• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Nowości na uczelniach wyższych w Trójmieście. Sprawdzamy oferty studiów

as
9 kwietnia 2020 (artykuł sprzed 4 lat) 
To już najwyższy czas, by przyjrzeć się ofercie uczelni oraz szkół policealnych. Sprawdzamy, z czego słyną placówki i czym chcą zachęcić do siebie kandydatów.
To już najwyższy czas, by przyjrzeć się ofercie uczelni oraz szkół policealnych. Sprawdzamy, z czego słyną placówki i czym chcą zachęcić do siebie kandydatów.

Mechatronika, zarządzanie i inżynieria produkcji, kryminologia, produkcja form audiowizualnych, filologia angielska, prawo, bezpieczeństwo wewnętrzne czy może zarządzanie i komunikacja w sztukach scenicznych, kosmetologia, fizjoterapia, dietetyka lub architektura wnętrz? Przyglądamy się propozycjom trójmiejskich uczelni i szkół policealnych. Podpowiadamy, co ciekawego znalazło się w ofercie, z czego słyną placówki i czym chcą zachęcić do siebie kandydatów.



Czy wybrałe(a)ś już kierunek studiów?

Czy w dobie pandemii trudno jest myśleć o przyszłości? Niekoniecznie. Mamy zdecydowanie więcej czasu, który nie tylko tegoroczny maturzysta, ale każdy, kto chce poszerzyć swoje umiejętności i myśli o dalszej edukacji, może poświęcić nie tylko na naukę, ale także na dokładne sprawdzenie ofert uczelni w Trójmieście. W poszukiwaniu najlepszego rozwiązania kierujemy się nie tylko zainteresowaniami, ale też perspektywami na zdobycie pracy oraz wysokością przyszłych zarobków. Trójmiejskie uczelnie przekonują, że jest w czym wybierać.

Politechnika Gdańska - najlepsza techniczna uczelnia badawcza w Polsce



Politechnika Gdańska to czołowa uczelnia techniczna w Polsce, która w ubiegłym roku znalazła się w ścisłym gronie 10 laureatów programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego "Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza". Co więcej, w prestiżowym konkursie ministerstwa Politechnikę Gdańską uznano za najlepszą uczelnię techniczną w Polsce.

W ubiegłorocznej rekrutacji największą popularnością na Politechnice Gdańskiej cieszyły się kierunki, takie jak: zarządzenie w języku angielskim, ekonomia, gospodarka przestrzenna, mechatronika oraz zarządzanie i inżynieria produkcji. O miejsce na studiach stacjonarnych ubiegało się w sumie 26663 kandydatów. Najwięcej zgłoszeń w przeliczeniu na jedno miejsce odnotowano na kierunku zarządzanie w języku angielskim (18,3 os. na miejsce) oraz na ekonomii (17,7 os. na miejsce) na Wydziale Zarządzania i Ekonomii.

- Studia na Wydziale Zarządzania i Ekonomii to połączenie teorii z praktyką. Studenci uczestniczą w specjalnie dedykowanych dla nich specjalistycznych szkoleniach dających możliwość uzyskania certyfikatów cenionych przez pracodawców oraz realizują projekty zespołowe realizowane pod opieką pracodawców. Ważnym czynnikiem jest też realizacja kierunków w 100 proc. w języku angielskim: kierunki zarządzanie lub inżynieria danych na poziomie licencjackim/inżynierskim, a także dwa nieodpłatne kierunki magisterskie: analityka gospodarcza oraz zarządzanie międzynarodowe - które jako jedyne w Polsce zdobyły międzynarodową akredytację AMBA - mówi Paweł Jacewicz, Wydział Zarządzania i Ekonomii PG.
Uczelnia w ostatnim czasie również koncentruje się na zmianach w modelu kształcenia w związku z uzyskaniem statusu uczelni badawczej. Władze liczą, że dodatkowe dofinansowanie pozyskane w ramach konkursu IDUB i utworzenie nowych centrów badawczych pomoże przyciągnąć najzdolniejszych studentów.

Najwięcej zgłoszeń w przeliczeniu na jedno miejsce odnotowano na kierunku zarządzanie w języku angielskim (18,3 os. na miejsce) oraz na ekonomii (17,7 os. na miejsce) na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej. 

