Powiślańska Szkoła Wyższa otwiera filię w Gdańsku. "Jesteśmy dla studenta"

31 sierpnia 2021
Z początkiem października rok akademicki zainauguruje filia Powiślańskiej Szkoły Wyższej w Gdańsku. Więcej zdjęć (4)

Z początkiem października rok akademicki zainauguruje filia Powiślańskiej Szkoły Wyższej w Gdańsku.

Mat. nadesłane

Z początkiem października rok akademicki zainauguruje filia Powiślańskiej Szkoły Wyższej w Gdańsku.

Mat. nadesłane

Powiślańska Szkoła Wyższa z siedzibą główną w Kwidzynie właśnie otworzyła nową filię w Gdańsku, gdzie studenci będą mieli możliwość kształcenia się w zawodach medycznych. Na początku rusza kierunek pielęgniarstwo - zwłaszcza w dobie pandemii tak istotny dla utrzymania bezpieczeństwa mieszkańców regionu.Inauguracja filii jest pokłosiem pozytywnej opinii Polskiej Komisji Akredytacyjnej oraz przyznaniem certyfikatu Ministerstwa Zdrowia. Teraz również studenci z Trójmiasta skorzystają z oferty edukacyjnej Powiślańskiej Szkoły WyższejMapka, która od 20 lat kształci w zakresie specjalizacji i fakultetów medycznych. W Gdańsku z początkiem ruszy nauczanie przyszłych kadr medycznych, które należą do zawodów zaufania publicznego. Twórcy kierunku podkreślają jednak, że zawód pielęgniarki to przede wszystkim filar systemu opieki medycznej, a obecna pandemia uzmysłowiła wszystkim jak ważne są dobrze wykształcone kadry medyczne.

- Kształcenie pielęgniarek i pielęgniarzy w filii uczelni w Gdańsku za sprawą fantastycznej, profesjonalnej kadry akademickiej z całą pewnością sprosta oczekiwaniom środowiska, będzie stało na najwyższym możliwym poziomie, a wszyscy partnerzy strategiczni kierunku będą mogli z dumą poświadczyć, iż przyczynili się do zaistnienia nowej rzeczywistości w zakresie kształcenia kadr pielęgniarskich w Gdańsku - podkreśla Julia Osuch, pełnomocnik Senatu ds. Współpracy Instytucjonalnej z Powiślańskiej Szkoły Wyższej.

Dodatkowe fakultety i współpraca zagranicznaStudia pielęgniarskie - zarówno pierwszego, jak i drugiego stopnia oraz w trybie pomostowym - o profilu praktycznym, ruszają już 1 października i, jak zaznaczają przedstawiciele PSW, zostały przygotowane w oparciu o dialog z lokalnym środowiskiem zawodowym, a nacisk jest przede wszystkim kładziony na umiejętności praktyczne, które zostaną w krótkim czasie wykorzystane na ścieżce zawodowej. Studenci będą mieli również możliwość korzystania z szeregu zajęć dodatkowych i szkoleń, a także innych aktywności w ramach realizowanych projektów unijnych i międzynarodowych.

- PSW posiada wiele opcji stypendialnych, jak i możliwości rozwoju. Na chwilę obecną utrzymujemy kontakty ze 140 uniwersytetami partnerskimi z całego świata, gdzie każdy student PSW ma możliwość realizacji studiów i praktyki zagranicznej w ramach programu Erasmus+. Uczelnia przede wszystkim ceni sobie przyjazną atmosferę, jak i to, że tutaj to student jest najważniejszy, a nasze motto brzmi: Jesteśmy dla studenta - mówi Julia Osuch.
Obecnie cały czas trwa rekrutacja na studia. Wszyscy chętni mogą zgłaszać się do gdańskiej siedziby uczelni w budynku przy ul. Heweliusza 11, kontaktując się telefonicznie lub drogą elektroniczną. W przyszłości uczelnia chce otworzyć kolejne kierunki, które z powodzeniem są realizowane w Kwidzynie.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie wybrane


wszystkie opinie (21)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.