stat

Trójmiejskie Targi Pracy 2009 - rozprawimy się z kryzysem

11 marca 2009 (artykuł sprzed 11 lat)
Najnowszy artukuł na ten temat

Szukasz pracy? Przyjdź na Trójmiejskie Targi Pracy

Trójmiejskie Targi Pracy 2009 to największe targi pracy w Polsce. W tym roku impreza odbędzie się w dniach 18-20 maja na Politechnice Gdańskiej w Nowym Gmachu Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki. Oczekujemy tak jak rok temu około 150 wystawców i ponad 10 000 odwiedzających. Spodziewamy się kilku tysięcy ofert pracy dla studentów i absolwentów szkół wyższych. To już dwunasta edycja naszego przedsięwzięcia.

Sponsorami przedsięwzięcia są Wirtualna Polska, Jabil Circuit oraz Thomson Reuters.

Pracodawcom pragniemy umożliwić dotarcie do jak największej liczby osób, które spełniają wymagania na dane stanowiska pracy. Organizujemy specjalną promocję w środowiskach akademickich kilku miast w Polsce. Ponadto informację o Trójmiejskich Targach Pracy zainteresowani odnajdą w telewizji, radiu, prasie i Internecie. Oferta dla firm znajduje się na naszej stronie internetowej www.targipracy.gdansk.pl

W ramach Targów przewidujemy na miejscu wiele atrakcji. Będą spotkania z ludźmi polityki i biznesu, liczne konferencje, warsztaty oraz wykłady. Podczas ostatniej edycji imprezy gościliśmy m.in. posła Janusza Korwina-Mikke oraz prof. Joannę Senyszyn. Tym razem planujemy bardzo pikantne spotkania ze znanymi osobistościami ale o tym poinformujemy wkrótce na naszym serwisie www.targipracy.gdansk.pl

Przyjmujemy zgłoszenia polityków chętnych do wzięcia udziału w debacie pt. "Rozprawimy się z kryzysem" pod adresem mailowym: thiede@pg.gda.pl

Studenci dzięki Targom znaleźli zatrudnienie w wielu egzotycznych krajach. Na przykład Dorota Lewna, absolwentka PG rozpoczęła pracę w RMD Kwikform w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Oto jej wypowiedź:

- "Firma, którą spotkałam na Targach przyjechała do Polski z określoną misją: zwerbować nowych pracowników. Dlatego też, bardzo im zależało na studentach, którzy po obronie chętnie wyjadą za granicę. Ja zdecydowałam się na ich ofertę, w której oferowali dobre warunki pracy, szkolenia i dodatki. Pracuję w tu od 2 miesięcy, w Dubaju jestem od miesiąca i jak dotąd otrzymałam wszystko, co mi obiecano, a nawet trochę więcej.

W firmie pracuje kilku Polaków i wszyscy są uważani za świetnych pracowników. Wykształceni i z dobrą podstawą inżynierskiej wiedzy możliwą do wykorzystania w wielu dziedzinach. Firma prowadzi politykę pro-pracowniczą. Dlatego każdy traktowany jest tak, żeby czuł się zadowolony i doceniony.

Kryzys ekonomiczny ma też swoje skutki tutaj, w tym gigantycznym zagłębiu budowlanym. Ja przyjechałam tutaj już w czasie kiedy się to wszystko zaczęło, polegam więc na informacjach od moich współpracowników. Pomimo iż Firma dostaje mniej zamówień niż zwykle, to pracy ciągle jest pod dostatkiem. I z tego się cieszę."


Nokia Siemens Networks oraz Axciom pozyskały kilkudziesięciu pracowników do powstających w Polsce nowych ośrodków. Szymon Bednarz opowiada o pracy w Nokii:

- "Jestem bardzo zadowolony. Pracują ze mną moi koledzy ze studiów na PG. Dwa, trzy razy w semestrze wyjeżdżamy na szkolenia do Helsinek, Monachium, Hundigton. Mój kolega Michał jedzie teraz na sześć tygodni do Chin na implementacje sprzętowe. Do tego dochodzi tzw. on the job training czyli wymiany pracowników z innymi biurami. Mamy mnóstwo czasu na własny rozwój."

Wywiad z Michałem Siudzińskim, pracownikiem Wirtualnej Polski S.A:

Skąd dowiedziałeś się o targach pracy?
Studiuję na Politechnice Gdańskiej, a że targi odbywają się na mojej uczelni, nie sposób było nie zauważyć plakatów i ulotek.

Czy na targach szukałeś konkretnej firmy, oferty?
Byłem na II roku studiów dziennych na PG , postanowiłem więc szukać, przede wszystkim, ciekawych ofert praktyk. Szukałem firm, które działają w branży zgodnej z moimi zainteresowaniami oraz kierunkiem studiów.


Co skłoniło Cię do aplikowania do WP?
Przede wszystkim chciałem zdobyć doświadczenie w branży związanej z Internetem.
Nie bez znaczenia była renoma firmy. Zależało mi też na tym, żeby znaleźć zajęcie blisko uczelni, bo chciałem pogodzić naukę z obowiązkami pracownika. Zdecydowałem się aplikować do WP. Poza tym znałem już kilka osób, które pracowały w Wirtualnej Polsce i ich opinie tylko upewniły mnie w mojej decyzji.

Jak wyglądał proces rekrutacji na praktyki?
Na targach wypełniłem formularz aplikacyjny, kilka dni później zaproszono mnie do WP w celu rozwiązania testów kwalifikacyjnych. Od wyników testów i krótkiej rozmowy zależało przyjęcie mnie na praktyki. Na szczęście udało się i znalazłem się w grupie praktykantów.

Studiujesz dziennie, a jednak udało Ci się dostać pracę...
Po dwumiesięcznych praktykach zaproponowano mi pracę. Ucieszyłem się z tej propozycji, ponieważ praktyki naprawdę mi się spodobały. Z racji studiów zależało mi też na elastycznym czasie pracy. Okazało się, że jest to możliwe do zrealizowania - zatrudniono mnie w niepełnym wymiarze godzin. Dzięki temu udaje mi się godzić pracę w WP z zajęciami na uczelni. Plusem jest też, że WP od budynku PG dzieli zaledwie kilka metrów i bez problemu mogę załatwić wszystkie pilne sprawy.

Co najbardziej podoba Ci się w Twojej pracy?
Najbardziej podoba mi się to, że mogę robić w pracy coś, czym naprawdę się interesuję.
Podoba mi się też atmosfera pracy, otwartość ludzi. No i to, że jest tu naprawdę wielu specjalistów, od których można się bardzo dużo nauczyć.

Rucker AG to firma specjalizująca się w projektowaniu i konstrukcji nadwozi pojazdów. Oni również gościli na Politechnice rok temu. Polacy z Rucker AG zaprojektowali m.in. sportowy samochód Leopard o mocy 405KM. Były sponsor Targów, Atkins słynie natomiast z projektu najsławniejszego hotelu świata - Burj Al Arab.

Zapraszamy wszystkich pracodawców i poszukujących pracy. Prestiż, promocja i skuteczność to atuty naszej imprezy. Do zobaczenia na Trójmiejskich Targach Pracy 2009!

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł