UCK zbiera pieniądze na remont oddziału po pożarze

29 listopada 2021, 8:00
Piotr Kallalas
Obecnie oddział pozostaje zamknięty - doszczętnie zniszczona jednostka czeka na remont. Więcej zdjęć (1)

Obecnie oddział pozostaje zamknięty - doszczętnie zniszczona jednostka czeka na remont.

fot. KM PSP

Obecnie oddział pozostaje zamknięty - doszczętnie zniszczona jednostka czeka na remont.

fot. KM PSP

Ponad tydzień temu w pożarze doszczętnie spaliły się pomieszczenia Oddziału Pulmonologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Szpital jest obecnie na etapie szacowania strat, ale już postanowiono o uruchomieniu zbiórki pieniędzy na remont kliniki. Docelowo placówka chce uzbierać 2 mln zł.Pacjenci ze schorzeniami układu oddechowego jeszcze długo nie wrócą do gdańskiego Oddziału Pulmonologii, który został prawie całkowicie zniszczony przez pożar. Obecnie na miejscu zdarzenia pracuje ubezpieczyciel, nieznany jest jeszcze całkowity koszt prac remontowych i zakupu nowego sprzętu. Trudno więc też mówić o dacie wznowienia pracy oddziału.

- Pacjenci aktualnie są rozlokowani w I Klinice Kardiologii oraz na Oddziale Transplantacji Płuc Kliniki Kardiochirurgii i Chirurgii Naczyniowej - informuje Łukasz Wojtowicz z biura prasowego UCK w Gdańsku.
Czytaj też: UCK odsuwa niezaszczepionych pracowników od chorych

"Szybkie przywrócenie normalnej pracy Kliniki wymaga znacznych środków finansowych"Po pożarze szpital uruchomił specjalną zbiórkę za pośrednictwem portalu internetowego. Docelowo placówka chce uzbierać 2 mln zł - do tej pory wpłacono pieniądze na łączną kwotę niemal 9 tys. zł.

- Pracownicy Kliniki we współpracy z administracją szpitala podejmują ogromne wysiłki, aby zapewnić ciągłość opieki nad chorymi. Szybkie przywrócenie normalnej pracy Kliniki wymaga jednak znacznych środków finansowych. Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o przekazanie darowizny na rzecz Kliniki, co pozwoli przyspieszyć wznowienie jej działalności - informują przedstawiciele zespołu Kliniki Pneumonologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
Czytaj też: Porodówka po zalaniu znów przyjmuje pacjentki

Przypomnijmy, że 16 listopada doszło do pożaru na IV piętrze Centrum Medycyny Nieinwazyjnej - zapalił się sprzęt na Oddziale Pulmunologii. Szpital ewakuował około 300 osób, a trzech pacjentów zostało poszkodowanych. W wyniku akcji gaśniczej zalany został Oddział Położniczy, co spowodowało wstrzymanie pracy jednostki na kilka godzin.
Czy szpitale powinny finansować remonty i budowy z publicznych zbiórek?
26%

tak, nie widzę w tym nic niewłaściwego

68%

zdecydowanie nie, publiczne placówki powinny być finansowane jedynie z państwowych pieniędzy

6%

nie mam zdania na ten temat

zakończona

łącznie głosów: 742

Opinie wybrane


wszystkie opinie (86)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.