stat

Uczniowie energetyka zyskają lepszy basen i małą elektrownię

26 lutego 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
ms
Najnowszy artukuł na ten temat

Na nartach pojeździsz pod dachem. Sposób na brak śniegu

Szkolna pływalnia w Zespole Szkół Energetycznych przy ul. Reja zobacz na mapie Gdańska zostanie przebudowana, a przy placówce powstanie niewielka elektrownia wiatrowa.25-metrowy szkolny basen nie wygląda źle, ale domaga się już remontu. Wyremontowana zostanie nie tylko jego niecka, ale także przebudowane zostaną szatnie z zapleczem, z którego korzystają uczniowie.

Prace prowadzone będą również w kilku salach dydaktycznych Zespołu Szkół Energetycznych. Wymienione zostaną posadzki, pomalowane ściany, ale remont obejmie też ułożenie wewnętrznych instalacji teletechnicznych i elektrycznych. Zmodernizowany zostanie węzeł ciepła wraz z instalacją wodno-kanalizacyjną.

Przyszkolna elektrownia wiatrowaPrzy szkole powstanie nowy pawilon dydaktyczny. Budynek będzie jednopiętrowy i wyposażony w instalacje, z których korzystać będą przyszli energetycy. Znajdą się tu pracownie, z których korzystać będą uczniowie szkolący się w zawodach technik energetyk, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technik elektryk, elektryk w branży budownictwa.

Na dachu budynku zostaną zamontowane panele fotowoltaiczne. Co ciekawe, tuż przy budynku wykonana zostanie niewielka elektrownia wiatrowa. Przewiduje się budowę dwóch turbin wiatrowych o wysokości ok. 13-14 m.

Właśnie ogłoszono przetarg na wszystkie te prace. Otwarcie ofert zaplanowano na 6 marca. Prace potrwają osiem miesięcy od daty podpisania umowy. Koordynuje je Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska.
Czy jesteś zadowolony(a) ze swojej szkoły średniej?
51%

tak, spędziłem tam najlepsze lata i wiele się nauczyłe(a)m

27%

było miło, ale nauka na niewiele mi się przydała

22%

nie, gdybym mógł(mogła), to wybrał(a)bym inaczej

zakończona

łącznie głosów: 253

ms