Najwięcej zgłoszeń w przeliczeniu na jedno miejsce odnotowano na kierunku zarządzanie w języku angielskim (18,3 os. na miejsce) oraz na ekonomii (17,7 os. na miejsce) na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej.
- Gdańsk stał się jednym z najciekawszych kierunków przy wyborze docelowej uczelni dla maturzystów z całej Polski. Najzdolniejsi z nich coraz częściej nie trafiają już do Warszawy czy Krakowa, ale właśnie do Gdańska. Każdy z nich chce się uczyć w jak najlepszych warunkach i zdobywać wiedzę od najlepszych ekspertów, a my zamierzamy im to zapewnić - mówi prof. Krzysztof Wilde, rektor Politechniki Gdańskiej.
Absolwenci Politechniki Gdańskiej łatwo znajdują pracę, ich wynagrodzenie zalicza się do najwyższych w kraju i do tego są zadowoleni z wybranej uczelni. Potwierdzają to nie tylko wyniki corocznego badania losów zawodowych osób, które ukończyły studia na PG, ale i zestawienie przygotowane przez firmę Sedlak & Sedlak.

Kryminologia, produkcja form audiowizualnych i filologia angielska na Uniwersytecie Gdańskim



Uniwersytet Gdański to dynamicznie rozwijająca się uczelnia, największa w regionie pomorskim, która łączy tradycję z nowoczesnością. Ma silną pozycję wśród naukowych liderów. Jako jedna z pięciu polskich uczelni tworzy sieć uniwersytetów europejskich - wraz z zagranicznymi partnerami tworzy konsorcjum Europejskiego Uniwersytetu Nadmorskiego.

Uczelnia dysponuje jednym z najnowocześniejszych w Polsce uniwersyteckich kampusów. W ostatnich latach, m.in. w ramach środków pozyskanych z Unii Europejskiej, powstały nowe gmachy wydziałów, pracownie, laboratoria, wyposażone w najnowszą aparaturę. Nowoczesna infrastruktura zapewnia możliwości prowadzenia badań naukowych, współpracy z gospodarką i biznesem.

W nowym roku akademickim 2020/2021 uczelnia zaplanowała powołanie nowych kierunków i specjalności, m.in. w języku angielskim: Quantum Information Technology (studia stacjonarne II stopnia) Business Informatics (specjalność na kierunku Informatyka i ekonometria - studia stacjonarne II stopnia), a także: hydrografia (studia stacjonarne I stopnia) oraz zarządzanie i komunikacja w sztukach scenicznych (studia stacjonarne II stopnia). Zaplanowano także uruchomienie nowych form i poziomów funkcjonujących już na UG studiów, są to m.in.: modelowanie matematyczne i analiza danych (studia stacjonarne II stopnia); logopedia (studia niestacjonarne I stopnia); ubezpieczenia (studia interdyscyplinarne niestacjonarne II stopnia).

Najpopularniejsze kierunki wybierane przez kandydatów na studia w uprzednim roku akademickim to kryminologia, produkcja form audiowizualnych, filologia angielska, zarządzanie instytucjami artystycznymi, skandynawistyka i psychologia. Są to często kierunki interdyscyplinarne dające możliwości rozwoju i zdobywania wymarzonej pracy.

Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu jedna z największych uczelni niepublicznych w kraju



WSAiB im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni ma bogatą ofertę kształcenia, proponuje studia I stopnia licencjackie i inżynierskie oraz studia II stopnia magisterskie (które trwają 1,5 roku), a także jednolite studia pięcioletnie, studia podyplomowe i MBA oraz seminaria doktorskie.

Kierunki na WSAiB to: prawo - studia pięcioletnie, bezpieczeństwo wewnętrzne pod patronatem Komendy Głównej Policji (ze specjalnościami: kryminologia i kryminalistyka, służby specjalne i policyjne, zarządzanie kryzysowe i cyberbezpieczeństwo), administracja, zarządzanie, management (w j. angielskim), finanse i rachunkowość, logistyka, global logistics (w j. angielskim) oraz międzywydziałowe studia menedżersko-prawne.

W WSAiB studia realizowane są we współpracy z partnerami biznesowymi. Na terenie uczelni funkcjonuje sala rozpraw, w której studenci kierunku prawo wcielają się w rolę sędziego, prokuratora czy adwokata. W ubiegłym roku Wydział Prawa WSAiB zajął trzecie miejsce w kraju, a pierwsze na Pomorzu w rankingu "Dziennika Gazety Prawnej". Studenci mają zajęcia w laboratorium kryminalistycznym, na strzelnicy, w sali ćwiczeń, gdzie odbywają się warsztaty z taktyki i samoobrony.

