pokaz fajerwerków z towarzyszeniem muzyki.

Gdynia z Cugowskimi

Tegoroczna impreza na Skwerze Kościuszki przed płytą Marynarza Polskiego zobacz na mapie Gdyni będzie autorskim przedsięwzięciem miasta Gdyni. Nowy rok powitamy tutaj z zespołem Bracia oraz Krzysztofem Cugowskim, który wystąpi gościnnie. Miejskie świętowanie rozpocznie o godz. 20.15 DJ Przemek Romanica. Po nim scenę przejmie Tymon Tymański. Nad całością zapanuje Paweł Konjo Konnak. Punktualnie o północy rozpocznie się pokaz sztucznych ogni.

Sopot - fajerwerki na molo

Tak jak w latach ubiegłych, na plaży przy sopockim molo zobacz na mapie Sopotu odbędzie się miejski pokaz fajerwerków. Miłośnicy łyżwiarstwa będą mogli przywitać nowy rok na sztucznym lodowisku zobacz na mapie Sopotu tuż obok, gdzie zabawa potrwa nieprzerwanie od godz. 22.45 do 0.30.Każdego roku Teatr Muzyczny przygotowuje koncert karnawałowy, który swoją inaugurację ma podczas wieczoru sylwestrowego, a później trafia do styczniowego repertuaru.Jaką niespodziankę przygotowano tym razem? Przekonamy się o tym już w wieczór sylwestrowy.Koncerty i spektakle

Niezwykłe atrakcje na sylwestrowy wieczór zaplanowały niemalże wszystkie trójmiejskie instytucje kulturalne. W Operze Bałtyckiej zobacz na mapie Gdańska w ostatnim dniu 2015 roku o godz. 17 i 20.30 zaprezentowana zostanie "Zemsta nietoperza" Johanna Straussa, a w Filharmonii Bałtyckiej zobacz na mapie Gdańska o godz. 17 i 20.30 posłuchamy największych hitów muzyki klasycznej. Ekipa Teatru Muzycznego zobacz na mapie Gdyni (godz. 18 i 21.30) tradycyjnie szykuje muzyczną niespodziankę, po koncertach natomiast zaprasza na bal do foyer. Scena Teatralna NOT zobacz na mapie Gdańska natomiast o godz. 18.30 zaprasza na koncert najpopularniejszych piosenek Edith Piaf w polskich tłumaczeniach. Zaśpiewa je Dorota Lulka w towarzystwie dwóch utalentowanych muzyków - Pawła Nowaka i Macieja Sadowskiego.

Miłośnicy teatru również mają w czym wybierać. Teatr Wybrzeże zobacz na mapie Gdańska o godz. 19 zaprasza na "Raj dla opornych". Pokaz sopockich fajerwerków na molo warto poprzedzić wizytą w Scenie Kameralnej zobacz na mapie Sopotu, gdzie o godz. 20 zobaczymy inscenizację"Murzyna warszawskiego". Gdyński Teatr Miejski zobacz na mapie Sopotu zaprasza na bal maskowy, podczas którego o oprawę muzyczną zadba DJ Mess ze swoimi gramofonami.

Imprezy tematyczne - nie tylko dla miłośników przebieranek

Wielu osobom brakuje odwagi, żeby pójść na żywioł, dać upust swojej fantazji, pobawić w przebieranki i jeszcze wyjść tak ubranym do ludzi. Sylwestrowe imprezy tematyczne to ten moment, kiedy nie tylko wypada, ale wręcz należy zaszaleć, bo okazji ku temu z pewnością nie zabraknie. Protokultura zobacz na mapie Gdańskazaprasza na "Partyjny Zjazd Sylwestrowy Delegatów" upraszając jednak o przybycie w strojach dalece odbiegających od zasad narzuconych przez reżim.

Parlament zobacz na mapie Gdańskacofnie się w czasie nieco mniej, ponieważ do kolorowych lat 90., przypominając czasy intensywnego rozwoju i popularności boysbandów, girlsbandów, gry w Snejka, Beverly Hills 90210 i "słodkich" dinusiów z Parku Jurajskiego.

So Salsa zaprasza na sylwestra w klimacie Jamesa Bonda i jego dziewczyn, Metro zobacz na mapie Gdańskanatomiast namawia do przebieranej zabawy w rockowo - filmowym klimacie. Tak, panowie, to ten moment, kiedy możecie wyrywać dziewczyny na kostium Supermena czy Batmana. Panie natomiast, w przebraniu Królewny Śnieżki, mogą bezkarnie flirtować ze wszystkimi siedmioma krasnoludkami naraz. I nikt nie będzie robił im wyrzutów.

