Rusza rekrutacja uzupełniająca do szkół. Będą dodatkowe miejsca

12 lipca 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Wioleta Stolarska

Jedni mogą już odetchnąć z ulgą i rozpocząć wakacje, innych czeka jeszcze rekrutacja uzupełniająca. Trójmiejskie szkoły średnie opublikowały listy przyjętych uczniów. Wiele osób, które nie dostały się do wybranych placówek wciąż czeka na informacje o wolnych miejscach. Te, od dziś, na bieżąco będzie podawało pomorskie kuratorium oświaty. Jak na razie w Gdańsku przygotowano ok. 500 miejsc w liceach, a Gdynia ma ich jeszcze ponad 90.Kończy się pierwszy etap rekrutacji do szkół średnich. O godz. 12 ogłoszone zostały listy ostatecznie przyjętych uczniów. Osoby, które nie dostały się do żadnej placówki informacji o wolnych miejscach w szkołach ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych mogą szukać na stronie pomorskiego kuratorium oświaty. Będzie aktualizowana na bieżąco przez dyrektorów szkół.

- Podobnie jak w latach poprzednich, część uczniów, nawet jeżeli dostała się do szkół samorządowych, ale nie potwierdzi woli nauki w tych szkołach, spowoduje, że pojawią się dodatkowo dostępne miejsca w rekrutacji uzupełniającej - informuje pomorskie kuratorium.
Czytaj też: Progi punktowe w trójmiejskich liceach. Kiedy rekrutacja uzupełniająca?

Będą nowe miejsca w liceachDziś w szkołach średnich rusza nabór uzupełniający, który potrwa do 14 sierpnia 2019 r. Jeśli któryś z kandydatów zdecyduje się jednak odwołać od decyzji komisji rekrutacyjnej, ma na to czas między 12 lipca a 8 sierpnia 2019 r.

- W elektronicznym systemie naborowym pojawi się blisko 2 600 wolnych miejsc w szkołach ponadpodstawowych. W tym pojawią się nowe, dodatkowo stworzone 502 miejsca w liceach ogólnokształcących. Dodatkowo w wybranych liceach zostanie zwiększona liczba uczniów w klasie. Wszystko po to, by jak najwięcej młodzieży znalazło miejsce w wybranym przez siebie typie szkolnym - informuje gdański magistrat.
W Gdańsku nowe miejsca mają pojawić się m.in. w VI LO (Śródmieście), VII LO (Chełm), XIV LO (Zaspa), XXIII LO (Brzeźno). W Gdynia natomiast ja na razie wolne są 93 miejsca w liceach - to m.in. IX LO im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, VI LO, Ogólnokształcące Liceum Jezuitów z Oddziałami Dwujęzycznymi im. św. Stanisława Kostki w Gdyni a także VII Sportowe Liceum Ogólnokształcące.

Tu sprawdzisz wolne miejsca w rekrutacji po szkole podstawowej.

Tu sprawdzisz wolne miejsca w rekrutacji po gimnazjum.

W naborze uzupełniającym kandydaci powinni złożyć do szkół podanie oraz kopię albo oryginał świadectwa i zaświadczenia o wynikach egzaminu. Wyniki rekrutacji uzupełniającej (listy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych) zostaną ogłoszone 16 sierpnia br. Kandydaci powinni niezwłocznie po tym terminie potwierdzić, że chcą podjąć naukę w danej szkole. Szkolne komisje rekrutacyjne ogłoszą listy przyjętych 29 sierpnia br.

Wolne miejsca również w liceum uniwersyteckimW tym roku szkolnym swoją działalność rozpocznie też Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku. Utworzone zostaną tam dwie klasy pierwsze dla absolwentów gimnazjów oraz dwie klasy pierwsze dla absolwentów szkół podstawowych. Rekrutacja rozpocznie się 12 lipca.

Wnioski dotyczące rekrutacji pojawiły się na stronie szkoły już 1 lipca. Dokumenty rekrutacyjne będą przyjmowane codziennie w tygodniu roboczym w godz. 9-15 w Biurze Rekrutacji Uniwersytetu Gdańskiego (Rektorat UG, Gdańsk, ul. Bażyńskiego 8 zobacz na mapie Gdańska, piętro II, pok. 230) lub pocztą na adres: Biuro Rekrutacji Uniwersytet Gdański, Gdańsk, ul. Bażyńskiego 8, 80-309.
Bierzesz udział w rekrutacji uzupełniającej?
33%

tak

67%

nie

zakończona

łącznie głosów: 565