Na terenie WSAiB funkcjonuje sala rozpraw, w której studenci kierunku prawo wcielają się w rolę sędziego, prokuratora czy adwokata (zdjęcie poglądowe).
Na terenie WSAiB funkcjonuje sala rozpraw, w której studenci kierunku prawo wcielają się w rolę sędziego, prokuratora czy adwokata (zdjęcie poglądowe).
- Każdego roku w WSAiB pojawiają się nowości, które są odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku pracy, biznesu, a także oczekiwań studentów. W najbliższym roku akademickim studenci kierunków prawa, administracji i bezpieczeństwa wewnętrznego będą mogli uczestniczyć w zajęciach specjalności mediacja, realizowane też będą studia II stopnia na kierunku finanse i rachunkowość - mówi Alicja Peplińska, kierownik działu marketingu i PR, WSAiB.

Architektura krajobrazu, wnętrz i wzornictwo w Sopockiej Szkole Wyższej



W tym roku w ofercie edukacyjnej Sopockiej Szkoły Wyższej pojawił się nowy kierunek, a mianowicie wzornictwo. Kierunek ten będzie można studiować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Sopocka Szkoła Wyższa obecnie jako jedyna na Pomorzu ma w swej ofercie wszystkie kierunki projektowe, tj. architekturę, architekturę wnętrz, architekturę krajobrazu oraz wzornictwo. Na kierunku wzornictwo studenci będą przygotowywani do sztuki projektowania nowoczesnych form użytkowych i towarzyszącym im przestrzeni w zakresach: produkt, mebel, mobilność i opakowania.

Sopocka Szkoła Wyższa obecnie jako jedyna na Pomorzu ma w swej ofercie wszystkie kierunki projektowe, tj. architekturę, architekturę wnętrz, architekturę krajobrazu oraz wzornictwo.

Sopocka Szkoła Wyższa obecnie jako jedyna na Pomorzu ma w swej ofercie wszystkie kierunki projektowe, tj. architekturę, architekturę wnętrz, architekturę krajobrazu oraz wzornictwo.
Sopocka Szkoła Wyższa w tym roku znalazła się w gronie trzech niepublicznych uczelni w Polsce, których dyplom magistra inżyniera architekta uzyskał notyfikację Komisji Europejskiej, zgodnie z wymogami Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2005/36/WE z 7 września 2005 r. w sprawie uznawania kwalifikacji zawodowych. Oznacza to, że dyplom ukończenia studiów magisterskich na kierunku architektura w SSW uprawnia do starania się o automatyczne uznanie kwalifikacji zawodowych w dowolnym państwie członkowskim Unii Europejskiej i tym samym daje możliwość uzyskania pełnych uprawnień do wykonywania zawodu architekta. Obecnie SSW oczekuje na oficjalny wpis do dyrektywy. Uzyskanie notyfikacji to potwierdzenie renomy uczelni.

- W przypadku SSW kierunkami, które cieszą się również dużym zainteresowaniem, są finanse i rachunkowość (m.in. zarządzanie finansami; kadry i płace; podatki i doradztwo podatkowe - studia dofinansowane z UE), finanse i rachunkowość ACCA (studia w j. angielskim według standardów ACCA), zarządzanie i inżynieria produkcji (inżynieria utrzymania ruchu; budownictwo; elektroenergetyka), business and languages (biznes międzynarodowy; rachunkowość międzynarodowa; zasoby ludzkie), transport i logistyka oraz finanse i ekonomia biznesu - studia dualne - mówi Joanna Pietrzak, Sopocka Szkoła Wyższa.

Kierunek prawno-biznesowy i zdrowie publiczne nowościami w Gdańskiej Szkole Wyższej



W Gdańskiej Szkole Wyższej można studiować na pięciu kierunkach na studiach licencjackich, inżynierskich i magisterskich oraz na wielu podyplomowych. Rekrutacja trwa praktycznie przez cały rok, a nowościami na uczelni są:

Kierunek prawno-biznesowy, którego celem jest kształcenie specjalistów posiadających kompetencje w zakresie prawa, poparte rzetelną wiedzą ekonomiczną. Efektem kształcenia ma być wypromowanie absolwentów wyposażonych w wiedzę i umiejętności niezbędne do realizacji czynności doradczych i podejmowania rozstrzygnięć w zakresie wsparcia i rozwoju procesów zachodzących w otoczeniu prawnym i gospodarczym.

Kierunek zdrowie publiczne to nowoczesny, interdyscyplinarny kierunek studiów adresowany do osób zajmujących się problematyką zdrowia, wzbogaconą o informacje z zakresu między innymi prawa, pomocy społecznej, edukacji i promocji zdrowia, ochrony środowiska, nauk społecznych i ekonomii. Absolwenci mają podstawową wiedzę związaną z funkcjonowaniem systemu ubezpieczeń zdrowotnych i społecznych.

Największa niepubliczna uczelnia w regionie



Od 25 marca można zapisać się online na studia w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku oraz na jej gdyński wydział. W tegorocznej ofercie Uczelni, kandydaci mają do wyboru łącznie, aż 21 kierunków w tym studia licencjackie, inżynierskie, uzupełniające magisterskie i jednolite magisterskie. Oferowane kierunki to: administracja, bezpieczeństwo wewnętrzne, dietetyka- nowość, filologia, finanse i rachunkowość, film i media kreatywne - nowość, informatyka, inżynieria zarządzania ,inżynieria danych nowość, kosmetologia nowość, logistyka, licencjacka i inżynierska, multimedia i grafika komputerowa, psychologia, psychologia w biznesie, prawo, prawo w biznesie, stosunki międzynarodowe, turystyka i rekreacja, zarządzanie, zarządzanie online.

- Przygotowując ofertę studiów, zawsze staramy się dopasować ją do oczekiwań przyszłych studentów oraz rynku pracy. Kandydaci mogą wybrać formę kształcenia najbardziej dogodną dla siebie. Decydując się na studia licencjackie czy inżynierskie, mają do wyboru trzy formy studiowania: stacjonarną, niestacjonarną oraz nowość - studia prowadzone są również od dwóch lat metodą online. Zdajemy sobie sprawę z tego, że studenci podczas nauki podejmują, również pracę zawodową. Oferta została tak przygotowana, aby bez problemu mogli pogodzić studia z innymi obowiązkami - mówi dr inż. Irena Bach - Dąbrowska, dziekan Wydziału Finansów i Zarządzania WSB Gdańsk.
Tegoroczne nowości są inne niż zazwyczaj. WSB w Gdańsku weszła w obszar zdrowia, widząc coraz większe zapotrzebowanie na specjalistów z tej dziedziny, oferując kierunki związane z dietetyką oraz kosmetologią. Natomiast wydział w Gdyni rekrutuje na kierunek związany z branżą filmową, ale nie od strony artystycznej lecz biznesowej - wchodzimy w świat virtualnej wideo-techniki i trzeba wiedzieć, jak dobrze prowadzić taką firmę. Te umiejętności zapewni kierunek Film i media kreatywne.

- Tegoroczna oferta studiów podyplomowych bogata jest w 80 kierunków z różnego rodzaju obszarów tematycznych jak ekonomia, logistyka, hr, marketing, zarządzanie, sprzedaż, IT, prawo, psychologia, pedagogika. Wzbogaciliśmy nasz program o następujące nowości: spedytor międzynarodowy, compliance officer, Dietetyka w sporcie, employer branding, kosmetologia lecznicza i wiele wiele innych. Oferta jest aktualizowana co roku, ale na stałe zagościły kierunki, które cieszą się niezmiennie bardzo dużym zainteresowaniem jest to: Tester oprogramowania, Programista aplikacji internetowych, Zarządzanie zasobami ludzkimi, Kadry i płace, Social media i zintegrowany marketing internetowy, Zarządzanie projektami - wylicza Marta Witkowska, dyrektor studiów podyplomowych i szkoleń WSB Gdańsk.

Marzy ci się praca w najlepszych hotelach, restauracjach czy luksusowych statkach wycieczkowych na całym świecie? Wybierz Wyższą Szkołę Turystyki i Hotelarstwa



Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku posiada 24-letnie doświadczenie w edukowaniu teoretycznym i praktycznym rzeszy kadry zawodowej dla światowego rynku turystyki. Dyplomy WSTiH trafiły do ponad 13 tys. absolwentów z całego świata. Dzięki zdobytemu wykształceniu absolwenci z sukcesem na kierowniczych stanowiskach zarządzają hotelami, restauracjami i innymi obiektami w branży turystycznej. Duże grono osób zostaje właścicielami własnych działalności gospodarczych w sektorze MSP w branży turystycznej.