Bunkier zobacz na mapie Gdańska zabierze nas do Rio serwując imprezę w klimacie brazylijskiego karnawału. Jeśli ktoś marzył o udziale w najsłynniejszym karnawale świata, ale (abstrahując od kosztów ) na przykład nie chce mu się jechać tak daleko, w Bunkrze zastanie wiernie odtworzone, klimatyczne uliczki Rio de Janeiro, będzie mógł pobawić się na słynnej Copacabanie i zrobić sobie selfie z posągiem Odkupiciela z góry Corcovado.

Miłośnicy przebieranek z nieco grubszym portfelem będą mogli spędzić sylwestra w stylu Grand Cassino w sopockim "Grandzie zobacz na mapie Sopotu". Organizatorzy imprezy zabiorą ich w podróż do lat 20. i 30. minionego wieku, kiedy to słynne kasyno Spielklub Zoppot odwiedzali znamienici goście, nierzadko przegrywając tam swoje fortuny.


Klub Echo zobacz na mapie Sopotu zaprasza do siebie wszystkich "Lodołamaczy", wielbicieli tej, która tańczy dla niego i innych loverbojów, na szaloną zabawę i toasty (nie tylko) za zdrowie pań przy dźwiękach największych hitów disco polo.

Jeśli jednak jesteście miłośnikami domówek, ale nie chce wam się sprzątać bałaganu po imprezie, wkładajcie jedwabne koszule, katany, getry, instalujcie na głowie trwałą ondulację lub stylowe kucyki i wpadajcie na prywatkę do Kwadratowej zobacz na mapie Gdańska.

Sylwester w objęciach dziesiątej muzy

Nie lada gratka czeka również kinomaniaków. W sylwestrową noc będą mieli bowiem okazję wziąć udział w maratonach filmowych, na które złożą się projekcje przedpremierowe i najciekawsze tytuły mijającego roku. Gdańskie Multikino zobacz na mapie Gdańska przygotowało dwa pakiety - komediowy ("Zupełnie Nowy Testament", "Słaba płeć", "Listy do M.", "Praktykant") oraz dramatyczny ("Moje córki krowy", "Sekret w ich oczach","Mad Max: Na drodze gniewu", "Marsjanin"). Oprócz filmowej uczty składającej się z 2 repertuarów (4 filmy w jednym repertuarze) na widzów w kinach czekać będzie welcome drink, lampka szampana o północy, a w cenie biletu znajdą się produkty barowe o wartości powyżej 55 złotych. Każdy otrzyma vouchery na duży popcorn, średnie nachos oraz dwa duże napoje.

Również dwa pakiety przygotował gdański Helios zobacz na mapie Gdańska, który zaprasza kinomaniaków na sylwester w towarzystwie gwiazd kina. W zestawie pierwszym, swój udział na kinowych ekranach zapowiedzieli m.in. Agata Kulesza i Marian Dziędziel, których zobaczymy w filmie "Moje córki krowy".W zestawie drugim, przed północą dobrą zabawę gwarantują Olga Bołądź i Piotr Adamczyk w świetnej komedii "Słaba płeć?" W przerwie o północy organizatorzy zapraszają miłośników dziesiątej muzy na wspólny toast noworoczny z lampką szampana oraz słodki poczęstunek.

Co zrobić z dziećmi?


Jeśli nie macie co zrobić z dzieckiem w sylwestrową noc, z pomocą spieszy Loopy's World zobacz na mapie Gdańska, organizujący największą w Trójmieście dyskotekę dla najmłodszych. Milusińscy m. in. nauczą się nowych tańców, będą mieli okazję zrobić sobie sylwestrową sesję zdjęciową, wziąć udział w karaoke i pobawić się w tworzenie własnych teledysków. A że nikt nie lubi bawić się z pustym brzuszkiem, młodzi imprezowicze będą mogli posilić się m. in. przy szwedzkim stole. Organizatorzy zapewniają dzieciom również nocleg, więc po odbiór pociech będzie można się zgłosić do godz. 12 dnia następnego.

Każda kobieta przed imprezą sylwestrową potrzebuje czasu dla siebie, dlatego aby nie denerwować wybranki serca i zapewnić jej komfort w robieniu się na bóstwo, warto zabrać dzieci do EduParku GPNT zobacz na mapie Gdańska, gdzie o godz. 10 odbędą się warsztaty rodzinne. Wykonując eksperymenty chemiczno-fizyczne będzie można wyruszyć w ślad za świętym Mikołajem. Dowiemy się jak ktoś, jego słusznej postury, może przecisnąć się przez wąski komin i w jaki sposób latają sanie. Organizatorzy sprawią, że każdemu uczestnikowi na chwilę wyrośnie broda, a na koniec wszyscy udadzą się w choinkowo-bombkową, artystyczną przygodę.

Zobacz także: Elegancki i wytworny sylwester deluxe