Uczeń bez szczepienia nie pojedzie na wycieczkę? Poseł interweniuje

24 września 2021, 15:15
Wioleta Stolarska

- Przed chwilą rozmawiałem ze znajomą. Córka w II klasie liceum. Zbliża się wycieczka, pojadą tylko dzieci zaszczepione. Córka od razu zażądała szczepienia, bo chce na wycieczkę. To jest ten "brak przymusu szczepień" - pisze poseł Artur E. Dziambor. Na wpis polityka w mediach społecznościowych zareagował resort edukacji, który podkreślił, że "nie ma mowy o dzieleniu dzieci na zaszczepione i te, które nie są zaszczepione".Gdzie można zaszczepić się na COVID-19? Lista punktów szczepień w Trójmieście


O przypadku córki swojej znajomej poseł poinformował we wpisie na Twitterze. Według jego relacji nastolatka nie może wziąć udziału w szkolnej wycieczce ze względu na brak szczepienia przeciw COVID-19.

Czytaj też: Czarnek: nie będzie podziału na dzieci zaszczepione bądź niezaszczepione

Na wpis polityka zareagowało Ministerstwo Edukacji i Nauki, prosząc posła o informację, jakiej placówki dotyczy przytoczona przez niego sytuacja, i podkreślając, że "nie ma mowy o dzieleniu dzieci na zaszczepione i te, które nie są zaszczepione".

- Mail z informacją wysłany. Jestem w trakcie przygotowywania Interpelacji z prośbą o wykładnię prawną, w razie gdyby takie sytuacje się gdzieś powtarzały. Dziś zostanie przesłana - odpowiedział resortowi Artur E. Dziambor, poseł Konfederacji, który z zawodu jest nauczycielem.
Poseł informował o tym, że zakaził się koronawirusem SARS-CoV-2 w czasie drugiej fali pandemii COVID-19. O szczepieniach dzieci i młodzieży na początku września wypowiadał się w mediach:

- Jestem przeciwnikiem obowiązkowości. Jeśli chodzi o szczepienia dobrowolne, to pozostawiam decyzję rodzicom, chociaż w przypadku tej szczepionki byłbym bardzo ostrożny. Funkcjonuje od niecałego roku i jeszcze nie wiemy, jakie będą jej dalekosiężne efekty. Zupełnie inna jest optyka, jeśli chodzi np. o szczepionki na polio, której zbawienny efekt znamy. W tym przypadku niestety nie mamy pewności, więc byłbym ostrożny - mówił w jednym z wywiadów.
Zgadzasz się na szczepienie swojego dziecka?
25%

zdecydowanie tak

12%

tak, jest już po szczepieniu

0%

tak, ale tylko jeśli będzie kilka tysięcy zakażeń dziennie

6%

jeszcze nie zdecydowaliśmy

52%

zdecydowanie nie

5%

moje dziecko jest za małe, ale jeśli będzie możliwość zaszczepienia, to zgodzimy się

zakończona

łącznie głosów: 784

Opinie wybrane


wszystkie opinie (156)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.