Absolwenci WSTiH mają szansę pracować na największych statkach wycieczkowych na świecie. Absolwenci WSTiH mają szansę pracować na największych statkach wycieczkowych na świecie.
- Nasi absolwenci mają możliwość pracy w najlepszych hotelach, restauracjach, luksusowych statkach wycieczkowych na całym świecie, realizując wiele swoich marzeń, przy tym osiągając wysokie wynagrodzenia. Podczas studiów odbywają praktyki w najlepszych hotelach i restauracjach, mając jednocześnie możliwość zarabiania pieniędzy podczas nauki. Ponad 50 proc. czasu studiów stanowią zajęcia praktyczne, odbywające się między innymi w hotelach, restauracjach, biurach podróży - mówi Ada Zacharewicz, kierownik promocji i sprzedaży, WSTiH.
Na studiach licencjackich największym zainteresowaniem cieszy się specjalizacja zarządzanie w hotelarstwie i gastronomii. Specjalność ta umożliwia zdobycie nowoczesnej, praktycznej wiedzy potrzebnej do skutecznego zarządzania wszelkimi obiektami związanymi ze świadczeniem usług, głównie turystom.

Dietetyka, kosmetologia i fizjoterapia w Wyższej Szkole Zdrowia



Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku jako pierwsza uczelnia na Pomorzu oferuje kształcenie w języku angielskim na kierunkach dietetyka, kosmetologia, fizjoterapia, zarówno dla cudzoziemców, jak i polskich kandydatów.

- Umożliwiamy odbywanie praktyk zawodowych w renomowanych placówkach medycznych, prestiżowych gabinetach. Dysponujemy szeroką bazą placówek nie tylko na terenie całego kraju, ale także za granicą, co sprawia, że studenci mogą realizować program na najwyższym poziomie. Rozwijają swoje zainteresowania i pasje w aktywnie działających organizacjach studenckich - mówi Ewelina Kowalska z WSZ. - Opowiadając na głos otoczenia oraz w trosce o zdrowie studentów i mieszkańców Pomorza, cyklicznie organizujemy wydarzenia i warsztaty poświęcone profilaktyce zdrowia. Dbając o komfort naszych studentów w przerwach między zajęciami studenci mogą zrelaksować się w specjalnie zaaranżowanym do wypoczynku patio - dodaje.
Niezmiennie od wielu lat kierunkami studiów, które cieszą się największą popularnością w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku, są kosmetologia, fizjoterapia oraz dietetyka. Studia pozwalają na perfekcyjne opanowanie branżowej, specjalistycznej terminologii. Studenci uczą się współpracy w międzynarodowym środowisku, nawiązują kontakty ze studentami z innych państw. Dyplom w języku angielskim to szansa na zdobycie prestiżowego stanowiska pracy w Polsce i na całym świecie.

Szkoły policealne



Fotografia, informatyka i technik programista w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sopocie



CKU w Sopocie kształci w następujących kierunkach - technik rachunkowości, fotografii i multimediów, reklamy, informatyki, programista. Nowym kierunkiem otwieranym po raz pierwszy we wrześniu 2020 jest technik programista. Uczestnik kursu programowania nabywa umiejętności zawodowe w zakresie projektowania, programowania i testowania zaawansowanych aplikacji webowych, projektowania, programowania i testowania aplikacji desktopowych i projektowania, programowania i testowania aplikacji mobilnych.

Ponad 50 specjalizacji w TEB Edukacja



TEB Edukacja działa na rynku usług edukacyjnych od ponad 25 lat, świadcząc usługi edukacyjne w ponad 190 szkołach i placówkach oświatowych, zlokalizowanych w 46 miastach Polski.

- Nasza oferta edukacyjna jest stale dostosowywana do potrzeb rynku pracy i obejmuje ponad 50 specjalizacji wiodących segmentów rynku: medycznego, informatycznego, kosmetycznego, fotograficznego i innych. Zapewniamy profesjonalną kadrę i własne, dobrze wyposażone pracownie szkolne. Wpływa to na wysoką jakość kształcenia słuchaczy, uzyskiwanie przez nich ponadprzeciętnych wyników zdawalności egzaminów zewnętrznych oraz przede wszystkim zdobycie konkretnych umiejętności/zawodu - mówi Katarzyna Chybińska, pełnomocnik zarządu ds. kontaktów z mediami.
Największym zainteresowaniem cieszą się kierunki medyczne typu: higienistka stomatologiczna, rejestratorka medyczna, opiekun medyczny, technik dentystyczny, technik masażysta, dietetyka, technik farmaceutyczny - ze względu na duże zapotrzebowanie sektora medycznego na rynku pracy.
as

