stat

Uczelnie odwołują zajęcia, wykłady, wydarzenia i uroczystości

10 marca 2020, 16:45
Arnold Szymczewski
aktualizacja:20:46 (10 marca 2020)
Najnowszy artukuł na ten temat

Gdańska firma organizuje konkurs matematyczny dla 360 tys. uczniów online

W związku z pojawieniem i rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-Cov-2, trójmiejskie uczelnie wyższe podjęły decyzję o odwołaniu wszystkich imprez i wydarzeń zaplanowanych na najbliższe tygodnie. Ponadto Gdański Uniwersytet Medyczny oraz Uniwersytet Gdański zawiesiły prowadzenie wykładów.

Użytkownicy naszej aplikacji wiedzą o tym od dawna!

Pobierz: Android | iPhone


Aktualizacja, godz. 20:45: We wtorek wieczorem w Raporcie z Trójmiasta otrzymaliśmy informację, że zarządzeniem Rektora Uniwersytetu Gdańskiego, wszystkie zajęcia dydaktyczne prowadzone na Uniwersytecie Gdańskim zostają wstrzymane do odwołania. Sygnał potwierdziliśmy u przedstawicieli uczelni.

Zamknięte do odwołania zostają także czytelnie Biblioteki Głównej oraz bibliotek specjalistycznych oraz zawieszone wszelkie wydarzenia naukowe, sportowe i artystyczne organizowane na terenie Uniwersytetu Gdańskiego.

Zawieszono również zajęcia prowadzone w Gdańskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku.Do 10 marca w Polsce odnotowano 20 przypadków zarażenia koronawirusem. We wtorek rano podczas specjalnej konferencji premier poinformował o odwołaniu wszystkich imprez masowych w Polsce. Jest to działanie profilaktyczne, mające na celu zminimalizowanie ryzyko zarażenia. Podobne działania podejmują też uczelnie wyższe w Trójmieście i całej Polsce.

- Wydałem zalecenie władzom uczelni, aby zawiesić współpracę zagraniczną, odwołać konferencje o charakterze międzynarodowym czy nasz udział w takich konferencjach. Bierzemy też pod uwagę możliwość czasowego zawieszenia zajęć na uczelniach - mówi Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Najbliższe odwołane imprezy w TrójmieściePolitechnika Gdańska odwołuje zaplanowane wydarzenia i imprezy- Decyzją władz Politechniki Gdańskiej, wszystkie zaplanowane na najbliższe tygodnie wydarzenia i imprezy, których gospodarzem miała być uczelnia, zostały odwołane. Ponadto, z dniem 10 marca 2020 r., odwołuje się wszystkie zaplanowane wyjazdy zagraniczne pracowników i studentów PG, a także wizyty gości z zagranicy - mówi Maciej Dzwonnik, rzecznik prasowy Politechniki Gdańskiej.
Władze Politechniki Gdańskiej zdecydowały o odwołaniu wszystkich wydarzeń i imprez na terenie uczelni, w tym:
  • IX Gdański Międzynarodowy Festiwal Chóralny (14-15 marca),
  • Święto Uczelni i uroczyste posiedzenie Senatu PG (18 marca). Dyplomy dla wszystkich promowanych osób zostaną rozesłane pocztą,
  • Dzień Otwarty PG i Forum Organizacji i Kół Akademickich FOKA (20 marca),
  • TargOiOwisko - targi pracy na Wydziale OiO (25 marca),
  • Inżynierskie Targi Pracy BEST 2020 (1-2 kwietnia),

- Ostateczne decyzje dot. wszystkich imprez wydziałowych podejmuje dziekan danego wydziału (w porozumieniu z władzami uczelni). Jednocześnie informujemy, że zajęcia i wykłady odbywają się bez zmian. Ponadto, z dniem 10 marca 2020 r. odwołuje się wszystkie zaplanowane wyjazdy zagraniczne studentów i pracowników, a także przyjazdy gości zaproszonych z zagranicy. Decyzja ta obowiązuje do odwołania - kończy Maciej Dzwonnik.
Czytaj też: Koronawirus - Raport sanepidu

Uniwersytet Gdański odwołuje dni otwarteUczelnia zdecydowała się odwołać imprezy związane z dniami otwartymi na UG. Poszczególne wydziały organizowały pokazy m.in. w ubiegły piątek i dziś, jednak frekwencja odwiedzających nie była zbyt duża.

- Dzisiaj zebrały się władze uczelni i podjęły decyzję o odwołaniu najbliższych wydarzeń, w tym dni otwartych UG, które miały odbyć się jeszcze w środę i 20 marca. Jesteśmy w stałym kontakcie z odpowiednimi służbami i śledzimy sytuację na bieżąco - mówi Monika Rogo z Biura Rzecznika Prasowego Uniwersytetu Gdańskiego.

GUMed odwołuje wykłady, wszystkie wydarzenia oraz imprezyRektor GUMedu prof. dr hab. Marcin Gruchała zarządził m.in. odwołanie wykładów dla studentów, zamknięcie biblioteki głównej oraz centrum sportu, a także wstrzymanie do odwołania zajęć klinicznych studentów realizowanych przy łóżkach pacjentów. Pełne oświadczenie TUTAJ

- Z uwagi na stały wzrost liczby zachorowań wywołanych wirusem 2019-nCoV władze Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego podjęły decyzję o wstrzymaniu zaplanowanych wyjazdów i przyjazdów do krajów, w których stwierdzono zagrożenie koronawirusem. Studentom, doktorantom i pracownikom naszej Uczelni nie zaleca się podróży do Chin i Hong Kongu, Korei Południowej, Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru, Tajwanu oraz północnych rejonów Włoch, zwłaszcza Lombardii, Lacjum, Wenecji Euganejskiej, Emilii Romanii i Piemontu - informuje uczelnia.
Czytaj też: Koronawirus - co musisz wiedzieć?

AWFIS wstrzymuje zagraniczne wyjazdy studentów i pracownikówAkademia Wychowania Fizycznego i Sportu również reaguje na zagrożenia związane z zarażeniem się koronawirusem.

- Władze AWFiS podjęły decyzję o wstrzymaniu planowanych wyjazdów pracowników i studentów AWFiS do krajów azjatyckich, Włoch i innych krajów w których stwierdzono występowanie koronawirusa, a także o usprawiedliwieniu nieobecności w pracy i podczas zajęć osób powracających z tych kierunków - informuje Karolina Rogowska, rzecznik prasowy AWFIS.

Akademia Muzyczna odwołuje wszystkie wydarzenia na terenie kampusuZgodnie z zarządzeniem Rektora Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku z dnia 10 marca 2020 roku w związku z ryzykiem rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID-19 odwołuje się wszelkie realizowane na terenie Akademii Muzycznej w Gdańsku wydarzenia, uroczystości i imprezy o charakterze ogólnouczelnianym, artystycznym i naukowym w dniach 10-29 marca 2020 roku.

Oświadczenie Akademii Marynarki Wojennej- Przede wszystkim odwołujemy dzień otwarty uczelni, który był zaplanowany na 26 marca. Życie studentów toczy się nadal tak samo, ale unikamy wydarzeń czy imprez związanych z dużymi skupiskami ludzi - mówi Rzecznik Prasowy Akademii Marynarki Wojennej, kmdr por. Wojciech Mundt.