Sopocka Muza

13 października 2003 (artykuł sprzed 18 lat)
em
Postać sopockiej muzy wykuta w brązie przyznawana jest od kilkudziesięciu lat. Corocznie jesienią zbiera się kapituła złożona z przedstawicieli środowisk naukowych i kuluralnych by w tajnym głosowaniu wybrać dwie spośród osób nominowanych do nagrody Sopocka Muza. Nagroda może być przyznana danej osobie tylko jeden raz.
- Nagroda zyskuje na prestiżu. W tym roku nominowani byli czterej profesorzy- powiedział Jacek Karnowski, prezydent Sopotu.-Dobrze, że Sopot ma tak wspaniałych obywateli.

W tym roku do Sopockiej Muzy w dziedzinie kultury i nauki kandydowali: prof. Krzysztof Sperski, prorektor Akademii Muzycznej w Gdańsku, wiolonczelista, Małgorzata i Szczepan Szotyńscy, sopoccy architekci, autorzy projektu Krzywego Domu, Joanna Bogacka, aktorka znana m.in. z roli Marleny Dietrich w Szarym aniele i pani Wallmann w Hanemannie. W dziedzinie nauki do nagrody zgłoszono: prof. Andrzeja Myśliwskiego, kierownika Katedry Histologii i Immunologii Akademii Medycznej w Gdańsku, prof. Lecha Bednarskiego, naukowca z dziedziny rachunkowości i finansów oraz prof.Piotra Jędrzejowicza, dziekana Wydziału Administracyjnego Akademii Morskiej w Gdyni.

em