Miejsca

Opinie (30) 1 zablokowana

  • PG najlepsza w Polsce? (8)

    Zdecydowana wiekszosc przyjetych miala zawstydzajaco niski w wynik na maturze z matematyki na poziomie rozszerzonym.Dostali sie po przeliczeniu punktow z poziomu podstawowego,ktory stoi na zenujco niskim poziomie.Uczelnia nie wymagala zdawania na maturze drugiego przedmiotu.,z tego powodu studenci zaczynali studia z zerowa wiedza z fizyki czy chemii.Finansowanie uczelni bylo ualeznione od liczby studentow,a wiec opowiesci o ogromnym odsiewie to bajki lub legendy sprzed czterdziestu lat.

    • 22 8

    • Wyleciałeś z niej, że tak się spinasz ? (3)

      Na kierunku którym studiowałem z 12 grup dziekańskich po 1 roku zostało 6, 3/4 nie zdało matematyki i fizyki, potem przesiew na przedmiotach zawodowych, które wykorzystywały matematykę i fizykę, na ostatnim roku z tych 12 grup zostały 3 - z czego 80% to spadochroniarze z lat poprzednich. Wg ciebie to mały odsiew, jeśli z roku w którym zaczynałem studia w mojej grupie zostało może 8 osób, a z całych studiów od początku może ze 20 ?

      A same wyniki matury świadczą tylko i wyłącznie o żenującym poziomie nauczycieli w szkołach średnich i o samych szkołach. Byłem wcześniej w technikum, w którym nauczyciel matematyki starej daty normalnie przerabiał z nami funkcje zmiennej rzeczywistej i wstęp do funkcji zespolonych (rachunek różniczkowy i całkowy), macierze i inne - fakt nie na poziomie akademickim, ale była o tym mowa i zadania.

      • 5 5

      • (2)

        Studiowałam z gościem, który nawet ustne egzaminy zdawał z telefonem a pracę inż sobie kupił. Więc twoje wywody o niczym nie świadczą.

        • 5 2

        • może jeszcze przez telefon zdawał ten egzamin.....

          może na którymś z kierunków, nie technicznych to możliwe (bo jest kilka takich)...

          • 0 3

        • Twoje też nie - jesli to prawda

          Dużo zależy od wydziału i konkretnej osoby (studenta). Ja osobiście nie znam takich przypadków - a uczę już studentów ponad 15 lat i mam z setkę wychowanków (magistrantów, inżynierów). Na kierunkach technicznych takie przypadki łatwo wykryć, bo mamy komfort pracy z kilkoma studentami na raz - więc i nasze podejście i interakcje są raczej spersonalizowane.
          Studenci PG mają mnóstwo osiągnięć - można przejrzeć stronę PG.
          Naukowcy z PG też.

          Większość osób to porządni ludzie - a wyjątki są wyjątkami, a nie regułą...

          • 2 4

    • Doczytaj najpierw czym jest status "uczelni badawczej" kolego :-) (3)

      Studenci o których piszesz nie robią badań, robią je naukowcy. A uczelnie techniczne w przeciwieństwie do humanistycznych mają szeroko zakrojone programy badawcze i rozwojowe, które w przypadku tych programów na otrzymanie statusu uczelni badawczej (dla 10 polskich uczelni) były opiniowane przez międzynarodowe, niezależne grono turbo-ekspertów naukowych.

      Studenci z kolei mogą być włączani w te programy i zapewne będą, tyle że nie na I roku studiów, a co najmniej na III lub IV. Zdążą się jeszcze wyrobić. Poza tym rekrutacja na PG miała być w tym roku już dużo bardziej restrykcyjna (bo i zmieniły się przepisy - już nie ilość studentów jest najważniejsza dla uczelni).

      Reasumując, Twój komentarz świadczy o elementarnym braku zrozumienia funkcjonowania uczelni technicznych nie tylko w Polsce, ale w ogóle na całym świecie :)

      • 4 4

      • (2)

        "Ilość studentów" ;) Coś jednak kiepsko z tą edukacją na PG. A już fantasmagorie z powszechnym włączaniem studentów do poważnych programów badawczych...

        • 4 2

        • Z edukacją u nas świetnie :) (1)

          A co do włączania studentów to proponuję przyjść na inaugurację projektów grupowych na WETI - będzie okazja zobaczyć jak to wygląda w praktyce, a nie fantazjować o czym się nie ma pojęcia. Lub poczytać informacje na stronie PG po prostu.

