Nowa podstawówka na południu Gdańska. Radni powołali SP nr 6

7 marca 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Wioleta Stolarska
Najnowszy artukuł na ten temat

Budowa szkoły na Jasieniu utrudnia życie przedszkolakom. "Jest niebezpiecznie"

Na mapie gdańskich placówek oświatowych pojawiła się Szkoła Podstawowa nr 6. Nowa placówka mieścić się będzie w powstających właśnie budynkach położonych przy ul. Lawendowe Wzgórze nr 5. We wrześniu w szkole tej rozpocznie naukę 750 dzieci i młodzieży.Podczas czwartkowej sesji Rady Miasta Gdańska podjęto uchwałę - akt założycielski Szkoły Podstawowej nr 6 w Gdańsku, która mieścić się będzie przy ul. Lawendowe Wzgórze 5.

W obwodzie szkoły znalazły się takie ulice jak: Białostocka, Cedrowa od nr 48, Wł. Czermińskiego, A. Flisykowskiego, A. Gabrysiak, Goszyńska, K. Guderskiego od nr 51 do końca, Jabłoniowa, Jeziorowa do nr 9, Kielecka, M. Kołodzieja, Lawendowe Wzgórze, K. Leskiego, Leszczynowa od nr 22, Lubelska, Lubowidzka, Morelowa, Oliwkowa, Ostrzycka, M. Pelczara, Połczyńska, Potęgowska, Przywidzka, Rekowska, Stężycka, Turzycowa, Warszawska, E. Wegrzyna, Zakoniczyńska.

W szkole funkcjonować będą oddziały przedszkolne oraz klasy I-VIII. W ramach klas IV-VI nowo utworzonej szkoły podstawowej zaplanowano możliwość powstania oddziałów sportowych o profilu piłki siatkowej.

Do 15 marca do godz. 15:00 trwa nabór do oddziałów przedszkolnych oraz klas pierwszych szkół podstawowych. Rekrutacją do tej szkoły będzie się zajmowała komisja rekrutacyjna powołana przez upoważnionego do tego dyrektora Szkoły Podstawowej nr 12.

Nowoczesne Centrum EdukacyjneInwestycja obejmuje łącznie trzy budynki, w tym dwa budynki dydaktyczne (pierwszy mieszczący 25 oddziałów szkolnych i bibliotekę środowiskową z czytelnią dostępną dla mieszkańców, a drugi 21 oddziałów) oraz budynek sali gimnastycznej.

W pierwszym trzykondygnacyjnym budynku oprócz sal lekcyjnych, biblioteki czy szatni mieścić będą się pomieszczenia administracyjne z gabinetami lekarskimi, świetlica i stołówka z zapleczem kuchennym. W budynku znajdować się będą także pomieszczenia magazynowe i techniczne oraz radiowęzeł. W drugim budynku znajdą się m. in. gabinety i pracownie przedmiotowe. W tej części obiektu będą również pomieszczenia dla nauczycieli: pokój nauczycielski, gabinety psychologa i pedagoga.

Budynek, w którym mieścić się będzie sala gimnastyczna, będzie również trzykondygnacyjny. Powstanie w nim sala sportowa dla 200 osób, nowoczesna aula widowiskowo-konferencyjna dla ok. 300 użytkowników, zespół sal gimnastycznych, korekcyjnych dla 50 osób, a także pomieszczenia dla nauczycieli: pokój nauczycielski, pomieszczenia sanitarne i socjalne.

Budowa powinna zakończyć się w lipcuObecnie w budynkach trwają prace wykończeniowe. W dwóch budynkach zamontowano już ogrzewanie, w trzecim (C) odbędzie się to wkrótce. Najbardziej zaawansowany jest budynek A, gdzie znajdować się będą sale lekcyjne z biblioteką. W poszczególnych salach trwa układanie posadzek. Ściany są malowane, trwa "podczepianie sufitów". Zamontowano już wszystkie okna i drzwi. W sanitariatach trwa układanie glazury.

W budynku B, gdzie znajduje się sala gimnastyczna i aula, układane są obecnie kafle na schodach, a lada dzień rozpocznie się wylewanie posadzki.

W budynku C, w którym znajdują się m.in. pracownie przedmiotowe w najbliższych dniach zamontowane zostanie ogrzewanie, na ukończeniu jest montaż stolarki okiennej.
Czy miasto powinno inwestować w obiekty edukacyjne w południowych dzielnicach Gdańska?
94%

tak, coraz więcej osób tam mieszka, szczególnie z małymi dziećmi

3%

wydaje mi się, że placówek szkolnych czy przedszkoli jest wystarczająco dużo

3%

nie, w tych dzielnicach są potrzebniejsze inwestycje, jak chociażby drogi

zakończona

łącznie głosów: 1115