Przerabiają szkołę na Siedlcach na siedzibę urzędu

11 października 2020, 12:00
Ewelina Oleksy

Co się dzieje w dawnym Gimnazjum nr 2 przy ul. Kartuskiej 32/34Mapka? - dopytują mieszkańcy Siedlec, zaskoczeni widokiem wyburzania części, znanego wszystkim w dzielnicy, budynku. Niedawno rozpoczęły się tam prace, których efektem będzie nowa siedziba dla Gdańskiego Centrum Świadczeń.Gimnazjum nr 2 zniknęło z edukacyjnej mapy Gdańska na skutek reformy edukacji sprzed kilku lat. Po tym, jak szkołę opuścili uczniowie, budynek stał zamknięty na cztery spusty.

Siedlce - nasz serwis dzielnicowyNiedawno się to zmieniło, bo pojawiły się tam koparki i kontener na gruz, a na tyłach szkoły rozpoczęły się prace rozbiórkowe.

- Tyle fajnych wspomnień! Aż przykro patrzeć, jak znika część budynku, w którym spędziło się kawał młodzieńczego życia - mówi pan Maciej, mieszkaniec Siedlec i były uczeń szkoły, który jednocześnie dopytuje z czym są związane te prace.

Była szkoła, będzie nowa siedziba urzęduGmach dawnego Gimnazjum nr 2 jest adaptowany na potrzeby Gdańskiego Centrum Świadczeń.

- Umowa została podpisana 11 września 2020 r. z firmą PHU HADM Plus Hanna Gramatowska. Koszt inwestycji to niecałe 11 mln złotych. Inwestycja zakończy się w październiku 2021 r. - informuje Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.
W ramach inwestycji przewidziano m.in. całkowite wyburzenie budynku sali gimnastycznej i budowę budynku Sali Obsługi Mieszkańców na potrzeby Gdańskiego Centrum Świadczeń oraz adaptację budynku szkoły i dostosowanie do nowej funkcji w ramach istniejącej kubatury budynku.

Przeprowadzka do końca 2021 roku- Jeżeli prace i odbiory zakończą się w terminie, to planujemy się przenieść do nowej siedziby do końca 2021 roku - mówi Arkadiusz Kulewicz, rzecznik Gdańskiego Centrum Świadczeń.

Domy i ośrodki pomocy społecznej w TrójmieścieGdańskie Centrum Świadczeń to miejska jednostka zajmująca się m.in. obsługą wniosków w programie 500+ czy wypłatą zasiłków. Obecnie jej pracownicy są podzieleni na dwie lokalizacje: przy ul. 3 Maja 9Mapka oraz ul. Powstańców Warszawskich 25. Mapka

Sprzedam mieszkanie - Siedlce

Mieszkanie - Gdańsk Siedlce
399 000 zł
Gdańsk Siedlce
Mieszkanie - Gdańsk Siedlce
2 pokoje w stanie idealnym + balkon
420 000 zł
Gdańsk Siedlce
bezczynszowe 5 POKOI+300m ogrodu w centrum gdańska
869 000 zł
Gdańsk Siedlce
Masz sentyment do swojej dawnej szkoły?
45%

tak, bo zawsze dobrze wspominam ten okres życia

34%

czasami, gdy powrócą miłe wspomnienia

21%

nie, bo nie jestem sentymentalny(a)

zakończona

łącznie głosów: 1497