          Ale oczywiście nie każdy może liczyć na udział w ciekawym projekcie - tak jak nie każdy dostanie się do Trefl-a :)

          P.S. Nie wiem czy wiesz, ale wybieranie wycinków wypowiedzi i próba deprecjonowania osoby, z którą się rozmawia, to przejaw braku argumentów i słabego charakteru ... :)

          Wg mnie - wyładowujesz w prymitywny sposób swoje własne frustracje i osiągnięcia ...

          • 2 4

          • No patrz, kto tu mówi o deprecjonowaniu

            "nie fantazjować o czym się nie ma pojęcia"

            "wyładowujesz w prymitywny sposób swoje własne frustracje"

            Oczywistość oczywista, że PG jest najlepsza. Te szmatławce z GUMedu czy chemicy z UG, o jakiejś tam nędznej zagranicy nie mówiąc, się nawet nie umywają. UW ma tylko przez przypadek circa 10x takie środki per pracownik w funduszach badawczych. Mimo tego, PG robi najlepsze projekty na świecie - studentami I stopnia. I PR-owcy wrzucają o nich info na stronkę PG jako prawdę objawioną. No bądźmy poważni, można brać do projektów co sensowniejszych doktorantów, jak oprócz samodzielnego jest w nim solidny postdoc. Chyba, że jedziecie na samych Miniaturach.

            PS. Nie muszę przychodzić na inaugurację projektów grupowych na ETI - byłem zewnętrznym konsultantem kilku z nich. I kilku innych na pjatk. nie chcesz wiedzieć, które były lepsze. To już nie te czasy, że ludzie z Trójmiasta ciągnęli na wielką trójcę gdańskich uczelni, bo blisko i fajnie. Połowa ludzi u nas w firmie albo robiła studia w Warszawie/Krakowie, albo za granicą.

            • 4 0

  • ktoś tu zapomniał o najważniejszej w obecnej sytuacji uczelni - GUM

    • 21 1

  • (2)

    i jest duża szansa że studenci wszystkich kierunków spotkają się podczas naboru do pracy w biedronce.

    • 12 1

    • Dobra praca, nawet w tych dniach

      Nie zostaniesz zwolniony

      • 4 0

    • heh tak se wmawiaj, po infie 10000 na reke po studiach

      • 3 0

  • Studia dla studiów;) UG hehe

    Zauważyłem, że obecni studenci to głównie babanowa młodzież której sens życia to ajfon i opener. Powodzenia dla gospodarki, gdy obecni studenci wejda na rynek pracy.

    • 9 6

  • Oferty, rankingi, biura promocji...

    Otoczka marketingowa sprzedająca wiedzę na identycznych zasadach jak pietruszkę w warzywniaku.

    Bełkot.

    Już nie student a klient. Już nie przekazywanie wiedzy a dostarczanie usługi edukacyjnej. Już nie wykształcony absolwent a posiadacz dyplomu.
    Dobrej nauce niepotrzebne są te farmazony.

    • 17 0

  • Wydział Prawa WSAiB niby trzeci w kraju,

    a studenci (i/lub pracownicy) tej tzw. 'uczelni' w biały dzień łamią prawo stawiając gromadnie swoje samochody na okolicznych trawnikach lub nawet parkują na obrzeżach lasu witomońskiego. Bardzo ładna wizytówka uczelni widoczna z głównej arterii.

    • 10 0

  • Ja idę na Pandemiologię medyczną na Wydziale Koronawirusa wiadomo jakiej uczelni.

    chyba już otworzyli.

    • 7 0

  • (4)

    Kiedy prywatyzacja i profesjonalizacja szkolnictwa wyższego w tym kraju ?

    mam wielu znajomych co pokończyli przeróżne kierunki i wyjechali za granice, są też tacy co w ogóle w Polsce nie pracują po swoich kierunkach, niektórzy robią po parę kierunków -bez sensu to

    zrobić jak w USA -porządne studia ale płatne
    najlepszym uczniom w szkołach średnich państwo i firmy niech funduje stypendia a reszta co nie wie co chce w życiu robić niech płaci za ten czas.
    żeby nie było sam studiowałem tylko z braku laku 6 lat w sumie.

    • 7 7

    • studiujesz dla papieru czy aby się czegoś nauczyć i to potem wykorzystać ?

      Niestety w PL oferta edukacyjna jest nie dopasowana do potrzeb rynku. Tworzone są pseudo kierunki, które kończy 95% zaczynających za kasę. Studia w PL powinny wyglądać jak w Niemczech albo USA - tam uczelnie ściśle współpracują z przemysłem - kończysz uczelnie, odrazy masz zapewniona robotę (bo często jeszcze na studiach masz oferty pracy z firmy w której np pisałeś dyplom - ja tak miałem z EADS w DE, znajomi mieli tak w VW. Tutaj nawet jak się starasz, to proponują ci stawkę jak za przerzucanie gruzu na starcie lub nie dają nawet odpowiedzi z firm do których aplikowałeś, bo już swojego pociotka na stołek wciągnęli....

      • 2 0

    • I dzięki temu w USA mało kto może sobie pozwolić na edukacje - podobnie zresztą jak i na opiekę medyczną .... (1)

      • 2 1

      • 2020 rok a ludzie nadal uważają ze państwowe jest lepsze od prywatnego...

        W tym kraju monopol na naukę na państwo - szkolnictwo każdego szczebla nie uczy myślenia - czego najlepszym dowodem są rządy populistów z pisu

        • 0 1

    • Masz prywatnych uczelni więcej niż publicznych

      Mimo, że kształcą mniejszość studentów. Jest ich kilkaset. Z czego na palcach jednej ręki można policzyć dobre. Programy nauczania w USA są totalnie archaiczne - ich "sukces" polega na tym, że z uwagi na koszty są po prostu skrajnie niszowe i elitarne w skali świata. Jak Mozartowi dasz fortepian za odzysku za 500 dolarów, to i tak zagra arcydzieło.

      • 1 1

  • (2)

    Jako 31-latek powiem, że studia były największym błędem w moim życiu. Nie wyniosłem żadnej praktycznej wiedzy, którą mógłbym później wykorzystać a poziom nauczania był niższy niż w liceum do którego uczęszczałem. Ukończyłem Wychowanie fizyczne na AWF oraz Zarządzanie i Krajoznawstwo z turystyką historyczną na UG. Zaliczenia większości przedmiotów odbywało się poprzez stworzenie prezentacji w Power Poincie, gdzie większość ludzi żywcem ściągała treść z internetu. Naprawdę szkoda czasu a mogłem w tym czasie zdobyć jakiś konkretny zawód tak jak mój brat, który jest elektrykiem i zgarnia sporą kasę, ma już własne mieszkanie, żonę i dziecko. Jednym słowem dziś warto myśleć trzeźwo a nie bujać w obłokach i kierować się zainteresowaniami. Pozdrawiam tych co tak jak ja myśleli , że warto się rozwijać a trafili w przeciętność funkcjonowania w tym dzisiejszym świecie.

    • 12 1

    • Dokladnie tak.

      Problem polega na tym,ze zdecydowana wiekszosc mlodych ludzi woli isc do liceum idalej na studia.Oznacza to po prostu okres beztroskieg zycia ,a wiec imprezy studenckie,polowinki, juwenalia,wymiany studenckie,ktore sa w wiekszosci strata czasu.Trzeba sie troche uczyc ale bez przesady,wymagania sa juz na naprawde niskim poziomie.Jest to okres,przezyty na koszt rodzicow.Trudne decyzje odsuneite sa na odlegla przyszlosc.Alternatywa to dcyzja o wybraniu szkoly zawodowej lub techikum i podjecie pracy na wlasne utrzymnie w wieku 17-18 lat.Widze tylko jedna mozliwosc zmiany obenej,patologicznej sytuacji.Zdecydowne podniesienie wymagan polaczone z drastycnym zmniejszeniem liczby miejsc w liceach i na studiach panstwowych(prywatne niech robia co chca).

      • 3 0

    • Po takich studiach to faktycznie trudno o pracę - ale czy nie wiadomo tego było wcześniej?

      • 3 1

  • A gdzie WSB i GUMed ? (2)

    A anonimowy autor wypytuje tylko te uczelnie które płacą czy jak ?

    • 3 4

    • WSB to nie uczelnia, to szkółka niedzielna. A GUMed nie otworzył nowych kierunków, bo akurat nie musi.

      • 5 2

    • poczytaj nim sie wypowiesz

      wsb jest opisana

      • 2 0

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Nowe Trendy w Turystyce

399 zł
konferencja

VI Ogólnopolska Konferencja Naukowa Fizjoterpia Pediatryczna

250 zł
warsztaty, konferencja

Gdynia ScienceSlam

sesja naukowa

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakie drzewa można spotkać w polskich lasach liściastych?

 

Najczęściej czytane